2021-12-31 LTF

Sveikiname su artėjančiais 2022-aisiais metais!

Kaip ir kasmet baigiantis metams, kviečiame prisiminti įsimintiniausius ir svarbiausius metų įvykius. Kiekviename iš jų galėjome išvysti neabejotinai daug įdėtos širdies ir paaukoto laiko. Visi šie įvykiai vienodai reikšmingi – kuriantys Lietuvos tinklinio istoriją.  Pasidžiaukime jais! 

 

Po nelengvo sezono karantino laikotarpiu, metus pradėjome užbaigdami 2020/2021 TOP SPORT Lietuvos vyrų ir moterų tinklinio čempionatu. Moterų pirmenybėse 5 kartą iš eilės triumfavo „TK Kaunas – VDU“ tinklininkės. Vyrų čempionate nugalėtojų taurę į viršų kėlė Gargždų „Amber – Arlanga“. Video

Austrijoje vykstančiame antrajame Europos sniego tinklinio turo etape dalyvavo net trys Lietvos komandos. Ryškiausiai turnyre suspindėjo Jekaterinos Kovalskajos, Gerda Grudzinskaitės ir Dominykos Naudužaitės komanda, kuri ir pelnė aukso medalį, o vyrų sniego tinklinio komanda Arnas Rumševičius, Tomas Staševičius, Paulius Matulis ir Julius Mikučionis užėmė trečiąją vietą ir iškovojo Euripos sniego tinklinio turo bronzą.

Visos keturios mūsų šalies komandos pateko į pajėgiausiųjų penketukus.

Lietuvos tinklinio federacija sulaukė džiugios žinios iš Europos tinklinio konfederacijos (CEV). CEV Vykdomasis komitetas patvirtino CEV darbo grupes. Lietuvos tinklinio federacijos prezidentas Darius Čerka buvo išrinktas sniego tinklinio darbo grupės nariu kartu su Austrijos, Norvegijos, Čekijos, Italijos ir Bulgarijos atstovais.

Laimėjus Tarptautinės tinklinio federacijos (FIVB) projektą, buvo gautas finansavimas treneriui. Vienas geriausių ir labiausiai tituluotų Europos paplūdimio tinklinio trenerių latvis Aigars Birzulis jau nuo rudens dirba Šiaulių sporto gimnazijoje su talentingiausiomis Lietuvos sportininkėmis. Šiais metais Šiaulių sporto gimnazijoje startavo paplūdimio tinklininkių grupė, o Vilniaus Ozo gimnazijoje sportuoja perspektyvios salės tinklininkės. Labai norime padėkoti tiems treneriams, kurių dėka mūsų tinklininkai kelia savo meistriškumą antrojoje tinklinio ugdymo pakopoje! Plačiau apie tai – Skaitykite čia.

LTF vice prezidentas salės tinkliniui (tuometinis generalinis sekretorius Andrius Gaidys) buvo išrinktas Lietuvos Sporto Federacijų Sąjungos Prezidiumo nariu.

2021-06-05. Lietuvos tinklinio federacija. Rinkimai. foto Alfredas Pliadis

Lietuvos moterų ir vyrų paplūdimio tinklinio rinktinės CEV Kontinentinės taurės antrajame etape užėmę penktąsias vietas pelnė kelialapį į finalinį Tokijo olimpinių žaidynių atrankos etapą. Nors patekti į Tokijo olimpines žaidynes šiais metais nepavyko, linkime komandoms nesustoti ir siekti savo tikslų.  Beje, tai buvo pirmas kartas, kuomet į finalinį Olimpinių žaidynių atrankos etapą pateko Lietuvos vyrų komanda. 

Lietuvos merginų U-16 rinktinė atrankoje į 2021 m. Europos tinklinio čempionatą, pirmajame atrankos etape po atkaklios kovos įveikusios Latvijos rinktinę pirmą kartą pateko į antrąjį antrankos etapą. Merginoms patekti į finalinį etapą nepavyko – galutinėje Europos U16 tinklinio čempionato įskaitoje merginos liko 22 vietoje. Lietuvos vaikinų U17 rinktinė atranką į Europos tinklinio čempionatą baigė pirmąjame atrankos etape.

Lietuvos paplūdimio tinklininkams Europos U-20 čempionate atiteko 25-os vietos. Į Izmirą (Turkija) vykę paplūdimio tinklininkai Mantas Donėla ir Rokas Astrauskas bei Gabija Straševičiūtė ir Skalvė Križanauskaitė po įtemptų kovų namo grįžo pasisėmę patirties.

Paplūdimio tinklininkų jau pamėgta registravimosi į renginius platforma events.ltf.lt jau pritaikyta ir salės auksčiausios lygos komandoms bei jaunimos čempionatams – nuo šiol registracija į čempionatus tik elektroniniu būdu. Taip pat pradėta taikyti žaidėjų licencijavimo sistema.

Badene (Austrija) vykusiame Europos jaunimo (iki 22 metų) paplūdimio tinklinio čempionate puikiai pasirodė Lietuvos merginų duetas Ainė Raupelytė ir Ariana Rudkovskaja. Jos užėmė penktąją vietą – tai buvo aukščiausias visų amžiaus grupių jaunimo paplūdimio tinklinio rinktinių pasiektas rezultatas 2021 m.  Dalyvių užimtos vietos – ČIA

Įvyko Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) ataskaitinė-rinkiminė konferencija, kurios metu LTF prezidentu naujai ketverių metų kadencijai perrinktas Darius Čerka ir išrinktas naujas Vykdomasis komitetas.

LTF Vykdomasis komitetas (iš kairės): LTF generalinė sekretorė Alisa Česnulevičiūtė, Jaunimo komisijos pirmininkas Tadas Jansonas, vice prezidentas paplūdimio tinkliniui Marius Vasiliauskas, prezidentas Darius Čerka, Teisėjų kolegijos pirmininkas Sergėj Rodin, Trenerių komisijos pirmininkas Edgaras Suchanekas, vice prezidentas salės tinkliniui Andrius Gaidys.

Rokiškyje ir šiais metais karaliavo  Rytų Europos zoninės tinklinio asociacijos (EEVZA) vyrų paplūdimio tinklinio turo etapas! Be apdovanojimų neliko ir Lietuvos atstovai. Geriausiai iš Lietuvos komandų pasirodę Audrius Knašas ir Patrikas Stankevičius užėmę trečiąją vietą.

Į Lietuvą sugrįžo EEVZA jaunių ir jaunimo paplūdimio tinklinio čempionatai! Vilniuje vyko atkaklios EEVZA U16 ir U18 kovos. U18 amžiaus grupėje ant apdovanojimų pakylos kopė ir Lietuvos atstovės – SM „Startas“ auklėtinės Vilūnė Rauluševičiūtė ir Rusnė Rutkauskaitė, kurios triumfavo Vilniuje vykstančiame Rytų Europos zoninės tinklinio asociacijos (EEVZA) jaunių čempionate. U-16 čempionate sidabro medalius iškovojo kitos SM „Startas“ auklėtinės – Liepa Urbonaitė ir Elena Kuodaitytė. Čempionatą su bronzos medaliais baigė taip pat „Starto“ tinklininkės – Morta Gailiūtės ir Aistė Bardauskaitės duetas.

Po metų pertraukos į Klaipėdą grįžo TOP SPORT Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionatas. Melnragės II paplūdimyje „Klaipėdos pliažo tinklinio klubo“ (KBC) įrengtose aikštelėje prasidėjusios pirmenybės dėl ekstremalių oro sąlygų buvo pabaigtos „Kar Kar“ poilsio parke. Čempionate viso dalyvavo 33 vyrų ir 25 moterų komandos. VIDEO

Lietuvos paplūdimio tinklininkai Patrikas Stankevičius ir Audrius Knašas įspūdingai triumfavo Liublianoje (Slovėnija) FIVB vienos žvaigždutės serijos turnyre. Būtinai nuotrauka su medaliais.

Lietuvos U-18 paplūdimio tinklininkai iš Europos jaunių čempionato parsivežė pergalę ir patirtį. Vaikinų turnyre 17-tą vietą užėmė Daniilas Miscenko ir Karolis Lanevskis. Mūsiškiams kelią į atkrintamąsias varžybas atvėrė pergalė grupės varžybose, kuomet nugalėti turkai. Dalyvių užimtos vietos. Merginų turnyre be pergalių liko Vilūnė Rauluševičiūtė ir Rusnė Rutkauskaitė. Jos čempionate užėmė 25-tą vietą. 

Birutė Aleknavičiūtė ir Ingrida Milkintaitė iškovojo 3-iojo kurčiųjų pasaulio paplūdimio tinklinio čempionato bronzos medalius.

Lietuvos tinklinio federacijos prezidentui Dariui Čerkai patikėtos EEVZA vice- prezidento pareigos.

Į Baltijos moterų tinklinio lygą po metų pertraukos sugrįžo ir aukščiausių medalių sieks Jonavos „Aušrinė – KKSC“ klubas. 

Lietuvos čempionė Kauno „Kauno-VDU“ komanda iškovojo kelialapį į antrąjį 2021 m. Europos tinklinio konfederacijos (CEV) moterų iššūkio taurės turnyro etapą, nugalėdama pajėgią komandą iš Bosnijos ir Hercegovinos – „SOK Mostar“. Antrąjame etape pasipriešinusios Bursos „Nilufer Belediye“ (Turkija) komandai, baigė gražų kelią 2022 m. CEV moterų Iššūkio taurės turnyre.

Daugpilyje (Latvija) vykusiame pirmajame Europos jaunių (iki 17 metų) merginų tinklinio čempionato atrankos etape Lietuvos rinktinė užėmė septintąją vietą. Šį kartą merginoms nepavyko pakartoti praėjusios atrankos rezultato ir iškovoti teisės patekti į II-ąjį atrankos etapą.

Kelmėje ir vėl aidėjo tinklinio teisėjų švilpukai ir girdėjosi kamuolių bumbsėjimas! Į prieš trejus metus atidarytą Kelmės sporto centro salę grįžo tinklinio fiesta – Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) vyrų Didžiosios taurės turnyro finalai. Šeimininkai Kelmės „Kelmės“ tinklininkai buvo vieninteliai TOP SPORT Pirmos lygos atstovai, prasibrovę tarp keturių stipriausių komandų. 

Taip pat šių metų eigoje vyko įvairiausi kursai bei seminarai: jaunųjų teisėjų kursai, seminarai teisėjams, treneriams bei klubų atstovams, statistikos bei el. protokolo mokymai, organizuotas seminaras su biologijos mokslo daktaru prof. A. Skurvydu. Visą mokymų medžiagą galima rasti: ČIA

Šį sezoną tęsiamas bendradarbiavimas su mūsų jau ilgamečiais rėmėjais – TOP SPORT, atnaujintas TOP SPORT Lietuvos tinklinio čempionato logotipas.

Nepaisant viso pasaulio palietusios pandemijos, 2021 metais turėjome išties gražių akimirkų, kurias mums dovanojo sportininkai, treneriai, teisėjai, savanoriai. Lietuvos tinklinio federacija nuoširdžiai nori padėkoti visiems jiems už atsidavimą tinkliniui! Padėkoti norime ir savo rėmėjams, kurie buvo kartu su mumis šiuos metus:

TOP SPORT

BALTIJOS AMERIKOS KLINIKA

ŠVIETIMO, MOKSLO IR SPORTO MINISTERIJA

SPORTO RĖMIMO FONDAS

Lietuvos tinklinio federacijos prezidentas Darius Čerka kartu su Vykduomuoju komitetu sveikiną visą tinklinio bendruomenę su artėjančiais Naujaisiais metais!

#KartuMesMylimeTinklinį