2020-06-05 LTF

Naujienos dėl Europos jaunimo visų amžiaus grupių tinklinio čempionatų vykdymo ir naujo projekto su Latvija kontūrai

Šią savaitę įvyko nuotolinis susitikimas su Europos tinklinio konfederacijos (CEV) ir nacionalinių federacijų atstovais dėl visų amžiaus grupių jaunimo Europos tinklinio čempionatų vykdymo galimybių rugpjūčio mėnesio pradžioje. Susitikime dalyvavo atstovai iš daugiau kaip 26 šalių (Lietuvos, Latvijos, Estijos, Belgijos, Kroatijos, Rumunijos, Kipro, Bosnijos ir Hercegovinos, Graikijos, Vengrijos, Čekijos, Danijos, Baltarusijos, Ispanijos, Suomijos, Prancūzijos, Izraelio, Italijos, Vokietijos, Turkijos, Ukrainos, Juodkalnijos, Norvegijos, Lenkijos, Portugalijos, Slovėnijos, Rusijos ir kt.). 

Kiekvienos nacionalinės federacijos atstovai supažindino su jų šalyje esama padėtimi, susijusia su COVID-19 situacija, sportininkų galimybėmis treniruotis, organizuoti renginius, išvykti iš šalies ar į ją atvykti. Buvo diskutuojama apie tai, ar esant tokioms sąlygoms tikslinga organizuoti kvalifikacines čempionatų varžybas, ir kaip žiūrima į tai, jeigu vietos į čempionatų finalinius etapus būtų skirtos pagal šalių reitingus, nebežaidžiant kvalifikacinių varžybų. 

Lietuvos tinklinio federacija išsakė poziciją, kad Lietuvoje esanti padėtis dėl švelnėjančių karantino sąlygų ir ribojimo mažėjimo suteikia galimybę organizuoti Europos tinklinio čempionato U-18 amžiaus grupės II-ojo rato atranką. Lietuvos tinklinio federacija svarstytų galimybę tokį renginį organizuoti, tačiau dėl šiuo metu galiojančių kelionių ribojimų į mūsų šalį negalėtų atvykti tam tikros mūsų pogrupyje esančios komandos.  Ar ribojimai išliktų ir planuojamo II-ojo kvalifikacijos etapo vykdymo metu, pasakyti šiuo metu negalime, nes viskas priklauso nuo tų šalių sergamumo rodiklių ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatytų draudimų. 

Su panašia situacija susiduria ir daugelis Europos tinklinio šalių. Be to, daugelio šalių sportininkai dar nepradėjo treniruočių procesų, kai kuriose iš jų dar neleidžiama treniruotis, vykdyti jokių renginių, ribojamas judėjimas, todėl dalis šalių (tokių kaip Belgija, Danija, Prancūzija, Baltarusija, Vokietija, Graikija ir kt.) išreiškė poziciją, kad visoms šalims turėtų būti sudarytos lygios galimybės pasiruošti čempionatui ir jame sudalyvauti, o jeigu tokių galimybių nėra tada nereikėtų šių renginių vykdyti. 

“Iš minėto susitikimo tapo aišku, kad kol kas pilnaverčiai renginiai galėtų vykti tik tarp kaimyninių valstybių, kurių situacijos dėl pandemijos yra panašios bei panašūs valdančiųjų priimami sprendimai. Šiai dienai tokia yra vyraujanti tendencija Europoje. Kaip ši situacija keisis laikui bėgant, kolkas nėra aišku, nes kiekviena šalis po pandemijos atsigauna labai skirtingomis sąlygomis bei skirtingu tempu” – savo įžvalgomis po susitikimo dalinosi Lietuvos tinklinio federacijos generalinis sekretorius Andrius Gaidys.

Europos tinklinio konfederacijos atstovai, išklausę visų nuomones ir sužinoję padėtį kiekvienoje narėje, greitu metu turėtų priimti galutinį sprendimą dėl visų amžiaus grupių jaunimo Europos tinklinio čempionatų vykdymo. 

Tęsiamos diskusijos tarp Lietuvos ir Latvijos tinklinio federacijų dėl bendro salės tinklinio lygos projekto, kuriame dalyvautų aukščiausios lygos Lietuvos vyrų tinklinio klubų komandos. Šiuo metu diskutuojama apie vykdymo sistemos galimybes, komandų kiekį lygoje. Į šią diskusiją įsitraukė ir Lietuvos aukščiausios tinklinio lygos vyrų klubų atstovai, kurie prisideda prie bendros varžybų sistemos kūrimo ir teikia savo pasiūlymus.

“Labai smagu, kad atsiranda vis stiprenis bendradarbiavimas tarp federacijų ne tik paplūdimio, bet ir salės tinklinyje ir kuriami bendri projektai tinklinio augimo labui. Tikimės, kad šiuo metu kuriamą projektą pavyks įgyvendinti su tokiu pat entuziazmu, su kokiu jo buvo imtasi ir ateityje mes turėsime puikią platformą mūsų komandų meistriškumo augimui” – pozityviai į rengiamą projektą žvelgia ir jo sėkmės tikisi A. Gaidys. 

Šiuo metu taip pat rengiamas paplūdimio tinklino varžybų kalendorius ir čempionatų nuostatai, kaip ir minėjome anksčiau, čempionatus planuojama pradėti nuo vaikų amžiaus grupės liepos mėnesį.