2020-10-14 Salės tinklinis

Startavo Lietuvos-Latvijos nacionalinis čempionatas

Savaitgalį taip pat buvo duotas startas naujajam Lietuvos-Latvijos čempionatui. Jame varžysis 13 Latvijos ir trys Lietuvos komandos. Jos pirmajame etape bus suskirstytos į Vakarų ir Rytų grupes.

„Ši iniciatyva kilo man kalbantis su mūsų klubais ir bendraujant su Latvijos tinklinio federacija. Pas mus aukščiausioje lygoje liko tik keturi klubai, kuriems visą laiką žaisti tarpusavyje tikrai nėra įdomu, todėl visi pritarė šiai idėjai. Vasario mėnesį EEVZA susirinkime pasiūliau šią idėją Latvijos federacijos atstovams. Jie perdavė pasiūlymą atsakingiems asmenimis ir nusprendė palaikyti šią mintį.  Visą vasarą kartu diskutavome ieškodami geriausio formato ir sukūrėme sistemą“, – kalbėjo Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) generalinis sekretorius Andrius Gaidys.

Pirmąsias dvi vietas užimančios komandos iškart pateks į ketvirtfinalį, o 3-6 pozicijoje liksiančios ekipos varžysis aštuntfinalyje.

Kol kas dėl kelionių ribojimų komandos žais tik su savo šalių ekipomis. Dvi Lietuvos komandos – Kauno „RIO-Startas“ ir Marijampolės „Sūduva“ pateko į Vakarų grupę ir tarpusavyje šeštadienį savo jėgas išbandė Marijampolėje.

„RIO-Startas“ iškovojo pergalę 3-0 (25:22, 25:22, 25:23). Nugalėtojams 12 taškų pelnė Mykolas Suchanekas, 9 – Linas Petravičius, 8 – Aurimas Mazūras, 7 – Jaroslavas Bogdanovičius. „Sūduvos“ komandoje 14 taškų surinko Andžejus Savostenokas, 9 – Armandas Bielskus, 8 – Jonas Rakickas, 7 – Laurynas Galdikas. Šis susitikimas buvo įtrauktas ir į TOP SPORT Lietuvos čempionato įskaitą.

Sekmadienį vykusiame Lietuvos čempionato susitikime „RIO-Startas“ taip pat svečiuose 3-0 (25:21, 25:23, 25:21) pranoko Šiaulių „Elgos-Master Idea-SC Dubysos“ klubą. Kauniečiams net 25 taškus pelnė L. Petravičius, 13 – Audrius Kasparavičius. Šiauliečių gretose spindėjo vienas geriausių šalies tinklininkų Arvydas Mišeikis (22 tšk.).

„Džiaugiuosi dviem iškovotomis pergalėmis šį savaitgalį. Vyrai sužaidė geriau nei šeštadienį, geriau išpildė žaidimo planą. Galbūt vis dar jaučiama mano patirties stoka, dėl ko antrą setą pradėjome netradiciniu sustojimu, kuomet negalėjau pilnai stebėti rungtynių, o turėjau gelbėti komandą nuo sustojimo klaidų. Smagu, kad rungtynes pradėjome kiek kitokiu startiniu šešetu, bet vyrai sėkmingai įsiliejo į žaidimą ir pasiekėme teigiamą rezultatą. Pora žaidėjų patyrė traumas, bet tikiuosi, kad jos nebus rimtos“, – mintimis dalinosi „RIO-Starto“ treneris Gilbertas Kerpė.

Tuo tarpu Latvijoje savaitgalį sužaistos dvejos rungtynės. „Ventspils“ 3-0 (25:16, 25:12, 25:16) nugalėjo „Skrunda“ ekipą, o „Jėkabpils Juniors/LSS“ klubas savo aikštėje 3-1 (21:25, 25:22, 25:19, 25:22) pranoko Rygos RVS tinklininkus.

Moterų čempionatas prasidėjo intriguojančiu sostinės derbiu

Savaitgalį startavo ir TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionatas. Jau pirmajame mače įvyko intriguojantis sostinės derbis tarp Vilniaus universiteto (VU) ir „SM Tauro-VTC“. Po permainingos kovos pergalę 3-0 (25:15, 30:28, 25:17) iškovojo labiau patyrusi VU ekipa.

Nugalėtojoms 18 taškų pelnė Rūta Kubertavičienė, po 9 – Benita Umantaitė ir Jovita Bukantytė. Pralaimėjusių gretose 11 taškų surinko Rėja Toleikytė.

Spalio 17 dieną Lietuvos čempionate susitiks VU ir Gargždų sporto centras.