2020-08-11 Paplūdimio tinklinis

Suomijoje – Lietuvos paplūdimio tinklininkų dominavimas

Suomijoje vykusiame tarptautiniame paplūdimio tinklinio turnyre „Beach Volley“ triumfavo lietuviai Artūras Vasiljevas ir Robertas Juchnevičius.

Grupėje abu mačus laimėję lietuviai aštuntfinalyje 2-0 (21:9, 21:14) nugalėjo suomius Valtterį Pennaneną ir Artturą Pennaneną, o ketvirtfinalyje po įtemptos kovos 2-1 (21:14, 19:21, 15:12) palaužė suomių Jaakko Keskitalo ir Teppo Pulkkineno pasipriešinimą.

Pusfinalyje lietuvių laukė akistata su kitais suomiais – Viliu Topio ir Verneriu Vetrio, kurie ketvirtfinalyje eliminavo turnyro favoritus estus Kusti Nolvaką ir Martą Tiisarą. Lietuvos paplūdimio tinklininkai iškovojo užtikrintą pergalę 2-0 (21:15, 21:16) ir žengė į finalą.

Finale R. Juchnevičius ir A. Vasiljevas 2-0 (21:16, 21:18) įveikė antrus turnyre pagal skirstymą suomius Jyrkį Nurmineną ir Santerį Sireną.

„Žaidimas buvo super. Visas dienas buvome labai susikaupę, į Suomiją vykome su vieninteliu tikslu nugalėti ir planą įvykdėme. Visos rungtynės buvo sunkios. Suomijoje yra geras lygis ir čia dalyvavo tikrai stiprios poros“, – teigė R. Juchnevičius.

Šiais metais Europos ir pasaulio paplūdimio tinklinio sezonai vis dar yra štilyje dėl koronaviruso sukeltos pandemijos, todėl vienintelė galimybė pajusti žaidybinį ritmą lietuviams yra turnyrai aplinkinėse šalyse.

„Žinoma, kad nėra lengva. Šiais metais yra mažiau aukšto lygio varžybų, bet stengiamės nenuleisti rankų ir bandome keliauti į vietinius turnyrus. Tik su varžybomis galima tobulėti“, – pabrėžė R. Juchnevičius.

Sportininkas pridūrė, kad po komplikuoto pasiruošimo sezonui, šiuo metu sportinė forma yra gana nebloga.

„Vasaros pradžia buvo sunki, nes po karantino atšaukimo nenusimatė jokių varžybų ir buvo sunku versti save eiti sportuoti. Po to sezonas įsivažiavo, padaugėjo turnyrų ir tada startas buvo sunkus, nes jautėsi, jog buvo didelė pertrauka. Bet forma dabar gerėja. Šią vasarą daugiausiai dirbame su mano užtvara ir A. Vasiljevo gynyba. Daug dirbame ties tuo ir jaučiame, kad šitoje vietoje tikrai patobulėjome“, – pasakojo R. Juchnevičius.