2019-08-01 Paplūdimio tinklinis

Pasiaukojamas Latvijos paplūdimio tinklinio žvaigždės žaidimas sužavėjo pasaulį

Savaitgalį Portugalijoje finišavo prestižinis FIVB keturių žvaigždučių serijos paplūdimio tinklinio turnyras „Espinho Open“. Jo finale susitiko dvi elitinės Brazilijos komandos, tačiau didžiausiomis turnyro žvaigždėmis tapo latviai Martinš Plavinš ir Edgars Točs. O jei dar tiksliau – tai olimpinis prizininkas M. Plavinš.

11-ą vietą pasaulio reitinge užimantys latviai sėkmingai žygiavo šiame turnyre ir tik pusfinalyje 0-2 (19:21, 15:21) nusileido brazilams Alisonui Cerutti ir Alvaro Filho. Mažajame finale latviai kovojo su čiliečiais Marco Grimaltu ir Estebanu Grimaltu.

Pirmąjį setą M. Plavinš ir E. Točs laimėjo 21:13. Bet antrojo seto vidury Latvijos paplūdimio tinklinio gerbėjai pasijautė tarsi geram siaubo filme – M. Plavinš nesėkmingai nusileido ant žemės ir patyrė kojos traumą.

Vos atsikelti sugebėjusiam M. Plavinš buvo suteikta pagalba ir visų nuostabai jis nusprendė tęsti žaidimą. Buvo akivaizdu, kad žaisti jis gali tik viena koja ir kenčiant milžinišką skausmą. Tačiau neįtikėtino kovingumo dėka, latviai neatidavė varžovams iniciatyvos ir artėjo link pergalės. Simboliška, kad pergalingą tašką sukandęs dantis pelnė būtent M. Plavinš, aiškiai visiems pademonstravęs, ką gali patirtis ir pasiaukojimas. Latviai iškovojo pergalę 2-0 (21:13, 21:18) ir iškovojo prestižinio turnyro bronzos medalius.

Video: https://www.facebook.com/Best4Sport.tv/videos/369854130384915/

Turnyro, kurio prizų fondą sudarė 300 tūkst. JAV dolerių, finale brazilai A. Cerutti ir A. Filho 2-1 (21:13, 15:21, 15:9) įveikė tautiečius Andrę Steiną ir George‘ą Wanderley‘ų.