2024-05-19 Paplūdimio tinklinis

Lietuvos moterų paplūdimio tinklinio rinktinė nepateko į „Tautų taurės“ turnyro Vilniuje finalą

Vilniuje vykstančiame CEV „Tautų taurės“ turnyre pasirodymą baigė Lietuvos moterų rinktinė. Lietuvės turnyro pusfinalyje 0-2 nusileido Austrijos ekipai.

Būtent šios dvi komandos buvo laikomos turnyro favoritėmis, tačiau austrių pralaimėjimas slovėnėms pirmą turnyro dieną lėmė tai, kad Lietuvos ir Austrijos akistata įvyko jau pusfinalyje.

Pirmose rungtynėse Ieva Vasiliauskaitė ir Ieva Dumbauskaitė 0-2 (14:21, 16:21) pralaimėjo patyrusioms austrėms Katharinai Schutzenhofer ir Lenai Plesiutsching.

Vėliau vykusioje stipriausių porų akistatoje Monika Paulikienė ir Ainė Raupelytė 0-2 (16:21, 20:22) nusileido seserims Dorinai Klinger ir Ronjai Klinger.

Sausakimšame aikštyne prie Baltojo tilto žiūrovai aistringai palaikė mūsiškes, tačiau pastarosioms savo žaidimo atrasti nepavyko. Po nesėkmingos atkarpos pirmajame sete austrės atitrūko ir užtikrintai laimėjo pirmą setą. Antrojo seto pabaigoje M. Paulikienė ir A. Raupelytė pademonstravo kovingumą ir išlygino rezultatą, tačiau tuomet Austrijos tinklininkės pelnė du taškus iš eilės ir šventė pergalę, tuo pačiu atverdamos visai rinktinei kelią į finalą.

„Šiandien nepavyko mums susistyguoti gynybos, puolimo. Trūko geresnio susišnekėjimo ir sprendimų priėmimo. Man taip pat nepavyko sužaisti savo rungtynių. Nors buvome išlyginusios rezultatą antrajame sete, vis tiek buvome ne savo vėžėse. Gaila, kad taip blogai sužaidėme ir nepadovanojome pergalės Lietuvai. Esame labai dėkingos už nuostabų palaikymą, kurį turėjome Vilniuje. Atmosfera buvo nereali“, – po mačo sakę M. Paulikienė.

M. Paulikienė su A. Raupelyte vis dar turi realias galimybes patekti į olimpines žaidynes pagal olimpinį reitingą. Galutinė pozicijas paaiškės po likusių trijų „Beach Pro Tour Elite16” ir „Challenge“ turnyrų.

„Reikia tiesiog žaisti savo žaidimą. Vilniuje tikrai nebuvome mes ir galime žaisti daug geriau. Galbūt įtakos turėjo tai, kad savaitę sirgome ir gal nepavyko pilnai atsistatyti. Dabar jau pirmadienį skrendame į Portugaliją ir trečiadienį pradedame naują turnyrą“, – pasakojo M. Paulikienė.

Finale Vilniuje austrės susitiks su Slovėnijos komanda, kuri pusfinalyje po auksinio seto įveikė estes. Auksiniame sete slovėnės Tjasa Kotnik ir Tajda Lovšin 15:11 įveikė Liisą Remmelg ir Heleene Hollas.

Šeštadienį ryte Estijos rinktinė 2-0 nugalėjo Slovakiją, o austrės 2-0 įveikė rumunes.

Sekmadienį pasirodymą Vilniuje tęs Lietuvos vyrų rinktinė, kuriai atstovauja Patrikas Stankevičius ir Audrius Knašas bei Robertas Juchnevičius ir Artūras Vasiljevas.

Mūsiškiai pusfinalyje susitiks su Vengrijos tinklininkais, kurie po auksinio seto 2-1 įveikė Graikijos rinktinę.

Iš pradžių vengrai Bence Streli ir Balazsas Benko 2-1 (13:21, 21:18, 15:13) įveikė graikus Panagiotį Ioannidį ir Iasoną Kanellos, bet vėliau graikai Stavros Ntallas ir Dimitrios Chatzinikolaou 2-0 (21:17, 21:14) pranoko Csanadą Petiką ir Domonkos Doczi.

Auksiniame sete B. Streli su D. Doczi 15:7 nugalėjo S. Ntallas ir D. Chatzinikolaou.

Kitame pusfinalyje susitiks Belgijos ir Ukrainos rinktinės. Belgai antrajame rate 2-0 nugalėjo graikus ir pelnė kelialapį į pusfinalį. Tuo tarpu vakar lietuviams pralaimėję ukrainiečiai dėl vietos pusfinalyje turėjo kautis su Kroatijos komanda. Po dramatiškos kovos ir auksinio seto Ukrainos rinktinė nugalėjo Kroatiją 2-1. Auksiniame sete ukrainiečiai Ivanas Darsiukas ir Ivanas Lichatskis po trijų iš eilės sėkmingų padavimų iš eilės 15:12 palaužė kroatus Jurica Skoriną bei Hrvoje Zeleniką.

„Tautų taurės“ preliminaraus etapo turnyro nugalėtojams atiteks kelialapiai į finalinį etapą, birželio 13-16 dienomis vyksiantį Jūrmaloje (Latvija). Finalinio etapo nugalėtojai iškovos kelialapį šaliai į Paryžiaus olimpines žaidynes.

Vyrų pusfinalis Vilniuje sekmadienį prasidės 10 val. Po to, 12.30 val. vyks moterų finalas, o 15 val. – vyrų finalas.