2019-08-02 Paplūdimio tinklinis

Lietuvos tinklininkai iškovojo Europos studentų čempionato bronzos medalius

Slovėnijoje vykstančiame Europos universitetų paplūdimio tinklinio čempionate bronzos medaliais pasidabino Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) atstovės Vytenė Vitkauskaitė ir Oksana Rusnačenko bei Lietuvos sporto universiteto (LSU) studentai Patrikas Stankevičius ir Audrius Knašas.

Merginų varžybų pusfinalyje Nacionalinės tinklinio lygos (NSTL) čempionės V. Vitkauskaitė ir O. Rusnačenko penktadienį po atkaklios kovos 0-2 (20:22, 19:21) pralaimėjo Vienos universiteto (Austrija) komandai Evai Pfeffer ir Franziskai Friedl.

VDU atstovės greitai atsitiesė po nesėkmės ir mažajame finale 2-0 (21:15, 21:11) įveikė Balikesiro universiteto (Turkija) tinklininkes Aleyną Vencę ir Selin Yurtsever bei pasidabino bronzos medaliais.

„Labai džiaugiamės savo laimėjimu ir visu čempionatu! Emocijos tik geriausios – puiki organizacija, nuostabus ne tik saviškių, bet ir kitų šalių palaikymas! Kartu su vaikinais buvome kaip niekad tvirta komanda ir per šią savaitę Koperyje tapome draugais – manau, tai toks pats didelis laimėjimas kaip ir bronziniai medaliai. Esame dėkingi VDU ir visiems prisidėjusiems ir suteikusiems galimybę čia būti!“ – laimėjimu džiaugėsi V. Vitkauskaitė.

Vaikinų turnyro pusfinalyje NSTL čempionai P. Stankevičius bei A. Knašas 0-2 (11:21, 15:21) turėjo pripažinti Linco universiteto (Austrija) atstovų Peterio Eglseerio ir Floriano Schnetzerio pranašumą.

Kovoje dėl bronzos lietuviai 2-0 (21:18, 21:14) pranoko Poznanės gyvenimo mokslų universiteto (Lenkija) atstovus Aleksanderį Poznanskį ir Kamilą Radzikowskį.

Džiaugsmo neslėpė ir A. Knašas: „Pusfinaliuose mums koją pakišo tai, kad buvome vienintelė komanda, kuri per čempionatą sužaidė mažiausiai rungtynių, todėl pusfinaliuose po dviejų dienų pertraukos išėjus prieš stipriausią komandą čempionate mums prireikė net pusantro seto, kad įsibėgėtume, tai nulėmė mums nepalankią baigtį. Tačiau bronziniame mače sužaidėme savo žaidimą ir tai buvo puikus visą savaitę trukusio čempionato užbaigimas. Esame be galo dėkingi visiems, kurių pastangomis mes galėjo išvykti ir sudalyvauti šiame čempionate!“