2020-07-13 Paplūdimio tinklinis

Penkis mačus per dieną sužaidusios lietuvės iš Estijos grįžo su sidabro medaliais

Savaitgalį Estijoje vykusiame tarptautiniame paplūdimio tinklinio turnyre „Nathan/McDavid Cup“ Lietuvos atstovės Ieva Dumbauskaitė ir Gerda Grudzinskaitė iškovojo sidabro medalius.

Turnyras turėjo trukti dvi dienas, bet dėl smarkios audros Pernu paplūdimyje šeštadienį kovos nevyko. Vis dėlto organizatoriai sugebėjo visą turnyrą sėkmingai pravesti per vieną dieną. Vienintelė pakoreguota taisyklė – setuose buvo žaidžiama ne iki 21 taško, o iki 15.

Vyrų ir moterų turnyruose varžėsi po 16 porų. Moterų varžybose savo grupėse pirmąsias vietas užėmė I. Dumbauskaitė ir G. Grudzinskaitė bei Ieva Vasiliauskaitė ir Danielė Kvedaraitė. 2-3 vietas užėmusios komandos varžėsi pirmajame atkrintamųjų varžybų rate, o jį sėkmingai peržengė dar viena Lietuvos pora – Dominyka Naudužaitė ir Rugilė Grudzinskaitė.

I. Dumbauskaitė ir G. Grudzinskaitė bei I. Vasiliauskaitė ir D. Kvedaraitė ketvirtfinalyje pasiekė pergales ir žengė į pusfinalį. Jame mūsiškės turėjo kautis tarpusavyje. Lietuvių akistatą laimėjo I. Dumbauskaitė ir G. Grudzinskaitė.

Finale I. Dumbauskaitė ir G. Grudzinskaitė susitiko su pajėgiomis estėmis Heleene Hollas ir Liisa Soomets. Lietuvės puikiai pradėjo susitikimą ir užtikrintai laimėjo pirmą setą 15:8. Deja, vėliau estės sugebėjo atsitiesti ir išplėšti pergalę 2-1 (8:15, 15:10, 15:11).

„Penkerios rungtynės per dieną yra kosmosas, bet kažkaip atlaikėme. Finale dar turėjome jėgų ir pralaimėjome tikrai ne dėl jų stygiaus. Toms pačioms estėms prieš savaitę pralaimėjome gana akivaizdžiai, o šįkart jau buvo visiškai lygi ir įnirtinga kova. Tiesiog trečiajame sete padarėme porą klaidelių ir pralaimėjome. Žinoma, kad labai norėjome laimėti, bet apskritai mūsų žaidimu turnyre esu patenkinta“, – įspūdžiais dalinosi I. Dumbauskaitė.

I. Dumbauskaitė po turnyro susilaukė ir asmeninio įvertinimo. Ji buvo išrinkta geriausia turnyro žaidėja (MVP).

„Iš tikro aš esu už tai, kad MVP rinktų iš čempionių komandos, bet tai yra organizatorių sprendimas. Manau, kad viso turnyro eigoje man sekėsi neblogai, jėgų užteko visoms rungtynėms. Tikrai jaučiu, kad esu neblogos sportinės formos. Nežinau, ar nusipelniau MVP titulo, bet smagu gauti tokį prizą. Taip pat tai yra pirmi mūsų medaliai šį sezoną, todėl važiuodama namo buvau tikrai laiminga“, – šypsojosi I. Dumbauskaitė.

I. Dumbauskaitė poroje su G. Grudzinskaite pradėjo žaisti tik nuo šio sezono. Pirmi turnyrai parodė, kad šis duetas turi gerų perspektyvų.

„Su Gerda treniruojamės jau nuo praėjusio rudens, o kaip Lietuvos rinktinės narės kartu sportavome ir dar anksčiau. Žiemą pasikalbėjome ir nusprendėme žaisti kartu. Iš tikrųjų mes labai gerai sutariame už aikštelės ribų, todėl ir aikštelėje nuotaika bei emocinė būsena yra labai puikios. Treneris mums irgi sakė, kad labai svarbus yra geras tarpusavio emocinis ryšys, nes tuomet žaisti tampa lengviau. Manau, kad su Gerda esame teisingame kelyje“, – pabrėžė I. Dumbauskaitė.

„Nathan/McDavid Cup“ vyrų turnyras apmaudžiai susiklostė lietuviams Artūrui Vasiljevui ir Robertui Juchnevičiui. Jie ketvirtfinalyje po dramatiškai laimėto trečio seto (19:17) įveikė estus Sanderį Steinbergą ir Urmą Piiką, bet pusfinalyje taip pat po atkaklios kovos 1-2 nusileido estams Martui Tiisaarui ir Karliui Allikui.

Video: https://www.facebook.com/volleyee/videos/599028554342525/

Mažajame finale R. Juchnevičius ir A. Vasiljevas po dar vieno trijų setų trilerio 1-2 nusileido latviams Ardžiui Bedričiui ir Arniui Relinš.

Foto – volley.ee