2024-07-09 Salės tinklinis

Lietuvos tinklininkės baigė pasirodymą istoriniame Europos čempionate Heraklione

Prieš porą metų pradėta burti Lietuvos jaunių (iki 18 metų) merginų tinklinio rinktinė baigė pasirodymą istoriniame mūsų šalies tinkliniui Europos čempionate. Kęstučio Galdiko treniruojamės tinklininkės pirmosios Lietuvos salės tinklinio istorijoje iškovojo teisę dalyvauti finaliniame etape ir galėjo mėgautis neeiline patirtimi.

Tarp 16-os stipriausių Senojo žemyno komandų Lietuvos rinktinė pateko išties dramatiškai – tik po papildomų skaičiavimų ir taktinių gudrybių Latvijoje buvo įveiktas pirmas Europos čempionato atrankos etapas, vėliau iki paskutinės akimirkos teko laukti palankaus rezultato ir antrajame etape Austrijoje.

Tik su visuomenės, tinklinio mylėtojų bei rėmėjų pagalba į Heraklioną (Graikiją) išvykusios lietuvės Europos čempionate kalnų nenuvertė, bet ne kartą demonstravo gražų žaidimą, laimėjo setą prieš galingą Turkijos komandą bei neabejotinai pasisėmė daug patirties ateičiai.

Paskutinėse grupės rungtynėse lietuvės antradienį 0-3 (19:25, 14:25, 20:25) pralaimėjo Vokietijos tinklininkėms.

Lietuvos rinktinei, kuriai dėl traumos negalėjo padėti viena lyderių Gintarė Nutautaitė, 7 taškus pelnė Barbora Rakauskaitė, po 5 – Karina Vilkicka ir Vakarė Bartkutė, po 3 – Ugnė Kulikauskaitė ir Meda Dedūraitė, 1 – Diana Ivčenkaitė.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=UL1gHz3SFyw

Pirmadienį mūsiškės 0-3 (23:25, 17:25, 22:25) nusileido Vengrijai.

Europos U18 merginų tinklinio čempionate Rumunijoje ir Graikijoje rungtyniauja 16 komandų.

Po dvi stipriausias dviejų grupių komandas tęs kovą pusfinalyje, o 3-4 vietas užimsiančios ekipos žais dėl 5-8 pozicijų. Likusios komandos savo pasirodymą jau baigė.