2022-07-22 Paplūdimio tinklinis

TOP SPORT Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionato etape Vilniuje – beveik 50 komandų ir žinomi vardai

Šį savaitgalį aikštyne prie Baltojo tilto vyks TOP SPORT Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionato antrasis etapas. Daugeliui porų tai bus labai svarbus startas siekiant vietos finaliniame etape.

Moterų turnyre aukščiausią LTF reitingą turi Evelina Matiukaitė ir Karolina Šantarytė. Antros pagal skirstymą yra Irina Zobnina ir Danielė Kvedaraitė, tačiau jos šiuo metu sėkmingai varžosi „Pro Beach Tour Futures“ serijos turnyre Lenkijoje ir gali nespėti grįžti į Lietuvą.

Bet kokiu atveju, Lietuvos sostinėje netrūks įdomių porų. Su skirtingomis partnerėmis žais šią savaitę Europos universitetų žaidynėse bronzą iškovojusios lietuvės. Jekaterina Kovalskaja šįkart žais poroje su Ieva Vasiliauskaite, o Dominyka Naudužaitė – su Julija Smilgaite.

Viena geriausių Lietuvos salės tinklininkių Monika Šalkutė žais su Rugile Grudzinskaite. Staigmenų gali pateikti ir jaunos, ir labiau patyrusios poros. Liubov Zobnina žais poroje su Lietuvoje apsistojusia ir trenere dirbančia profesionale iš Ukrainos Veronika Žukova. Pergalių sieks ir Arianos Rudkovskajos bei Augustės Petrauskaitės duetas bei ambicingos Kauno „SM Starto“ merginos.

Net 31 komanda užsiregistravo į vyrų varžybas.

Pirmajame TOP SPORT Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionato etape Rokiškyje antrąją vietą užėmę Linas Petravičius ir Gilbertas Kerpė šįkart bus skirstyti pirmuoju numeriu.

Turnyre dalyvaus ir dar viena pirmojo etapo prizininkė – Tomo Staševičiaus ir Emilio Bartkaus pora. Aukštų pozicijų sieks ir Europos jaunimo čempionate ketvirtą vietą užėmę Karolis Palubinskas ir Mantas Donėla.

Nemažai intrigos ir susidomėjimo kels žinomų salės tinklininkų pasirodymai. Vienas geriausių visų laikų Lietuvos tinklininkų Arvydas Mišeikis žais kartu su Gediminu Guntarskiu ir kovas pradės nuo kvalifikacijos. Pagrindiniame etape žais keletą metų vienas rezultatyviausių Lietuvos čempionatų žaidėjų Andžejus Savostenokas, jo partneriu bus Albertas Tomaševičius.

Vyrų atranka bus organizuojama šeštadienį nuo 9 val., o pagrindinės varžybos prasidės 11 val.

Finaliniame etape rugpjūčio 6-7 dienomis dėl Lietuvos čempionų vardų aikštyne prie Baltojo tilto grumsis po 16 porų. Pagrindinėse varžybose vietas užsitikrins 4 komandos su didžiausiu FIVB reitingu, 8 poros su didžiausiu LTF reitingu po dviejų etapų, o dėl likusių 4 vietų dvejetai kovos atrankoje.