2021-05-05 Salės tinklinis

Lietuvos jaunių tinklinio rinktinė stoja į kovą antrajame Europos čempionato atrankos etape

Lietuvos jaunių (iki 16 metų) merginų tinklinio rinktinė ketvirtadienį išvyksta į Lenkiją, kur varžysis antrajame Europos čempionato atrankos etape.

Vietą šiame etape mūsiškės pelnė užėmusius šeštąją vietą pirmajame atrankos etape – EEVZA čempionate.

Jolitos Kontvainienės ir Aleksandro Volobujevo treniruojama mūsų šalies komanda D grupės turnyre Lenkijoje kausis su grėsmingomis varžovėmis – Prancūzija, Nyderlandais ir Lenkija. Visos jos reitinge užima gerokai aukštesnes vietas. Su lenkėmis lietuvės žaidė ir EEVZA čempionate, kur varžovėms buvo nusileista 0-3 (15:25, 11:25, 14:25).

J. Kontvainienė prisipažįsta, kad tinkamai pasiruošti šioms varžyboms buvo gana sudėtinga.

„Su pasiruošimu buvo sunku, nes merginos kiekvieną savaitgalį atstovavo savo komandoms. Kartu pavykdavo susirinkti tik kaunietėms bei merginoms iš Panevėžio ir Kelmės. Tik paskutinėmis dienomis galėjome sportuoti visos, bet ir tuomet turėjome bėdų – vieną žaidėją praradome dėl teigiamo COVID-19 testo, o dar vieną – dėl bėdų šeimoje. Vėl teko viską keisti, perstatyti kai kurias žaidėjas į kitas pozicijas, todėl sunku įvertinti mūsų pasirengimą. Turėjome planus A, B, o teks naudoti C“, – kalbėjo J. Kontvainienė.

Nepaisant to, perspektyviausioms Lietuvos tinklininkėms tai bus puiki galimybė pajusti elitinių Europos komandų lygį bei įgauti patirties.

„Tikimės, kad merginos atiduos visas širdis ir kovos dėl kiekvieno kamuolio. Reikės suprasti, kad žaidimas bus kitoks nei esame įpratusios. Svarbiausia yra nedrebėti, nestresuoti. Tam dirbome ir su psichologu. Kaip trenerė, tai norėčiau matyti kovą, o kaip viskas bus, pamatysime varžybų metu“, – pridūrė J. Kontvainienė.

Į Europos čempionatą pateks po dvi stipriausias penkių grupių komandas. Finalinis etapas vyks liepos viduryje Vengrijoje ir Slovakijoje.