2020-08-16 Paplūdimio tinklinis

TOP SPORT Lietuvos čempionate – favoričių triumfas ir dramatiškas vyrų finalas

Sekmadienį sausakimšame paplūdimio tinklinio aikštyne šalia Baltojo tilto finišavo TOP SPORT Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionatas. Jį vainikavo dramatiškas vyrų finalas ir graži stipriausių moterų ekipų akistata.

Vyrų varžybose į finalą iškopė favoritais laikyti tinklininkai. Aukščiausią reitingą turėję Artūras Vasiljevas ir Robertas Juchnevičius ketvirtfinalyje 2-0 (21:15, 21:17) nugalėjo Artūrą Bekiš ir Roką Kondrotą, o pusfinalyje 2-0 (21:13, 21:10) įrodė pranašumą prieš Tomą Staševičių ir Mantą Donėlą.

Tuo tarpu šį sezoną blizgantys Patrikas Stankevičius ir Audrius Knašas ketvirtfinalyje 2-0 (21:11, 21:8) nepasigailėjo Tomo Gliaudelio ir Donato Repečkos, o pusfinalyje 2-0 (21:16, 23:21) palaužė Lino Petravičiaus ir Mato Navicko duetą.

Intriguojančiame ir permainingame finale P. Stankevičius ir A. Knašas 2-1 (21:17, 16:21, 15:10) palaužė R. Juchnevičių ir A. Vasiljevą ir pirmą sykį tapo Lietuvos čempionais.

„Pagrindinis principas buvo padaryti kuo mažiau klaidų. Stengėmės nuo pat pirmojo taško žaisti fiziškai, spausti varžovus padavime, atakoje, gynyboje. Pirmas setas buvo labai vykęs, antrajame patys padarėme daugiau klaidų, o trečiajame sete visada daug lemia sėkmė, bet laimi dažniausiai tas, kas yra labiausiai vertas, – kalbėjo A. Knašas. – Prieš rungtynes buvo viena ir paprasta mintis – žaisti savo rungtynes ir padaryti viską, ką galime geriausia. O koks bus rezultatas, priklauso nuo labai daug faktorių. Ne visus mes juos galima kontroliuoti“.

Šiuo turnyru A. Knašas baigia savo paplūdimio tinklinio sezoną. Sportininkas nusprendė pasinaudoti galimybę pradėti profesionalią salės tinklininko karjerą ir netrukus išvyks rungtyniauti į Prancūziją.

„Yra truputėlis liudesėlio, nes atrodo, kad čia galima tęsti darbą, bet pasirinkau tokį kelią ir labai tikiuosi, kad tas kelias nuves į kažkokį tinkamą rezultatą“, – pridūrė ne vieną kovingumo pamoką finale pademonstravęs A. Knašas.

FOTO: Augusto Četkausko

Tuo tarpu P. Stankevičius bet kokiu atveju turėjo ieškoti kito partnerio Europos U22 čempionatui, o ateityje tikisi, kad dar galės išbėgti ant paplūdimio su Audriumi.

„Sunku buvo pradėti antrą setą po laimėto pirmo. Tai pat sudėtinga buvo antrą kartą šią vasarą žaisti su Artūru ir Robertu. Jie norėjo revanšo, todėl motyvacija buvo jų pusėje. Antrajame sete varžovai geriau sužaidė pradžią ir tą persvarą išsaugojo. Trečiajame sete mes labiau norėjome, žaidėme iki galo, buvo ilgi žaidimai, kuriuos mums pavyko laimėti. Įgijome psichologinį pranašumą ir laimėjome mačą. Ko gero tai svarbiausia sezono pergalė. Planavome laimėti čempionatą, nes Audriui tai paskutinis turnyras, – teigė P. Stankevičius. – Dabar laukia Europos U22 čempionatas ir FIVB vienos žvaigždutės turnyras Vilniuje. Kadangi žaisiu be Audriaus, tai konkrečių tikslų nesikeliu. Noriu kaupti patirtį ir pasiruošti salės sezonui. Manau, kad Audriaus netektis nėra didelė, nes manau, kad kitą paplūdimio sezoną vėl žaisime kartu“.

Bronzos medalius iškovojo L. Petravičius ir M. Navickas, kurie rungtynėse dėl trečios vietos po įtemptos kovos 2-1 (17:21, 21:14, 15:10) palaužė T. Staševičių ir M. Donėlą.

Moterų turnyre – favoričių triumfas

Moterų turnyre triumfavo puikią formą šią vasarą demonstruojančios Ieva Dumbauskaitė ir Gerda Grudzinskaitė. Jeigu Ievai tai buvo jau nebe pirmas čempionės titulas, tai 21-erių metų G. Grudzinskaitei tai buvo pirmasis laimėtas suaugusių turnyras.

I. Dumbauskaitė ir G. Grudzinskaitė ketvirtfinalyje 2-0 (21:15, 21:9) įrodė pranašumą prieš Dianą Kancerevycienę ir Dominyką Naudužaitę, pusfinalyje 2-0 (21:11, 22:20) palaužė Jekaterinos Kovalskajos ir Ainės Rapelytės porą. Finale I. Dumbauskaitė ir G. Grudzinskaitė 2-0 (21:14, 21:18) įveikė antrąjį reitingą turėjusias Vytenę Vitkauskaitę ir Karolę Virbickaitę.

„Prieš čempionatą neturėjau kažkokių lūkesčių. Norėjau, kad būtų smagu ir gera, o visą šį sezoną man su Gerda yra labai smagu žaisti. Prieš finalą sakėme, kad bus kaip bus, palaikėme viena kitą. Iš tiesų finalas buvo gana apylygis, tiesiog mes padarėme mažiau klaidų. Labai džiaugiuosi šia pergale“, – kalbėjo I. Dumbauskaitė.

I. Dumbauskaitė ir G. Grudzinskaitė šią vasarą sėkmingai varžėsi ir pajėgaus Latvijos čempionato etapuose, kur ne kartą išbandė jėgas su Europos čempionėmis Tina Graudina ir Anastasija Kravčenoka.

„Latvijoje lygis kiek aukštesnis dėl to, kad ten yra Europos čempionės. Taip pat ten varžėsi ir latvės, ir lietuvės, ir estės, todėl ten buvo tarsi Baltijos čempionatas. Bet čia, Lietuvos čempionate, turėjome nelengvus pusfinalį ir finalą, todėl lygis tikrai auga“, – pridūrė I. Dumbauskaitė.

G. Grudzinskaitė džiaugėsi pirmąja savo pergale suaugusių turnyruose.

„Lietuvos čempionate dar nebuvau žaidusi finale, o geriausias mano pasiekimas – trečia vieta viename etape. Man ši pergalė yra tarsi svajonės išsipildymas. Pasipuošti aukso medaliu žaidžiant poroje su Ieva yra neapsakomas jausmas. Esu labai laiminga, – teigė G. Grudzinskaitė. – Tikiuosi, kad su kiekvienais metais tobulėju. Žinoma, kad reikia įdėti labai daug darbo, bet viliuosi, jog ateityje bus dar daug pergalių“.

I. Dumbauskaitė su G. Grudzinskaitė dar tikisi šiais metais sudalyvauti ir tarptautiniuose turnyruose, o labiausiai laukiamas bus FIVB vienos žvaigždutės turnyras Vilniuje rugsėjo viduryje. G. Grudzinskaitės dar laukia Europos jaunimo pirmenybės, kuriose ji startuos su savo seserimi Rugile Grudzinskaite.

TOP SPORT Lietuvos moterų paplūdimio tinklinio čempionato bronzą iškovojo J. Kovalskaja ir A. Raupelytė. Jos rungtynėse dėl trečiosios vietos 2-0 (21:14, 21:11) nugalėjo Karoliną Šantarytę bei Eveliną Matiukaitę.

Iš viso Lietuvos čempionate varžėsi 33 vyrų ir 20 moterų komandų.