2024-05-17 Paplūdimio tinklinis

Vilniuje prasideda paplūdimio tinklinio fiesta – 12 šalių komandos stoja į kovą „Tautų taurėje“

Penktadienį pačiame Vilniaus centre – aikštyne prie Baltojo tilto – tris dienas šurmuliuos paplūdimio tinklininkai. Būtent čia vyks CEV „Tautų taurės“ paplūdimio tinklinio turnyro preliminaraus etapo turnyras.

Į Vilnių atvyko 12 šalių komandos, kurios varžysis dėl kelialapių į finalinį etapą, birželio 13-16 dienomis vyksiantį Jūrmaloje (Latvija).

Vyrų turnyro A grupėje žais Lietuvos, Ukrainos, Belgijos, Graikijos, Kroatijos, Vengrijos ir Gibraltaro paplūdimio tinklininkai. Moterų A grupėje varžysis Lietuvos, Austrijos, Slovėnijos, Estijos, Rumunijos ir Slovakijos sportininkės.

Lietuvos vyrų rinktinei atstovaus Patriko Stankevičiaus ir Audriaus Knašo bei Artūro Vasiljevo ir Roberto Juchnevičiaus duetai. Lietuvos moterų rinktinę sudarys Monikos Paulikienės ir Ainės Raupelytės bei Ievos Dumbauskaitės ir Ievos Vasiliauskaitės duetai.

Tik grupių nugalėtojai pateks į finalinį „Tautų taurės“ etapą, kuriame bus kovojama dėl olimpinių kelialapių į Paryžiaus olimpines žaidynes. Tiesa, Jūrmaloje šalims jau negalės atstovauti tie paplūdimio tinklininkai, kurie į olimpines žaidynes pateks pagal olimpinį reitingą. Jis bus baigtas skaičiuoti birželio 10 dieną.

Pagal dabartinę situaciją, M. Paulikienė ir A. Raupelytė patektų į olimpines žaidynes pagal reitingą. Olimpinio reitingo taškus jos dar sieks pasipildyti likusiuose trijuose „Beach Pro Tour Elite16” ir „Challenge“ turnyruose.

„Džiaugiamės, kad pagaliau turime tokio gero lygio turnyrą Lietuvoje, ypač tokioje gražioje lokacijoje ir tokiu puikiu oru. Tikiu, kad nepaisant didesnio jaudulio, tai bus šventė tiek mums, tiek sirgaliams“, – spaudos konferencijoje sakė P. Stankevičius.

Įvertinus komandų reitingą, Lietuvos vyrų rinktinės pagrindiniais varžovais turi būti ukrainiečiai, bet lietuviai pastebi, kad Belgijos komandoje yra pasaulio jaunimo čempionai, o ir kitos šalys turi porų, kurios nedalyvauja Pasaulio turo turnyruose, todėl jų žemas reitingas nieko neparodo. Lietuvos paplūdimio tinklinio lyderiai džiaugiasi, kad rinktinei atstovaus taip pat nemažai tarptautinių varžybų patirties turintys R. Juchnevičius ir A. Vasiljevas, kurie gali taip pat šaliai iškovoti svarbius taškus.