2021-10-19 Salės tinklinis

TOP SPORT Lietuvos vyrų tinklinio čempionato starte – „RIO-Starto“ ir „Sūduvos“ pergalės

Savaitgalį startavo TOP SPORT Lietuvos vyrų tinklinio čempionatas. Šiemet turnyre dalyvauja penkios komandos, o čempionė ir Baltijos lygos dalyvė Gargždų „Amber-Arlanga“ prie turnyro prisijungs nuo atkrintamųjų varžybų.

Pergale čempionatą pradėjo šiemet pirmą kartą klubo istorijoje sidabro medalius iškovoję Kauno „RIO-Starto“ tinklininkai. Jie savo aikštėje 3-0 (25:14, 25:17, 25:20) įveikė lygos naujoką Vilniaus universiteto klubą.

Šeimininkus į priekį vedė Jaroslavas Bogdanovičius su 17 taškų ir Audrius Kasparavičius, surinkęs 15 taškų.

Sostinės komandoje po 11 taškų pelnė Julius Tumas bei Laurynas Galdikas.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=QKs4EMndPl0

Kauniečių treneris Gilbertas Kerpė, nepaisant pergalės, prisipažino, kad komandai iki geros formos dar labai toli.

„Forma šiuo metu tokia, kokios ir galima tikėtis sezono pradžioje – banguojanti. Trūksta susižaidimo. Tik per atitinkamą sužaistą rungtynių skaičių galima tikėtis kokybiško mačo. Sezono pradžioje galima sužaisti ir labai gerai, ir ganėtinai prastai. Tad kol kas reikės būti kantriems tiek man, tiek patiems žaidėjams. Kadangi pasiekta pergalė ir pelnyti visi taškai, tai nuotaikos geros, o dėl žaidimo kokybės – dirbsime“, – sakė G. Kerpė.

 Nors tai buvo pirmosios oficialios sezono rungtynės, aukščiausios lygos naujokė Vilniaus universiteto komanda iškart pajuto, kad stipriausiame divizione lygis gerokai aukštesnis nei buvo I lygoje.

„Mūsų užtikrintą pergalę lėmė žaidėjų atsidavimas treniruočių ir šių rungtynių metu bei aukštesnis meistriškumas. Komandos branduolys kartu žaidžia ne pirmus metus ir tai matosi. Nors rungtynės laimėtos, bet jos tikrai nebuvo labai geros. Beveik visuose veiksmuose buvo jaučiamas išpildymo trūkumas, išskyrus padavimą bei, galbūt, puolimą. VU komandai veikiausiai bus sunku mesti iššūkį labiau patyrusioms komandoms, bet jei vilniečių varžovai pritrūks motyvacijos, tai jiems pakiš koją“, – pasakojo „RIO-Starto“ treneris.

G. Kerpė tikisi, kad šiame sezone jo auklėtiniai bus sveiki, tobulės, nesirgs ir sezoną sužais taip, kaip jis ir yra suplanuotas.

Kitose savaitgalio rungtynėse Marijampolės „Sūduva“ Išvykoje 3-0 (25:16, 25:22, 25:20) palaužė Šiaulių „Elgos-Master Idea-SC Dubysos“ komandą.

Suvalkijos ekipai 17 taškų pelnė Linas Petravičius, po 10 – Jonas Rakickas bei Armandas Bielskus. Šiaulių klube rezultatyviausiai žaidė Tautvydas Pranys (10 tšk.).

Antrojo turo rungtynės TOP SPORT Lietuvos vyrų tinklinio čempionate vyks šeštadienį. Vilniaus universitetas namuose priims Marijampolės „Sūduvą“, o „Elga-Master Idea-SC Dubysa“ savo aikštėje išmėgins jėgas su „RIO-Startu“.

Ateinantį avaitgalį bus duotas startas ir TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio pirmenybėms. Šeštadienį Vilniaus „SM Tauras-VTC“ susitiks su Gargždų „Amber-Volley“, o Kauno LSU kausis su Vilniaus universitetu.

Tuo tarpu TOP SPORT Lietuvos vyrų I lygos čempionatas prasidėjo užtikrintomis nugalėtojos titulą ginančios „Kelmės“ ekipos pergalėmis. Kelmės komanda šeštadienį išvykoje 3-0 (25:23, 25:20, 25:19) nugalėjo Raseinių „Lūšis Volley“ ekipą, o sekmadienį savo aikštėje 3-0 (25:17, 25:20, 25:15) įveikė Kauno „Marito“ tinklininkus.