2019-12-30 Salės tinklinis

LTF Didžiąją taurę dramatiškai iškovojo „Amber-Arlanga“

Šeštadienį Marijampolėje praūžusiame Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Didžiosios taurės finale triumfavo Klaipėdos „Amber-Arlangos“ komanda. Finale klaipėdiečiai po labai gražios ir atkaklios kovos 3-1 (44:46, 25:23, 26:24, 26:24) nugalėjo Marijampolės „Sūduvos“ ekipą.

Rungtynės prasidėjo neįtikėtina drama. Pirmajame sete nugalėtojui paaiškėti prireikė net 90 taškų, o triumfavo aistringai sirgalių palaikomi „Sūduvos“ tinklininkai. Vėliau turnyro favoritai ir trofėjų gynę „Amber-Arlangos“ tinklininkai sugebėjo nelengvai laimėti antrąjį setą ir išlyginti rezultatą.

Dramatiškai klostėsi ir trečias bei ketvirtas setas, tik jų pabaigose pranašesni buvo patyrę Klaipėdos ekipos tinklininkai, kurie ir kėlė į viršų trofėjų.

Nugalėtojams 21 tašką pelnė Artūras Vincelovičius, 19 – geriausiu Klaipėdos ekipos žaidėju pripažintas Robertas Juchnevičius, 17 – Artūras Vasiljevas, 9 – Linas Starkutis. Marijampolės ekipoje išsiskyrė Linas Petravičius. Jo sąskaitoje – 29 taškai. 14 taškų surinko Jonas Rakickas, 11 – Armandas Bielskus, 10 – Lukas Gudas.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=jFfOOV-Gj3s

Klaipėdiečių treneris Saulius Matikonis džiaugėsi, kad jo auklėtiniai nepalūžo sudėtingoje situacijoje antrajame sete ir vėliau pademonstravo savo charakterį.

„Džiaugiuosi, kad sugebėjome atsitiesti ir laimėti. Pirmas setas buvo labai lygus, o antrajame sete atsilikome 16:19. Bet tuomet pavyko perlaužti rungtynes dėka patirties. Turime daug žaidėjų, kurie yra matę daug finalų ir žinojo, kaip elgtis sunkiose situacijose. Komanda, laimėjusi, ypač tokį ilgą, pirmą setą, įgyja didelį pranašumą. Tą matėme antrajame sete, bet būtent tas mūsų persilaužimas ir buvo svarbiausias momentas. Nors iki pat pabaigos nebuvo aišku, kas laimės. Mes esame šiuo metu stipriausi Lietuvoje, bet savo potencialą galime parodyti tik kai rimtai sportuojame ir esame pilnos sudėties. Šiuo metu mes turime traumų ir dar esame toli nuo idealios formos, tačiau sezonas tik įpusėjo, todėl viskas turėtų tik gerėti“, – mintimis dalinosi S. Matikonis.

„Objektyviai vertinant, varžovai yra stipresni. Jie turi didesnį biudžetą, ilgesnį atsarginių žaidėjų suolelį. Pas mus keletas žaidėjų yra traumuoti, atsarginių praktiškai neturime. Žinoma, šiek tiek apmaudu, kai lemiamu metu komandos lyderis padaro vaikišką klaidą, nors iš 10 tokių smūgių jis pataikytų devynis. Ilgas pirmas setas pareikalavo labai daug jėgų, o mūsų keitimai buvo tik epizodiniai. Emociškai dar šiek tiek laikėmės po laimėto pirmo seto, bet vėliau mūsų žaidimo kreivė leidosi žemyn, – kalbėjo „Sūduvos“ treneris Raimondas Bendžiūnas – Jeigu būtume pralaimėję dideliu rezultatu, tai būtų ne taip apmaudu, o dabar, kai turėjome progą laimėti, tai šiek tiek liūdna“.

Geriausiu viso LTF Didžiosios taurės turnyro žaidėju pripažintas „Sūduvos“ žaidėjas L. Petravičius.

Bronzos medalius LTF Didžiosios taurės turnyre iškovojo Kauno „Rio-Starto“ kubas. Jis mažajame finale 3-0 (25:22, 27:25, 25:19) nugalėjo Šiaulių „Elgos-Master Idea-SC Dubysos“ ekipą.

Kauniečius į priekį vedė Valdas Listanskis. Jo sąskaitoje – 18 taškų. 7 taškus pelnė Algirdas Naučius, 6 – Laurynas Latvys. Šiaulių komandoje 19 taškų surinko Erikas Makaras, 9 – Martynas Kolodavičius, 7 – Justinas Butautas. Geriausiais žaidėjais pripažinti V. Listanskis ir E. Makaras.

„Rungtynės buvo sunkesnės nei tikėjomės. Noriu pasveikinti šiauliečius, kurie, nepaisant išretėjusios sudėties, sugebėjo mesti rimtą kovą ir rezultatas 3-0 neatspindi tikrojo vaizdo. Pas mus yra daug taisytinų dalykų, ypač gynyboje. Neramu, kad treniruočių proceso metu nepastebėjau jokio progreso. Bet smagu, kad laimėjome ir pasidabinome bronzos medalius, – kalbėjo „Rio-Starto“ treneris Robertas Nekrašas. – Dar vienas svarbus dalykas yra tas, kad aikštėje pabuvo visi 14 mūsų žaidėjų. Dabar artėja šventinė pertrauka, todėl visi galėjo pamatyti dėl ko reikia kovoti“.

R. Nekrašas pridūrė, kad pirmoji sezono pusė parodė didžiausias Kauno klubo spragas, kurias mėgins ištaisyti TOP SPORT Lietuvos čempionate.

„Svarbus bus mūsų pačių neišprovokuotų klaidų mažinimas ir priėmimo gerinimas. Taip pat kartais mes norime žaisti per daug „mandrai“. Pas mus atsiranda duobės, kai pradedame žaisti per daug jaunatviškai. Mums sekasi, kai žaidžiame tvarkingai ir tiksliai stovime gynyboje. Dar reikėtų stabilesnio padavimo. Todėl sieksime antroje sezono dalyje šias spragas ištaisyti“, – pabrėžė R. Nekrašas.