2020-06-25 LTF

LTF Ataskaitinės konferencijos sprendimai ir CEV sprendimas dėl Europos jaunių salės tinklinio čempionatų atrankų

Ataskaitinės Konferencijos atgarsiai

Birželio 19 d. įvyko eilinė ataskaitinė Lietuvos tinklinio konferencija, kurios metu susirinkę delegatai patvirtino 2019 m. veiklos ataskaitą ir finansinių ataskaitų rinkinį, 2020 m. biudžetą, pritarė naujos įstatų redakcijos tvirtinimui bei diskutavo dėl klausimų, susijusių su Lietuvos tinklinio tolimesniu vystymu.

Konferencijos metu buvo pristatytas Lietuvos tinklinio vystymo planas – Lietuvos tinklinio ugdymo piramidės modelis, kuriuo siekiama ugdyti ir išauginti prefesionalius tinklininkus, ateityje būsiančius pajėgius atstovauti savo šalį, panaudojant valstybės sukurtas struktūras ir turimus resursus. Konferencijos metu buvo pastebėta, kad tam, kad atsirastų profesionalus tinklinio sportas, mes turime iš naujo pažvelgti į save, suprasti, kas ir kur mes esame, įsivertinti save iš naujo ir pradėti kurti pamatus, kad ateityje taptume profesionalia sporto šaka.

VŠĮ „Kauno tinklinio akademija“ vadovė Justė Kovaitė Voronova įsijungė į diskusijas pristatydama talentų kartos kūrimo idėją, apjungiant talentingiausius vaikus į rinktinę ir organizuojant bendras treniruotes ar stovyklas.

Išsamiai, su Konferencijos metu pristatytu vystymo modeliu bus galima susipažinti netrukus, ši medžiaga bus visiems prieinama Lietuvos tinklinio federacijos puslapyje.

Konferencijos metu taip pat buvo diskutuojama biudžetų, LTF narystės, LTF valdymo struktūros klausimais. Atsižvelgus į Revizijos komisijos pastabas, bus pakoreguota 2019 m. LTF veiklos atatskaita, su kuria taip pat bus bus galima visiems susipažinti.

„Tikriausiai, labiausiai džiugina tai, kad pagaliau pirmą kartą Konferencijoje pavyko surinkti 2/3 Lietuvos tinklinio federacijos narių balsų, nors ir reikėjo imtis tam tikrų priemonių dėl neaktyvių narių. Patvirtinus naująją įstatų redakciją, neaktyvių narių klausimui spręsti jau bus kiti įrankiai.

Norime padėkoti visiems, kurie atvyko, kėlė klausimus, reiškė savo nuomonę, diskutavo – tik bendromis diskusijomis ir bendru darbu mes galime kažką pasiekti, kuo labiau mums visiems rūpės bendra tinklinio ateitis, tuo daugiau galimybių ją kurti mes turėsime. Tik dirbdami išvien tinklinio labui ir siekdami sukurti pamatą Lietuvos tinklinio vystymui ir augimui, ateityje mes galime turėti tinklinį kaip profesionalią sporto šaką, kuri rodo rezultatus ir yra lygiavertė varžovė Europos šalims. Tik reikėtų suprasti, kad tai yra procesas, kuris trunka ne vienerius metus, ypač sporto šakai, kuri turi ribotus resursus ir dar ne tokius žymius pasiekimus.“ – po Konferencijos savo mintimis dalinosi Lietuvos tinklinio federacijos prezidentas Darius Čerka.

„Greitu metu savo viziją ir planą dėl Lietuvos tinklinio vystymo pristatysime visiems kartu pridėdami ir narių mintis, kad visa bendruomenė turėtų galimybę susipažinti, kuria kryptimi ir kaip ketiname judėti į priekį“.

Su ataskaitinės konferencijos protokolu galima susipažinti čia.

Europos tinklinio konfederacija (CEV) patvirtino Europos jaunių (U-18) salės tinklinio čempionato finalinio etapo dalyvius

Europos tinklinio konfederacija, atsižvelgusi į COVID – 19 situaciją visoje Europoje ir tai, kad nėra galimybių užtikrinti visoms šalims dalyvavimo Europos jaunių (U-18) tinklinio čempionato atrankos II-ajame etape lygiomis teisėmis (dėl kelionių apribojimo), priėmė sprendimą atšaukti atrankos etapus visose amžiaus grupėse ir vietas finaliniuose čempionatų etapuose paskirstyti pagal šalių turimus reitingus.

Finaliniame etape pagal turimus šalių reitingus vietas užsitikrino: Italijos, Turkijos, Lenkijos, Čekijos, Suomijos, Prancūzijos, Rusijos, Belgijos, Bulgarijos, Vokietijos, Slovakijos ir Baltarusijos rinktinės.

Lietuvos U-18 jaunių vaikinų rinktinei Europos salės tinklinio U-18 čempionatas yra baigtas.