2021-08-10 Europos ir pasaulio tinklinis

Tinklinis papuošė Tokijo olimpines žaidynes

Greitai ir nepastebimai prabėgo Tokijo vasaros olimpinės žaidynės. Metais pavėlavusios ir be žiūrovų vykusios žaidynės buvo kitokios, bet tinklininkų kovos jau tradiciškai nepaliko abejingų.

Įspūdingas JAV tinklininkių trenerio pasiekimas

Didžiulio populiarumo Lietuvoje susilaukė ne tik sėkmingas kaimynų latvių pasirodymas ant smėlio, bet ir salės tinklinis, kuriame buvo galima išvysti Indrę Sorokaitę. Nors ji su Italijos rinktine nepateko į pusfinalį, tinklininkė debiutavo olimpinėse žaidynėse ir taip pat sudomino oficialius transliuotojus Lietuvoje, kurie parodė ne vieną tinklinio transliaciją.

Olimpinis moterų tinklinio turnyras pasibaigė netikėtu JAV rinktinės triumfu. Amerikietės finale pademonstravo fantastiška žaidimą ir 3-0 (25:21, 25:20, 25:14) nepaliko vilčių dukart olimpinėms čempionėms brazilėms.

JAV moterų rinktinė olimpine čempione tapo pirmą sykį. Iki šiol jos buvo tris sykius pelniusios sidabro apdovanojimus (1984, 2008 ir 2012 m.) bei du sykius – bronzos (1992 ir 2016 m.).

JAV rinktinę finale į priekį vedė Annie Drews ir Michelle Barsch-Hackley, surinkusios atitinkamai 15 ir 14 taškų. Beje, viena geriausių JAV rinktinės žaidėjų Kimberly Hill po olimpinių žaidynių paskelbė apie karjeros pabaigą.

Įspūdingą pasiekimą užfiksavo JAV rinktinės treneris Karchas Kiraly. Jis tapo antruoju žmogumi istorijoje, kuris laimėjo olimpinį auksą kaip žaidėjas (1984 ir 1988 m.) bei kaip treneris. Taip pat jis yra tapęs olimpiniu čempionu paplūdimio tinklinio varžybose 1996 metais Atlantos olimpinėse žaidynėse.

Bronzos medalius iškovojo Serbijos tinklininkės, kurios mažajame finale 3-0 (25:18, 25:15, 25:15) nugalėjo Pietų Korėją. Būtent serbės ketvirtfinalyje nutraukė Italijos komandos su Indre Sorokaite žygį olimpiadoje. Iš Lietuvos kilusi tinklininkė žaidė visose rungtynėse ir pelnė 1 tašką.

Prancūzijos tinklininkai sukūrė istoriją

Olimpiniame vyrų tinklinio turnyre ryškiausiai suspindėjo Prancūzijos rinktinė. Fantastiškame finale prancūzai 3-2 (25:23, 25:17, 21:25, 21:25, 15:12) įveikė Rusijos olimpinio komiteto komandą ir pirmą kartą tapo olimpiniais čempionais.

Tai reiškia, kad 2024 metais olimpinėse žaidynėse namuose rungtyniausiantys prancūzai gins čempionų titulą.

Prancūzijos rinktinę finale į priekį vedė Earvinas Ngapethas. Jis pelnė 21 tašką, atliko 2 blokus ir 3 neatremiamus padavimus.

Bronzos medalius iškovojo argentiniečiai, kurie mažajame finale kiek netikėtai 3-2 (25:23, 20:25, 20:25, 25:17, 15:13) palaužė Brazilijos komandą.

Olimpinius medalius argentiniečiai iškovojo po 33 metų pertraukos. Pirmą sykį bronza jie džiaugėsi 1988 metais Seule.

Paplūdimio tinklinyje favoritai parodė klasę, latviai liko per žingsnį nuo medalių

Tokijuje ne mažiau atkaklios ir įtemptos vyko ir paplūdimio tinklinio aikštelėse. Vyrų turnyre triumfavo favoritais laikyti ir pastaraisiais metais pasaulyje dominuojantys norvegai Andersas Molas ir Christianas Sorumas. Jie padovanojo Norvegijai pirmus aukso medalius paplūdimio tinklinio istorijoje.

Finale norvegai nugalėjo pasaulio čempionus iš Rusijos Olegą Stojanovskį ir Viačeslavą Krasilnikovą. Pastariesiems tai taip pat buvo pirmieji olimpiniai medaliai.

Pirmuosius olimpinius medalius paplūdimio tinklinyje Katarui iškovojo Cherifas Younousse ir Ahmedas Tijanas. Jie mažajame finale pranoko puikiai turnyre pasirodžiusius ir Lietuvoje ne kartą matytus latvius Martins Plavinš ir Edgars Točs.

Moterų paplūdimio tinklinio turnyras pasibaigė amerikiečių April Ross ir Alix Klineman triumfu. Per septynis mačus Tokijuje jos pralaimėjo vos vieną setą.

Nei vienai iš šių amerikiečių anksčiau nebuvo pavykę laimėti olimpinio aukso. A. Ross su kita partnere yra iškovojusi 2012 metų olimpinių žaidynių sidabrą ir 2016 metų bronzą.

Finale amerikietės užtikrintai nugalėjo sidabrinėmis prizininkėmis tapusias australes Mariafę Artacho ir Taliqua Clancy. Joms tai pirmasis olimpinis apdovanojimas, o per visą istoriją Australijai – trečiasis.

Australės pusfinalyje nugalėjo mūsų kaimynes latves Tiną Graudiną ir Anastasiją Kravčenoką. 2019 metų Europos čempionės latvės, kaip ir tautiečiai vyrai, liko apdovanojimų pakylos papėdėje. Kovoje dėl trečiosios vietos latvės pralaimėjo šveicarėms Anouk Verge-Depre bei Joanai Heidrich.