2023-05-17 Paplūdimio tinklinis

Lietuvos paplūdimio tinklininkus Madride sustabdė favoritai

Lietuvos vyrų paplūdimio tinklinio rinktinei nepavyko pateikti staigmenos ir prasibrauti į CEV Tautų taurės turnyro finalinį etapą.

Madride (Ispanija) vykusio E grupės turnyro finale lietuviai 0-2 pralaimėjo favoritei ir penktą vietą Europos Tautų taurės reitinge užimančiai Austrijos rinktinei.

Pirmajame finalo susitikime antroji Lietuvos pora Artūras Vasiljevas ir Arnas Rumševičius metė iššūkį savo varžovams, bet galiausiai 0-2 (19:21, 16:21) pralaimėjo daugiau nei dvigubai pasaulio reitingo taškų turintiems Julianui Horlui ir Philippui Walleriui.

Situaciją dar galėjo išgelbėti stipriausia Lietuvos pora – Patrikas Stankevičius ir Audrius Knašas. Jie ne kartą pirmavo prieš austrų lyderius Robiną Seidlą ir Moritzą Pristauzą, tačiau lemiamais momentais savo pranašumą įrodė Austrijos sportininkai, iškovoję pergalę 2-0 (21:17, 21:18).

Video: https://www.youtube.com/watch?v=Im9t_We3Rhs

Kaip jau skelbėme, lietuviai grupės varžybų starte 2-0 nugalėjo aukštesnį reitingą turėjusius ispanus, o pusfinalyje nepaliko vilčių Slovėnijos paplūdimio tinklininkams.

Austrijos rinktinė, kartu su šešiais kitų grupių nugalėtojais pateks į šių metų antroje pusėje vykstantį finalinį CEV Tautų taurės etapą. Jame bus išdalinti pirmieji kelialapiai į 2024 metų CEV Tautų taurės finalinį etapą, kurio nugalėtojams atiteks kelialapis į Paryžiaus olimpines žaidynes.

Dar keturi kelialapiai į finalinį 2024 metų etapą bus išdalinti kitų metų Tautų taurės pirmajame etape. Jame iš naujo savo tikslo sieks ir Lietuvos rinktinė.