2021-07-16 LTF

LTF VK: patvirtintos LTF Komisijų sudėtys, skirtas finansavimas sportininkams ir kt.

Šią savaitę į nuotolinį posėdį rinkosi LTF VK, šio posėdžio metu buvo svarstomi klausimai:

–> dėl pateiktų LTF Komisijų pirmininkų kandidatų į LTF Trenerių, Jaunimo komisijų ir Teisėjų kolegiją narius.

Vienbalsiai buvo patvirtintos siūlomos LTF Komisijų sudėtys:

Į Trenerių komisiją komisijos pirmininkas Edgaras Suchanekas pasiūlė: doc. dr. Aurelijus Kazys Zuoza (LSU), doc. dr. Renata Kviklienė (VDU „Švietimo akademija“), Justė Kovaitė Voronova (VŠĮ „Kauno tinklinio akademija“), Kęstutis Galdikas (Vilniaus SM „Tauras“/ Vilniaus Ozo gimnazija). 

Į Jaunimo komisiją komisijos pirmininkas Tadas Jansonas pasiūlė: Aivaras Strockis (SC „Dubysa), Aurimas Bradūnas, Lija Darandovienė (Jonavos KKSC), Jolita Kontvainienė (SM „Startas“), Dainius Kučinskas (SC „Dubysa“). 

Į Teisėjų kolegiją kolegijos pirmininkas Sergėj Rodin pasiūlė: Sidaras Artūras (Alytus tinklinio klubas), Barauskis Darius (Kelmės tinklinio klubas „Rūta“),  Gargasas Audrius (Kaunas).

–> dėl VŠĮ „Klaipėdos tinklinio asociacija“ prašymo tapti LTF nariu.

 LTF VK posėdžio metu dar kartą buvo svarstomas VŠĮ “Klaipėdos tinklinio asociacija” prašymas tarpti LTF nariu. Svarstymo metu buvo išsakyta nuomonė, jog klubas prarado narystę neįvykdęs įstatuose numatytų nariams įsipareigojimų, būdamas 3 metus LTF nariu nė karto nedalyvavo LTF konferencijose, neteikė jokių pasiūlymų dėl LTF veiklos, neprisidėjo prie renginių organizavimo, žinios apie klubo patirtį teismuose lėmė teikiamą siūlymą netenkinti klubo prašymo vėl tapti LTF  nariu. Siūlymui balsų dauguma buvo pritarta ir priimtas sprendimas VŠĮ „Klaipėdos tinklinio asociacija“ prašymo netenkinti.

—> Dėl Audriaus Knašo ir Patriko Stankevičiaus prašymo skirti finansavimą.

Gautas Audriaus Knašo ir Patriko Stankevičiaus prašymas skirti finansavimą FIVB 1* turnyrui Slovėnijoje, ERGO OPEN turnyrams bei EEVZA turui Rokiškyje. Savo prašyme sportininkai nurodė, kad jų tikslas yra kaupti FIVB reitingo taškus, siekiant patekti į Europos paplūdimio tinklinio čempionatą. Vice prezidentas paplūdimio tinkliniui Marius Vasiliauskas išreiškė savo pastebėjimą, kad Lietuvos komandoms siekiant patekti į Olimpiadą realiausias būdas tampa kaupiant reitingo taškus – Audriaus Knašo ir Patriko Stankevičiaus komanda savo pasirodymais tarptautinėje arenoje rodo, kad yra jauna, talentinga komanda, rodanti rezultatus, tačiau siekti aukštesnių rezultatų trukdo finansininių lėšų stoka, kuri neleidžia dalyvauti pasaulio etapuose ir treniruotis visapusiškai. Todėl Lietuvos tinklinio federacija turėtų rasti būdų padėti jauniems, perspektyviems sportininkams siekti savo užsibrėžtų tikslų. LTF prezidentas Darius Čerka papildė, kad su sportininkais taip pat buvo kalbėta asmeniškai, jų planai dėl pateikto prašymo ir dalyvavimo Latvijos turnyruose šiek tiek koreguojasi, todėl buvo siūloma skirti finansavimą FIVB 1* turnyrui Slovėnijoje.  Šiam siūlymui buvo pritarta vienbalsiai.

—> Dėl incidentų Lietuvos U-16 salės ir paplūdimio tinklinio čempionatuose.

Po įvykusių 2021 m. Lietuvos U-16 merginų salės tinklinio čempionato finalinių varžybų Vilniuje ir Lietuvos U-16 paplūdimio tinklinio čempionato Klaipėdoje, LTF VK buvo gautas vyr. varžybų vykdytojo ir LTF renginių koordintorės kreipimąsis dėl Jonavos KKSC trenerės Rositos Nevulytės elgesio varžybų metu (nepagarbaus elgesio varžybų personalo atžvilgiu, nurodymų ignoravimo, varžybų personalo užgauliojimo ir kt. elgesio prieštaraujančio LTF Etikos kodekso normoms). Įvertinus gautą varžybų vykdytojo incidentų aprašymą, filmuotą medžiagą, buvo siūloma gautą medžiagą svarstyti Jaunimo ir Trenerių komisijose ir įpareigoti generalinę sekretorę kreiptis į varžybų organizatorių – Klaipėdos pliažo tinklinio klubą bei tren. Rositą Nevulytę dėl jos komentaro šių varžybų atžvilgiu, kad LTF Komisijos galėtų visapusiškai išnagrinėti esamą situaciją ir priimti atitinkamus sprendimus, išklausius visų dalyvaujančių pusių.

VK nutarimą Nr. 140 galima rasti čia.