2020-07-03 LTF

Naujausia informacija: skelbiama registracija į Lietuvos U14/U16/U18 paplūdimio tinklinio čempionatus

Dalinamės Lietuvos tinklinio aktualijomis ir šviežiausiomis naujienomis. 

Baigta diegti registracijos į LTF renginius sistema ir skelbiama žaidėjų registracija į Lietuvos U14/U16/U18 paplūdimio tinklinio čempionatus

Pradedama žaidėjų registracija į Lietuvos U-14/ U-16/ U-18 paplūdimio tinklinio čempionatus, kurie šiais metais vyks Vilniuje (FV/VTM paplūdimio tinklinio aikštynuose) ir Palangoje. 

Čempionatų registracija bus vykdoma per specialiai tam kuriamą žaidėjų licencijavimo ir varžybų vykdymo sistemą, kuri vystoma įgyvendinant projektą “Vaikų ir jaunimo fizinio aktyvumo skatinimas tinklinio sporto šakos pagalba pasitelkiant sportinį inventorių bei įrangą“, projekto Nr. SRF-SIĮ-2019-1-0388, bendrai finansuojamą Sporto rėmimo fondo, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Šia programa bus siekiama, kad paplūdimio tinklinio varžybos būtų vykdomos kokybiškiau, tai pat bus galima nustatyti tikslesnį tinklinio sporto šaką sportuojančiųjų skaičių. Diegimo pradžioje numatoma, kad programa atliks tinklinio žaidėjų licencijavimo vaidmenį ir padės nustatyti tikslesnį paplūdimio tinklinį žaidžiančių asmenų skaičių. Iš pradžių ši programa bus diegiama LTF visų amžiaus grupių paplūdimio tinklinio renginiams, tačiau bendradarbiaujant su partneriais ir LTF nariais, ilgalaikėje perspektyvoje, ji galėtų būti taikoma ir kitiems renginiams (organizuojamimes privačių klubų), ir išaugs į bendrą Lietuvos tinklinio renginių sistemą. 

Šiai dienai ši programa veiks kaip žaidėjų registracijos sistema, vėliau ją papildys varžybų vykdymo ir valdymo, žaidėjų reitingo taškų skaičiavimo funkcijos. Kolkas jokie licencijų mokesčiai nėra taikomi – kol programa testuojama, startinis mokestis tiesiog yra padalinamas į kelias dalis (sistemoje nustatytas 1 Eur licencijos mokestis, tačiau šia suma sumažinamas startinis mokestis).  

Savo džiaugsmą, kad Sporto rėmimo fondo dėka atsirado galimybė tobulinti ir palengvinti federacijos veiklą džiaugėsi ir Lietuvos tinklinio federacijos generalinis sekretorius Andrius Gaidys:

“Šios sistemos tikslas – palengvinti organizatoriams varžybų valdymą: operatyviau vykdyti registraciją, sudaryti galimybes susimokėti nuotoliniu būdu, sumažinti reikiamų pateikti dokumentų skaičių, nes visi reikiami dokumentai jau bus sistemoje. Taip pat bus lengviau valdyti pačius renginius ir rodyti paplūdimio tinklinio rezultatus realiu laiku. Labai džiaugiamės, kad Sporto rėmimo fondo dėka mums atsirado galimybė tobulinti tinklinio renginių sistemą ir pagaliau turėti priemonę, kuri leistų rinkti tikslesnius duomenis, atspindinčius, kokią tinklinio žaidėjų bendruomenę mes turime. Tai palengvina ir Lietuvos tinklinio federacijos darbą, kadangi visus sportininkų skaičius mes kiekvienais metais ataskaitose turime teikti Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai. Nors šiuo metu veikia tik registracijos sistema Lietuvos tinklinio federacijos renginiams, bet ateityje žadame ją padaryti prieinamą visiems varžybų organizatoriams, kuriuos domins tokia sistema. 

Suprantame, kad iš pradžių gali būti nelengva ir neįprasta priprasti prie naujos sistemos, tačiau prie kiekvienos naujovės prigyti reikia laiko. Iš tiesų, tai registracija tampa daug operatyvesnė ir greitesnė, atsisakant visų popierinių dokumentų. Svarbiausia nebijoti naudotis ir klausti – visada padėsime. 

Registruotis į paplūdimio tinklinio varžybas galima jau nuo šios dienos Lietuvos tinklinio federacijos puslapyje: www.ltf.lt , viršutiniame meniu pasirenkant –>  LTF renginiai.

Instrukcijas, ką reikia daryti norint užregistruoti komandą, galima rasti prie renginio aprašymo.  Svarbu skirti laiko pasiskaityti instrukcijas, pasinagrinėti sistemą ir turėti visus reikiamus duomenis. Kadangi programa yra šviežiai sukurta, gali pasitaikyti nesklandumų, todėl visuomet maloniai prašome kreiptis. Labai tikimės supratingumo ir gražaus bendradarbiavimo 😉

Registracija į visus U amžiaus grupės čempionatus vyks iki liepos 9 d. 15:00 val. Kilus klausimams prašome kreiptis el. paštu: komunikacija@ltf.lt arba registracijos puslapyje nurodytais kontaktais.

Keičiasi Lietuvos paplūdimio tinklinio kalendorius – FIVB 2* žvaigždučių moterų pasaulio turo etapas Klaipėdoje vykdomas nebus

Š.m. birželio 19 d. Lietuvos tinklinio federaciją pasiekė žinia apie Tarptautinės tinklinio federacijos sprendimą dėl COVID-19 pandemijos neskirti reitingo taškų jokiems organizuojamiems tarptautiniams renginiams, nepaisant to, paliekama galimybė tokius organizuoti. Buvo paaiškinta, kad tokiu neįprastu FIVB renginiams sprendimu siekiama, kad susidariusi situacija dėl pandemijos nepadarytų įtakos sportininkų olimpiniam reitingavimui. LTF apie tokį sprendimą informavo renginio organizatorius. Kadangi toks FIVB sprendimas daro didelę įtaką renginio sėkmei, įvertinęs renginio rizikas ir aptaręs su Lietuvos tinklinio federacija, renginio organizatorius priėmė sprendimą šiais metais renginio vis tik nevykdyti ir renginio vykdymą atidėti. Todėl šiais metais FIVB 2 žvaigždučių moterų pasaulio turo paplūdimio tinklinio etapas Klaipėdoje nevyks.

“Toks FIVB sprendimas yra suprantamas. Tačiau gaila, kad apie tokius svarbius renginio organizavimui kriterijus, renginių organizatoriai nebuvo informuojami iš anksto, pagrindinis dėmesys buvo skiriamas kitų renginio sąlygų, susijusių su COVID – 19 ir žaidėjų bei žiūrovu sveikata, išpildymui “ – FIVB sprendimą komentuoja LTF prezidentas Darius Čerka. 

“Siekiant išsiaiškinti, kodėl derinant renginio organizavimo detales apie šiuos aspektus nebuvo informuojama ir apie tai nebuvo akcentuojama anksčiau, tarptautinės organizacijos atstovai paaiškino, kad šiuo metu yra svarbu palaikyti sportininkus, suteikti jiems sąlygas ir galimybes dalyvauti varžybose, svarbu, kad apskritai būtų galimybės varžybas organizuoti, todėl reitingo taškų skirstymas tokiomis aplinkybėmis nebuvo pagrindinės reikšmės klausimas žemesnių žvaigždučių renginiuose.  Tokia pozicija yra neįprasta, tačiau tikriausiai tokiomis sąlygomis galėtų būti suprantama, atsižvelgiant į tai, kad sportininkų pagrindinis rūpestis šiuo metu yra apskritai turėti varžybų. Tikėtina, kad šį sezoną, kol nebus daugiau aiškumo dėl kelionių, padėties šalyse-narėse dėl pandemijos ir jų tvarkymosi su ja, matyt, bus dar įvairių pakitimų ir kalendorius tikrai nebus pastovus”. 

Atšauktas EEVZA Pernu paplūdimio tinklinio čempionato etapas 

Dėl COVID-19 pandemijos ir kelionių ribojimui daugelyje Rytų Europos zoninės tinklinio asociacijos (EEVZA) valstybių, atšaukiamas EEVZA paplūdimio tinklinio čempionato etapas Pernu (Estija). Kiti Estijos paplūdimio tinklinio renginiai vyks. 

Daugiau EEVZA kalendorių pakeitimų galima rasti čia: http://eevza.eu/beach-volleyball/bv-season-2020/

Atnaujintas Baltojo tilto sporto aikštynas ir  vykstančios diskusijos dėl smėlio 

Foto autorius: Saulius Čirba

Birželio 29 d. Vilniuje buvo skambiai atidarytas Baltojo tilto sporto aištynas, kuriame kartu su krepšinio aikštelėmis, riedlenčių parku, lauko gimnastikos treniruoklių zona, stalo teniso zona, buvo įrengtos ir 9 paplūdimio tinklinio aikštelės – 8 treniruočių ir 1 centrinė aikštelė. 

Pažiūrėti, kaip Vilniaus centre atrodys atnaujinti tinklinio namai tarptautiniams renginiams užsuko ir Estijos tinklinio federacijos prezidentas ir CEV vice prezidentas Hanno Pevkur, kuris liko sužavėtas tiek vieta, tiek pačiu atsinaujinusiu aikštynu ir palinkėjo Vilniaus miesto merui palaikyti Lietuvos tinklinio federaciją rengiant tarptautinius renginius. Smagu tai, kad LTF vice prezidento Mariaus Vasiliausko 2011 m. įgyvendinta privati iniciatyva įrengti paplūdimio tinklinio aikštyną Vilniaus centre,  davė vaisių, jog miestas ir miestiečiai šios erdvės be paplūdimio tinklinio nebeįsivaizduoja.

Į atsinaujinusią erdvę Vilniuje dėmesį atkreipė ir CEV, šia naujiena pasidalindamas su visa Europos tinklinio bendruomene: https://www.cev.eu/News.aspx?NewsID=30824&ID=7

Foto autorius: Saulius Čirba
Foto autorius: Saulius Čirba

Tačiau aikštyno atidarymo džiaugsmą aptemdė kilusios didžiulės diskusijos dėl paplūdimio tinklinio smėlio kokybės.  Viešojoje erdvėje pasirodė informacija, kad smėlio kokybę kontroliavo ir su savivaldybe derino Lietuvos tinklinio federacija. 

“Tokia žinia mums sukėlė didžiulę nuostabą, nes ji tiesiog neatitinka tikrovės. Lietuvos tinklinio federacija jokių sprendimų dėl smėlio kokybės prie aikštyno nepriiminėjo ir  smėlio kokybės kontrolės niekada nevykdė.  Pačioje pradžioje, tik pradėjus projektuoti aikštynus, į Lietuvos tinklinio federaciją buvo kreiptasi dėl aikštelių išmatavimų, smėlio kokybės, dėl administravimo ir kt. klausimais.  Kadangi vice prezidentas Marius Vasiliauskas 2011 metais įrengė pirmąsias aikšteles prie Baltojo tilto, savo lėšomis tas aikšteles administravo, nenuostabu, kad į jį kreipėsi konsultacijų ir jis suteikė informaciją ir pasidalino patirtimi, koks smėlis buvo šiose aikštelėse anksčiau ir koks būtų tinkamas sportuoti. 

Kuomet mus pasiekė žinia, kad dėl mums nežinomų priežasčių buvo ruoštasi įrengti nekokybiškus, betonuojamus į pagrindą stulpus, su kuriais nebūtų įmanoma vykdyti jokių tarptautinių ir kitų renginių šioje vietoje, Lietuvos tinklinio federacija investavo savo lėšas, kad mūsų sportininkai galėtų čia sportuoti ir varžytis, ir tam, kad prie Baltojo tilto vyktų įvairaus rango tarptautiniai renginiai. Federacijos lėšomis pirkome ir savo jėgomis kartu su sportininkais įkasėme paplūdimio tinklinio kokybiškus stulpus, taip pat buvo nupirkti tinklai ir specialios linijos, atitinkančius visus reikalavimus.” – teigė LTF prezidentas Darius Čerka.

Tiesa, savivaldybės atstovai teisūs sakydami, kad smulkiausią smėlį, t.y., 0 frakciją vėjas išpustytų (t.y. toks smėlis tiesiog dulka), todėl savivaldybės buvo suplanuota pilti 0,4 frakcijos smėlį, kuris yra tinkamas tiek sportui, tiek renginiams, tiek laisvalaikiui. Tačiau kodėl buvo panaudotas kitoks smėlis turėtų atsakyti, matyt, šio aikštyno rangovas. 

Mes pateikėme pasiūlymus ir nuorodas, koks tiksliai smėlis buvo naudojamas anksčiau, jeigu būtų imtąsi keisti situaciją. Taip pat esame pasiruošę kartu spręsti iškilusius nesklandumus, nes tikime, kad bendradarbiaujant būtų galima padaryti viską, kad šios erdvės galėtų būti prieinamos ne tik vilniečiams, bet būtų įmanoma vykdyti ir aukščiausio rango renginius. Teikėme pasiūlymą esamą smėlį kiek galima prasijoti (atskiriant didesnę nei 0,8 mm frakciją) ir papildomai atvežti reikiamos frakcijos smėlį.  Tarptautiniams renginiams taip pat svarbu, kad smėlio būtų užtektinai. 

Sportininkams pradėjus sportuoti prie Baltojo tilto, pasimatė ir kiti trūkumai, kurie šiuo metu yra daug svarbesni – šioje erdvėje nėra įrengta dušų ir persirengimo patalpų. Akivaizdu, kad paplūdimio tinklinio aikštynas nėra pilnai parengtas eksploatacijai. Tačiau viskas yra sutvarkoma, tam reikia tik laiko ir kantrybės. 

Mes tikime, kad bendradarbiavimo pagalba ilgainiui visus klausimus išspręsime ir visi kartu džiaugsimės visa atsinaujinusia sporto erdve prie Baltojo tilto ir tenais vykstančiais renginiais.” – situaciją paaiškino Lietuvos tinklinio federacijos prezidentas.