2020-02-11 LTF

Su liūdesiu atsisveikiname su viena geriausių praėjusio amžiaus pabaigos tinklininkių Daiva Ramoškaite – Vaitulioniene – Olivier

Lietuvos tinklinis neteko vienos geriausių praėjusio amžiaus pabaigos tinklininkių – Daivos Ramoškaitės – Vaitulionienės – Olivier.

Daiva gimė Kaune, Gražinos ir Vytauto Ramoškų šeimoje. Pradines klases baigė Lampėdžių vidurinėje mokykloje Vėliau mokėsi Kauno 4-oje vidurinėje mokykloje (dabar Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazija) sporto klasėje. 

Treniruojama trenerės J.Virbickienės kartu su komanda yra tapusi daugkartine įvairaus amžiaus moksleivių Lietuvos čempione. 1985 metais tapo TSRS sporto mokyklų čempione. Buvo kviečiama į TSRS jaunimo ir moterų rinktines, atstovavo ją įvairaus rango tinklinio turnyruose. Jai 1988 m. suteiktas TSRS sporto meistres vardas.

Nuo 1982 iki 1989 metų atstovavo reprezentacinei Kauno „Dinamo“ moterų tinklinio komandai, kurios gretose 1988 metais iškovojo teisę žaisti TSRS Aukščiausioje lygoje. 

1985-1989 metais Daiva mokėsi LVKKI (dabar Lietuvos Sporto Universitetas) Su kitomis šios aukštosios mokyklos tinklinio komandos žaidėjomis ne karta tapo Lietuvos, respublikos aukštųjų mokyklų čempione, „Sporto“ laikraščio taurės laimėtoja.

Po studijų universitete, Daivos gyvenimas ir tinklinio karjera tęsėsi už Lietuvos ribų. Kaip profesionali tinklininkė 1989-90 žaidė Lenkijos Bielsko-Biala klubo“Bialsky Klub Sportovy“ moterų komandoje ir du kartus tapo šios šalies tinklinio čempione. 1990-93 metais atstovavo Prancūzijos „Volley Ball Club Riom“ klubui ir tapo Prancūzijos čempione bei iškovojo  ir Prancūzijos taurę.

Sugrįžusi į Tėvynę 1994 m. Daiva prisijungė prie tuometines moterų komandos Kauno „Heksa“ tapo daugkartine Lietuvos moterų tinklinio čempionato ir taurės varžybų nugalėtoja.

Tuo laikotarpiu Daiva aktyviai dalyvavo ir paplūdimio tinklinio varžybos – su skirtingomis partnerėmis yra tapusi keturiskart Lietuvos čempione. Kaip Lietuvos paplūdimio tinklinio rinktinės narė yra dalyvavusi Europos ir pasaulio čempionatuose.

Po 2000 metų Daiva grįžo į Prancūziją tęsti profesionalios tinklininkės karjerą. Tačiau Paryžiaus tinklinio klubas tapo jos paskutine stotele profesionalioje tinklininkes veikloje.

Įsikūrusi Pietų Prancūzijoje su šeima, sėkmingai dirbo mėgstamą darbą, rūpinosi dviem sūnumis. Jos gyvenime niekada netruko sporto: tinklinio, krepšinio, plaukimo, badmintono, paplūdimio tinklinio, teniso, kopimo į kalnus, žygių dviračiais.

Daivai rūpėjo gabių jaunųjų tinklininkių ateities keliai sporte: ji rūpinosi, bendravo palaikė, įkvėpdavo sunkiame sportininko-profesionalo kelyje Valdonę Petrauskaitę, Indrę Sorokaitę. Daivos dėka Lietuvos tinklininkės pasiekė tarptautines tinklinio aukštumas.

Ypatingas ryšys su Lietuva, su jaunystės, mokyklos, universiteto draugais, meno žmonėmis, geros energijos skleidimas, nuolatinis optimizmas, gėrio visa kame ieškojimas ja pavertė išskirtine !

Atsisveikinimas su Daiva Ramoškaite Olivier įvyks vasario 15 dieną (šeštadienį):

10:00 Šv. Mišios Kauno Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje (Nepriklausomybės a. 14 )

11:30 Atsisveikinimas, Daivos atminimo pagerbimas M.Žilinsko galerijos salėje (I a.).