2021-01-20 LTF

LTF VK: sprendimas dėl LTF ataskaitinės – rinkiminės konferencijos

Dalinamės žiniomis apie pastaruoju metu priimtus LTF Vykdomojo komiteto sprendimus ir prasidėjusį Lietuvos uždarų patalpų paplūdimio tinklinio čempionatą.

Startavo Lietuvos uždarų patalpų paplūdimio tinklino čempionatas

Kol TOP SPORT Lietuvos tinklinio salės čempionate vyksta kovos tinklinio salėse ir kiekvieną savaitgalį mūsų akys nukrypsta į šiuos čempionatus, praėjusį savaitgalį ant smėlio debiutavo Lietuvos uždarų patalpų paplūdimio tinklinio čempionato suaugusiųjų moterų grupėje, šį savaitgalį startuos vyrų grupės varžybos. Kitus etapus planuojama vykdyti vasario ir kovo mėnesiais. Vasario mėnesio etapų vykdytojas numatomas “Flamingo Beach Volley Club”, tačiau datos bus tikslinamos po Lietuvos Respublikos Vyriausybės priimtų sprendimų dėl karantino sąlygų sausio mėn. pabaigoje. 

LTF Vykdomasis Komitetas pritarė siūlymui LTF ataskaitinę – rinkimę konferenciją vykdyti 2021 metais 

Praėjusią savaitę Lietuvos tinklinio federacijos prezidento siūlymu, LTF VK priėmė sprendimą dėl LTF ataskaitinės – rinkiminės konferencijos vykdymo 2021 metais. 

LTF įstatų 5.5.1. ir 5.1.7. punktai nustato, kad LTF Prezidentas ir kiti Vykdomojo komiteto nariai renkami konferencijoje 4 (ketveriems) metams, o ataskaitinė – rinkiminė konferencija rengiama kitais metais po prėjusių olimpinių vasaros žaidynių. 

Dėl pasaulinės COVID-19 pandemijos, neįvykus Tokijo Olimpinėms žaidynėms 2020 metais ir jas perkėlus į 2021 metus,  LTF ataskaitinė – rinkiminė Konferencija pagal galiojančią įstatų redakciją turėtų būti šaukiama 2022 m. 

LTF Prezidentas Darius Čerka, siekdamas išlaikyti nuostatą, kad LTF valdymo organų kadencijos laikotarpis yra 4 (ketveri) metai, Vykdomajam Komitetui pateikė siūlymą, LTF ataskaitinę – rinkiminę konferenciją vykdyti 2021 m., tvirtinant Konferencijoje 2020 metų veiklos ataskaitą Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.

LTF Vykdomasis komitetas vienbalsiai pritarė tokiam siūlymui.

Priimtas sprendimas Lietuvos tinklinio visų amžiaus grupių čempionatuose įvesti žaidėjų licencijas

Taip pat, LTF VK buvo svarstomas ir priimtas sprendimas dėl žaidėjų licencijų įvedimo.

Įvertinus Lietuvos tinklinio federacijos išlaidas, patiriamas administruojant skirtingas čempionatų valdymo programas, t.y. programų palaikymui, atnaujinimui bei  žaidėjų duomenų administravimui viso sezono metu, ir siekiant rinkti kuo tikslesnę Lietuvos tinklinio čempionatuose dalyvaujančių sportininkų duomenų bazę ir statistiką buvo priimtas sprendimas įvesti Lietuvos tinklinio sporto čempionatuose sportuojančių asmenų licencijas. 

Įvertinus kaimyninių valstybių bei kitų sporto šakų patirtis,  LTF VK priėmė sprendimą įvesti visų amžiaus grupių žaidėjams licencijos mokestį, suteikiantį teisę dalyvauti LTF renginiuose. 

Pateikti svarstymui ir priimti sportininkų metinių licencijų dydžiai buvo nustatyti įvertinus Baltijos lygos žaidėjų licencijos mokesčius, visų Lietuvos čempionatų vykdomų rungtynių skaičių, sezoninę trukmę ir administracines laiko sąnaudas. 

Licencijos mokesčius planuojama įvesti nuo naujojo – 2021 m. sezono pradžios. 

“Iki šiol žaidėjų licencijos mokestis buvo įvestas tik paplūdimio tinklinio sportininkams, tačiau, atsižvelgus į tai, kiek kainuoja administruoti visus vykstančius tinklinio čempionatus, buvo priimtas sprendimas licencijuoti visus žaidėjus, kurie dalyvauja Lietuvos tinklinio čempionatuose, nepriklausomai nuo tinklinio krypties. Be to, žaidėjų licencijavimas įvedamas ir siekiant vesti tikslią ir aiškią statistiką, nusakančią tikslius Lietuvos tinklinio čempionatuose dalyvaujančių sportininkų skaičius – šiuos duomenis kiekvienais metais turime teikti Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai. Ši federacijos administravimo dalis yra vertinama ministerijos ir jai pamažu keliami vis didesni kriterijai.  Jau dabar žinoma, kad nuo kitų metų Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ketina vertinti federacijų vadybinę dalį, kurioje vienas iš kriterijų bus visų amžiaus grupių sportininkų licencijavimo sistema. Tikime, kad licencijų įvedimas sudarys sąlygas sekti realią Lietuvos tinklinio sporto šakos sportininkų, dalyvaujančių Lietuvos tinklinio čempionatuose kaitą, kas yra svarbu vertinant ir sekant sporto šakos vystymąsi. Tai yra labai svarbi statistika tiek kiekvienai sporto šakai, tiek Švietimo, mokslo ir sporto minsterijai, kuri seka kiekvienos sporto šakos masiškumą” – LTF VK sprendimą paaiškina Lietuvos tinklinio federacijos generalinis sekretorius Andrius Gaidys. 

LTF VK nutarimus kaip visada galima rasti LTF dokumentų skiltyje (LTF VK nutarimai Nr. 129 ir 130).