2021-05-24 Paplūdimio tinklinis

Paaiškėjo paskutiniai uždarų patalpų čempionatų nugalėtojai

Savaitgalį finišavo Lietuvos uždarų patalpų paplūdimio tinklinio čempionatai. Paskutinieji medalius išsidalino U-16 amžiaus grupės sportininkai.

Šiais metais dėl pandemijos ir galiojusių ribojimų uždarose patalpose spėjo įvykti tik U-18 ir U-16 jaunimo čempionatai – kiekvieno po du etapus. Šiuos etapus vykdė „Auksmos“ ir „Flamingo Volley Beach“ klubai. Nors juose daugiausiai dalyvavo namų komandos iš Vilniaus, tačiau atvykdavo ir iš Klaipėdos, Gargždų ir Šiaulių.

Vaikinų turnyre triumfavo „Auksma“ atstovai Aronas Bagdevičius ir Dovydas Skrebys. Jie pusfinalyje 2-0 (21:13, 21:13) nugalėjo Nikitą Telnovą („Auksma“) ir Kazimierą Zabulį („SM Tauras“), o finale 2-0 (22:20, 21:13) palaužė Jokūbą Vaitiekų Adomą Strazdą („FV Beach Team“).

Trečiąją vietą užėmė Jokūbas Lošys ir Martynas Orvydas („SM Tauras“), kurie mažajame finale 2-1 (21:17, 20:22, 15:9) įveikė N. Telnovą ir K. Zabulį.

Merginų tarpe čempionėmis tapo „FV Beach Team“ tinklininkės Livija Vilkelytė ir Vakarė Silicytė. Jos pusfinalyje 2-0 (21:19, 21:16) įveikė Viktoriją Markovaitę ir Dominyką Lapę („FV Beach Team“), o finale po atkaklios kovos 2-0 (21:18, 21:19) įrodė pranašumą prieš „Auksmos“ atstoves Eliną Molockają ir Sandrą Vasiliauskaitę.

Bronzinėmis prizininkėmis tapo V. Markovaitė ir D. Lapė, kurios rungtynėse dėl trečios vietos 2-0 (21:19, 22:20) įveikė Robertą Gastevičiūtė ir Agilę Astapovičiūtę („FV Beach Team“).

Lietuvos tinklinio federacijos viceprezidentas ir uždarų patalpų čempionatų iniciatorius Marius Vasiliauskas prisipažįsta, kad koronaviruso pandemija padarė įtakos šių pirmenybių kokybei ir dalyvių skaičiui.

„Šis 1,5 metų laikotarpis tikrai neprisidės prie jaunimo tobulėjimo. Uždarų patalpų čempionatas žiemą yra labai reikalingas ir prieš pandemiją buvo labai populiarus, bet po viso šio sudėtingo laikotarpiu tų komandų smarkiai sumažėjo. Čempionate geriausiai ir pasirodė tie, kurie turėjo sąlygas sportuoti ilgiau“, – kalbėjo M. Vasiliauskas.

Visgi kol po truputį visas gyvenimas grįžta į normalias vėžes, nemažo proveržio tikimasi rudenį, kai Šiauliuose darbą pradės vienas geriausių Europos paplūdimio tinklinio trenerių latvis Aigars Berzulis. Jis metus dirbs su perspektyviausiomis Lietuvos paplūdimio tinklininkėmis. Tokia galimybė atsirado Lietuvos tinklinio federacijai (LTF) laimėjus Tarptautinės tinklinio federacijos (FIVB) projekte.

„Labai tikimės, kad visos perspektyviausios 2006-2007 metų gimimo merginos pareikš norą sportuoti su vienu geriausių pasaulio trenerių. Žinau, kad dalis perspektyvių merginų dar svarsto, todėl tikiuosi, kad ateinančiomis savaitėmis jos apsispręs pasinaudoti puikia galimybe tobulėti, – kalbėjo M. Vasiliauskas. – Šiame amžiuje labai svarbu, kad visi techniniai dalykai būtų sutvarkyti ir neliktų broko, kuris išlenda vėlesniame amžiuje. Toks specialistas, kaip A. Birzulis, per metus laiko tikrai gali pastebėti ir pataisyti jaunųjų tinklininkų paruošimo spragas“.