2020-02-13 LTF

LTF VK posėdyje patvirtinta 2020 m. TOP SPORT Lietuvos vyrų ir moterų finalinių varžybų data ir vykdymo vieta

2020 m. vasario 12 d. vyko Lietuvos tinklinio federacijos Vykdomojo komiteto posėdis, su kurio priimtais sprndimais kviečiame susipažinti.

Patvirtinta 2019 – 2020 m. TOP SPORT Lietuvos vyrų ir moterų salės tinklinio čempionato finalinių varžybų vykdymo vieta ir data

Atsižvelgus į tai, kad vasario 3 d. Europos tinklinio konfederacija paskelbė 2020 m. Europos sniego tinklinio čempionato vykdymo datą – balandžio 9 – 12 d. ir į tai, kad į šį čempionatą numatoma deleguoti vyrų ir moterų tinklinio komandas, buvo priimtas sprendimas 2020 m. TOP SPORT Lietuvos vyrų ir moterų tinklinio čempionato finalines varžybas vykdyti š.m. balandžio mėn. 04 – 05 d.

Lietuvos tinklinio federacija vykdė organizatorių apklausą dėl 2020 m. TOP SPORT Lietuvos vyrų ir moterų tinklinio čempionato finalinių varžybų vykdymo. Savo kanditatūras pateikė trys organizacijos: Palangos sporto centras, Šiaulių SC ,,Dubysa“ ir Kauno tinklinio klubas TK ,,Kaunas“.

Susipažinus su kandidatų pateiktomis finalinių varžybų organizavimo paraiškomis, 2020 m. TOP SPORT Lietuvos vyrų ir moterų tinklinio čempionato finalinių varžybų organizatoriumi patvirtintas moterų tinklinio klubas TK ,,Kaunas“, o finalinių varžybų vykdymo vieta – Garliavos sporto centras, adresu: Vasario 16-osios g. 8, Garliava, Kauno raj.

Norime priminti, 2019 m. spalio mėnesį vyko susirinkimas su klubų, dalyvaujančių TOP SPORT Lietuvos tinklinio čempionate atstovais, kuriame buvo priimtas sprendimas, atsižvelgus į klubų atstovų nuomones ir pageidavimus, šiais metais keisti finalinių varžybų vykdymo formatą. Šis formatas šiek tiek skirsis nuo visiems įprasto formato – šiame sezone TOP SPORT Lietuvos moterų ir vyrų tinklinio čempionato finalai Garliavos sporto centre bus vykdomi tik dėl I-II vietų.

Dėl III-IV vietų bus žaidžiama namų/išvykos principu iš dviejų rungtynių, kur vyrų ir moterų komandos žais atskirai, savo namų salėse pagal iš anksto su LTF suderintą tvarkaraštį.

Šis principas bus taikomas, siekiant kad kuo daugiau komandų sirgalių galėtų atvykti palaikyti savo miesto komandas savo miestuose, miesto klubai turėtų galimybę savo rėmėjams parodyti ir pristatyti jų remiamas komandas, o finalinės varžybos taptų tikra švente.

Pritarta Klaipėdos pliažo tinklinio klubo (toliau – KBC) ir Klaipėdos miesto savivaldybės iniciatyvai dėl 2020 m. FIVB pasaulio moterų paplūdimio tinklinio turo etapo organizavimo ir vykdymo Klaipėdos mieste

Lietuvos tinklinio federacija iš Klaipėdos pliažo tinklinio klubo gavo informaciją apie iniciatyvą kartu su Klaipėdos miesto savivaldybe vykdyti FIVB pasaulio moterų paplūdimio tinklinio turo etapą Klaipėdoje.

Už oficialių tarptautinių (FIVB, CEV, EEVZA) tinklinio renginių vykdymą Lietuvoje yra atsakinga Lietuvos tinklinio federacija (toliau – LTF), kuri organizuodama tarptautinius renginius atsako už šių renginių sklandų įgyvendinimą ir vykdymą Europos ir pasaulio tinklinio konfederacijoms.

Renginio iniciatoriams supažindinus LTF su savo iniciatyva vykdyti renginį ir esamomis finansinėmis galimybėmis, buvo surengtas LTF VK posėdis svarstyti LTF finansines ir kt. galimybes prisidėti prie tokio renginio organizavimo.

LTF VK nariams išsakius bendrą nuomonę, kad siekiant populiarinti tinklinio sporto šaką Lietuvoje, suteikti galimybę Lietuvos paplūdimio tinklinio sportininkams dalyvauti pasaulio paplūdimio tinklinio ture ir palaikydama privačias ir miesto iniciatyvas, šio renginio Lietuvoje organizavimui pritaria. Posėdžio metu buvo nutarta, kad sudarant LTF 2020 metų biudžetą jame būtų numatyta 9 000 eur suma šio renginio vykdymui. Federacija taip pat prisidėtų sprendžiant organizacinius ir kitus šio rengnio vykdymui būtinus klausimus, bendradarbiaujant su Europos tinklinio konfederacija ir Klaipėdos miesto savivaldybe. 

Posėdžio metu buvo pažymėta, kad siekiant, kad tokio masto renginys vyktų, reikalinga, kad būtų atliktos visos reikiamos oficialios procedūros renginio paraiškai pateikti CEV. Gavus visus reikalingus dokumentus LTF teiks paraišką CEV dėl 2020 m. FIVB pasaulio moterų paplūdimio tinklinio čempionato etapo liepos mėn. Klaipėdoje. CEV patvirtinus paraišką ir suteikus leidimą organizuoti renginį, bus pradėti visi pasiruošimo darbai.

Taip pat buvo sprendžiami kiti einamieji klausimai, kuriuos galima rasti LTF VK nutarime Nr. 115.