2022-08-10 Agars Birzulis

Vienas labiausiai tituluotų Europos paplūdimio tinklinio trenerių tęs darbą Šiauliuose

Tarptautinės tinklinio federacijos (FIVB) antrus metus iš eilės patvirtino Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) projektą, leisiantį mūsų šalyje išlaikyti vieną geriausių Europos paplūdimio tinklinio trenerių latvį Aigarą Birzulį.

A. Birzulis ne tik visus metus Šiaulių sporto gimnazijoje dirbo su perspektyviomis Lietuvos paplūdimio tinklininkėmis, bet ir kartu su jomis vyko į įvarius tarptautinius turnyrus, organizavo merginoms stovyklas Lietuvoje ir Latvijoje,  vežėsi merginas parodyti elitinių sportininkų varžybų bei sėmėsi patirties Europos paplūdimio tinklionio čempionatuose. Beje, dar šią vasarą A. Birzulis papildė ir taip įspūdingą savo asmeninių trofėjų kolekciją. Pirmą kartą šiemet surengtose CEV  paplūdimio tinklinio Tautų  taurės varžybose, kuriose dalyvavo aštuonios stipriausios Senojo žemyno rinktinės, A. Birzulio treniruojamos Latvijos tinklininkės iškovojo bronzos medalius.

Nuo praėjusių metų rudens Šiaulių sporto gimnazijoje, įgyvendinant Lietuvos tinklinio plėtros ir vystymo strategiją, yra suburta paplūdimio tinklinio II-osios pakopos merginų grupė. Šiais metais prie merginų grupės prisijungs dar pora perspektyvių sportininkių, kurios savo meistriškumui tobulinti pasirinko Šiaulių sporto gimnaziją.

LTF viceprezidentas Marius Vasiliauskas džiaugiasi Šiauliuose sportuojančių mergaičių progresu.

„Per pirmus devynis mėnesius mergaitėms yra įdedami baziniai dalykai. Tai, kaip vyksta progresas, mus pilnai tenkina. Paprastai pasaulyje taip yra, kad sportininkai sportuoja po du kartus į dieną su gerais specialistais. Tai yra normalus dalykas. Tikiuosi, kad ne tik ateinančiais metais, bet ir ateityje bus galimybės žmonėms tapti profesionaliais sportininkais“, – sakė M. Vasiliauskas.

Svarbu ir tai, kad patirties iš tituluoto trenerio gali semtis ir Lietuvos treneriai. Šiauliuose kartu treneriu dirba Dainius Kučinskas, tačiau galimybių stebėti treniruotes ar įgauti naujų žinių gali kiekvienas treneris.

D. Kučinskas prisipažįsta, kad per metus jis su A. Birzuliu tapo gerais draugais, besidalinantys įvairia informacija.

„Treneris ne tik suteikė įvairių su tinkliniu susijusių žinių – tiek treniruočių planavimo, pasirengimo varžyboms, tačiau ir gyvenimiškų situacijų pamokų, komunikacijos su auklėtiniais pavyzdžių, nutikusių per jo treniravimo karjerą. Šias žinias puikiai pavyksta pritaikyti dirbant su jauniausiais sportininkais sporto centre. Smagu, jog suteiktos žinios leidžia daug aiškiau ir sklandžiau pasiruošti čempionatams, planuoti sezono eigą, treniruoti vaikus ne tik kaip tinklininkus, bet ir paruošti gyvenimui – pirmiausia būti gerais žmonėmis“, – pasakojo D. Kučinskas.

Jis neslepia, kad jau per pirmus metus merginų žaidybinis mąstymas ir pats suvokimas apie tai, kas yra tinklinis, koks turi būti profesionalus sportininkas, pasikeitė kardinaliai.

„Žiūrint vien iš šalies ir stebint tik merginų rezultatus, matomas akivaizdus progresas. Laimėtos U-22 ir U-20 atrankos į Europos čempionatą, iškovoti Lietuvos U-18 ir U-20 uždarų patalpų titulai. Džiugu, jog tiek aš, kaip treneris, tiek merginos, turės dar vienerius metus galimybę semtis žinių ir patirties iš vieno geriausių trenerių Europoje. Tikiu, jog merginų laukiau šviesi ateitis, jei tik toliau žengs šiuo, jau pirmaisiais žingsniais pramintu, takeliu“, – pabrėžė D. Kučinskas.

Didžiąją dalį trenerio paminėtų titulų šiemet iškovojo Kotrynos Čyvaitės ir Vakarės Siličytės duetas.

K. Čyvaitė neslepia, jog metai Šiaulių sporto gimnazijoje jai suteikė labai daug patirties ne tik tinklinyje, bet ir asmeniniame gyvenime. Nors teko išmokti gyventi savarankiškai, atskirai nuo tėvų, priprasti prie bendrabučio, jo taisyklių – tai puiki gyvenimiška patirtis.

„Iš tinklinio pusės jaučiuosi smarkiai patobulėjusi lyginant su praeitų metų vasara, kuomet sudalyvavau savo pirmosiose U18 grupės varžybose turėdama vos dviejų savaičių treniruotes su treneriu M. Vasiliausku. Nors ir nuo pat mažens teko draugauti su tinkliniu, niekada nebuvau to mokoma rimtai, tai gaudavosi savaime, todėl tobulėjimas matosi akivaizdžiai“, – džiaugėsi K. Čyvaitė.

Pasak jos, A. Birzulis yra pakankamai griežtas, tačiau tuo pačiu ir ramus.

„Jis labai rūpestingas bei dosnus žmogus, nuolat mus pamoko įvairiausių gudrybių, pasidalina pamokančiomis gyvenimo istorijomis, mus motyvuoja. Jis nori, kad mes galėtume mėgautis savo žaidimu, jam nėra svarbūs vien rezultatai. Svarbu kokiomis nuotaikomis ir mąstysena mes to siekiame – treneris nori matyti mūsų norą bei užsidegimą žaisti“, – pabrėžė tinklininkė.

Sportininkė prisipažįsta, kad tarptautiniai turnyrai yra labai gera patirtis kiekvienam žaidėjui.

„Visuomet smagu pasivaržyti su kitų šalių žaidėjais, pamatyti įvairesnį, greitesnį žaidimą. Dalyvavimas įvairiuose turnyruose padeda visapusiškai tobulėti – taip tu pamatai savo klaidas, supranti kur dar reikia tobulėti, ką stiprinti, todėl nuolatos laukiame artėjančių turnyrų, kad pasitikrinti save“, – sakė K. Čyvaitė.