2022-09-10 Paplūdimio tinklinis

Tinklininkės Ieva Dumbauskaitė ir Gerda Grudzinskaitė pergalingai žygiuoja prestižiniame „King of the Court“ turnyre

Utrechte (Nyderlandai) tęsiasi prestižinis netradicinio formato paplūdimio tinklinio turnyras „King of the Court“. Jame fantastiškai rungtyniauja Lietuvos moterų duetas – Ieva Dumbauskaitė ir Gerda Grudzinskaitė.

Po kvalifikacijos į pagrindines varžybas iškopusios lietuvės sėkmingai įveikė grupių etapą, ketvirtfinalio barjerą bei šeštadienį vakare kausis dėl vietos finale.

Kvalifikacijoje lietuvės sužaidė tiesiog neįtikėtinai. Savo grupės pirmajame etape I. Dumbauskaitė ir G. Grudzinskaitė su 11 taškų buvo pirmos, antrajame jos taip pat užėmė pirmą vietą su 15 taškų, o finaliniame trečiajame etape mūsiškėms prireikė vos pusės varžyboms skirto laiko, kad surinktų 15 taškų ir pelnytų kelialapį į pagrindines varžybas. Izraelio atstovės Anita Dave spėjo surinkti vos 1 tašką, o italės Chiara They ir Claudia Scampoli – nei vieno.

Pagrindinį turnyrą, kuriame varžėsi 20 komandų, lietuvės pradėjo A grupėje. Pirmajame rate mūsiškės su 8 taškais buvo antros, antrajame pasiekė geriausią rezultatą (12 tšk.), o trečiajame su 7 taškais liko antros, bet to užteko patekimui į ketvirtfinalį.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=k3qabq04Z9M

C ketvirtfinalyje lietuvės varžėsi su tituluotos varžovėmis, tačiau tai nesutrukdė žengti toliau. Pirmajame rate I. Dumbauskaitė ir G. Grudzinskaitė surinko 8 taškus ir buvo antros, antrajame vėl užimta antra vieta (7 tšk.), kas garantavo vietą pusfinalyje. Trečiajame rate lietuvės su 5 taškais liko antros ir nusileido tik 2021 metų Europos čempionėms šveicarėms Ninai Brunner ir Tanjai Huberli. Tarp aplenktų komandų buvo ir tituluotos olandės Katja Stam ir Raisa Schoon.

Ketvirtfinalių apžvalga (C grupė nuo 20.05): https://www.youtube.com/watch?v=EnziArSGjIQ

Šeštadienį vakare vyksiančiame pirmajame pusfinalyje I. Dumbauskaitė ir G. Grudzinskaitė žais su ukrainietėmis Iryna Machno ir Inna Machno, šveicarėmis Anouk Verge-Depre ir Menia Bentele, danėmis Clara Windeleff ir Sofia Bisgaard bei papildomo atkrintamojo etapo nugalėtojomis.

Vyrų pagrindinėse varžybose savo jėgas išbandė Patrikas Stankevičius ir Audrius Knašas. Mūsiškiai A grupės pirmajame etape su 3 taškas liko penkti ir tęsė pasirodymą papildomame atkrintamajame etape.

Kovodami su kitose grupėse penktąsias vietas užėmusiomis poromis, lietuviai surinko 15 taškų ir dramatiškai tapo nugalėtojais, kai tiek pat taškų surinkę olandų paplūdimio tinklininkai atliko netikslų paskutinį smūgį.

VIdeo: https://www.youtube.com/watch?v=kYNqbK_YVbk

Kitame atkrintamajame etape lietuviai pirmajame rate su 2 taškais buvo antri, bet antrajame su 2 taškais liko ketvirti ir baigė savo pasirodymą.

Vyrų kvalifikacijos B grupėje lietuviai Arnas Rumševičius ir Tomas Staševičius nukeliavo iki trečiojo rato, tačiau jame buvo antri, todėl tęsė pasirodymą antrajame kvalifikacijos etape. Jame lietuviai pasiekė trečiąjį ratą, bet jame liko treti ir savo pasirodymą baigė.

„King of the Court“ varžybos vyksta netradiciniu formatu. Komandos yra suskirstomos į grupes ir jos žaidžia pasikeisdamos. Pora, laimėjusi tašką, lieka aikštėje, o pralaimėjusias pakeičia kita pora. Taip komandos rotuojasi kol baigiasi laikas.

Bendrą turnyre Utrechte prizų fondą sudaro 200 tūkst. eurų.

Beje, praėjusiais metais „King of the Court“ turnyre Dohoje (Kataras) ketvirtąją vietą užėmė G. Grudzinskaitės ir vokietės Chantal Laboureur duetas. I. Dumbauskaitė paskutinę negalėjo dalyvauti dėl teigiamo COVID-19 testo.