2020-10-22 Salės tinklinis

LTF Didžiosios taurės turnyrą komandos pasitinka neslėpdamos ambicijų

Jau šį savaitgalį startuoja Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Didžiosios taurės turnyras. Pirmajame etape keturios komandos kausis dėl dviejų likusių vietų pusfinalyje.

Burtai lėmė, kad pirmajame etape tarpusavyje susitiks dvi Lietuvos aukščiausios lygos komandos – Šiaulių „Elga-Master Idea-SC Dubysa“ ir Kauno „RIO-Startas“. Mačas vyks sekmadienį 14 val. Šiauliuose.

Abiem komandoms buvo sudėtinga įgyti gerą formą, nes jos kol kas yra sužaidusios tik po 1-2 rungtynes TOP SPORT Lietuvos čempionate. Nepaisant to, klubai yra nusiteikę atiduoti visas jėgas dėl patekimo į pusfinalį.

„Šiame sezone trūksta rungtynių, dėl COVID-19 situacijos dar nepradėjome Lietuvos-Latvijos čempionato, tai džiaugiamės, kad galime bent Lietuvos pirmenybėse rungtyniauti. Šiais metais pasistiprinome Mantvydu Šukliu, Mantu Grinevičiumi ir Arvydu Mišeikiu, o kiti žaidėjai liko iš praėjusio sezono. Tikimės, kad šie žaidėjai padės pasiekti geresnių rezultatų ir bus geras pavyzdys kitiems žaidėjams“, – kalbėjo Šiaulių ekipos treneris Modestas Strockis.

„Elga-Master Idea-SC Dubysa“ turės savos aikštelės pranašumą, bet abiejų komandų strategai mano, kad tai didelės įtakos neturės. Lietuvos čempionato mače prieš dvi savaites „RIO-Startas“ Šiauliuose šventė pergalę 3-0.

„Lietuvos čempionate Kauno ekipai pralaimėjome Šiauliuose, bet vis tiek žaisti namuose, manau, yra pranašumas. Kauno ekipa įrodė, kad yra stipri komanda, tad norint ją nugalėti, reikės gerai žaisti visai komandai“, – pridūrė M. Strockis.

„RIO-Starto“ treneris Gilbertas Kerpė tikisi, kad intensyvus darbas ruošiantis šioms rungtynėms duos savo rezultatų.

„Didžiajai taurei ruošiamės 100 proc. nusiteikę ir turėdami tikslą. Turėjome dvi savaites pasiruošti, o tai, mano nuomone, yra idealus laiko tarpas žaidėjams atsigauti ir nusiteikti kitai kovai. Pora žaidėjų vis dar pilnai neatsistatė po traumų, bet tikiuosi jie bus pasiruošę sekmadieniui. Rungtynėms ruošiamės gerindami savo žaidimą. Siekiu, kad žaidėjams būtų aiškios jų rolės aikštėje. Na ir žinoma, keli taktiniai variantai orientuoti į varžovų žaidimą“, – pabrėžė G. Kerpė.

„RIO-Starto“ treneris pasidžiaugė, kad jo auklėtinių forma gerėja, žaidėjai vis geriau supranta vienas kitą, vis mažiau įžvelgiama komunikacijos spragų. Jis tikisi, kad pavyks dar kartą parsivežti pergalę iš Šiaulių.

„Manau, kad kaip ir pirmajame tarpusavio susitikime, laimės ta komanda, kuri demonstruos drausmingesnį žaidimą. Efektyvumas padavimas, padavimo priėmime, protas ir atsidavimas gynyboje atliks didžiulį vaidmenį. Varžovai turi A. Mišeikį, kuris bet kuriai komandai yra didžiulis galvos skausmas. Jau įrodėme, kad gerbiame jį, bet nebijome. Nesakau, kad kiti varžovų žaidėjai mūsų negąsdina. Šiauliai yra gerai sukomplektuoti, tik veikiausiai bendrų treniruočių stoka neleidžia atskleisti viso potencialo“, – svarstė G. Kerpė.

Kitame LTF Didžiosios taurės pirmojo etapo poroje susikaus dvi TOP SPORT Lietuvos tinklinio Pirmos lygos komandos – Panevėžio SC ir Kelmės „Kelmė“. Susitikimas vyks šeštadienį 13 val.

Abi komandos džiaugiasi dėkingais burtais ir puikia galimybe pakovoti dėl vietos pusfinalyje. Tiesa, Kelmės ekipos pasiruošimą kiek sutrukdė šiame mieste paskelbtas karantinas.

„Kelmė visada garsėja savo kovingumu, bet pasiruošimas varžyboms yra sudėtingas. Kelmėje paskelbtas karantinas, todėl visos salės yra uždarytos. Porą sykių važiavome treniruotis į Šiaulius. Tikimės, kad mūsų vyresnių žaidėjų patirtis ir jaunimo veržlumas duos savo vaisius, – teigė „Kelmės“ trenerius Darius Barauskis. – Burtai lėmė akistatą su panašaus lygio komanda. Tikimės gražaus žaidimo ir pergalės. Žaidimas išvykoje visada duoda tam tikrų pliusų ir minusų. Žaidėjai būna labiau susikaupę, mažiau įtampos prieš sirgalius, nors, manau, kad jų atvyks ir iš Kelmės. Panevėžio salę žinome, esame žaidę, todėl nemanau, kad tai turės daug įtakos“.

Panevėžio ekipos treneris Gintautas Stanevičius prisipažįsta, kad dalyvavimas LTF Didžiojoje taurėje yra žingsnis link aukščiausios Lietuvos tinklinio lygos, o tiek žaidėjams, tiek sirgaliams norisi pateikti gero lygio kovas.

„Labai senai Panevėžyje bebuvo tokio aukšto lygio turnyras. Stengiamės ir norime, kad tinklinis grįžtų į Panevėžį. Pastebėjome, kad Pirmoje lygoje turime bene daugiausiai žiūrovų. Kiekvienose rungtynėse būdavo pilni balkonai. Norime tinklinį dar labiau išpopuliarinti ir pasiekti kuo geresnius rezultatus. Šiuo metu norime pasiekti gerus rezultatus Pirmoje lygoje, o kadangi turime pajėgaus jaunimo, tai kažkada pasirodysime ir aukščiausioje lygoje. Didžioji taurė yra žingsnis virš Pirmos lygos, kad šiek tiek priartėtume prie stipriausių komandų“, – kalbėjo G. Stanevičius.

Praėjusiame TOP SPORT Pirmos lygos sezone „Kelmė“ abu sykius nugalėjo panevėžiečius.

„Šiemet turime tokį pliusą, kad išsaugojome visus pagrindinius komandos žaidėjus, pasipildėme perspektyviu jaunimu, todėl susižaidimas ir ta pati sistema turėtų duoti didesnį poveikį. Manau, kad būsime lygiaverčiai varžovai Kelmei. Mačas turėtų būti apylygis, bet, žinoma, daug kas priklausys nuo „Kelmės“ sudėties“, – pridūrė G. Stanevičius.

Baltijos moterų lygoje – Lietuvos komandų derbis

Šeštadienį Kaune įvyks Baltijos moterų tinklinio lygos rungtynės tarp dviejų Lietuvos komandų. „Kauno-VDU“ tinklininkės priims Alytaus „Prekybos-Paramos“ ekipą.

Mačas vyks 17 val. ASU sporto salėje.

Savaitgalį taip pat vyks dvejos rungtynės TOP SPORT Lietuvos vyrų čempionate. 2019 metų Lietuvos čempionė Gargždų „Amber-Arlanga“ šeštadienį namuose susitiks su Šiaulių „Elga-Master Idea-SC Dubysa“, o sekmadienį – su Marijampolės „Sūduva“.