2022-05-23 Salės tinklinis

Lenkijos tinklininkai pakartojo sėkmę, „Vakifbank“ tapo tituluočiausia komanda istorijoje

Kendzežyno-Kozlės „Azoty-ZAKSA“ tinklininkai praėjusiais metais pirmą kartą Lenkijai padovanojo CEV Čempionų lygos trofėjų, o šiemet sugebėjo šį titulą apginti.

Sekmadienį Liublianoje (Slovėnija) vykusiame finale „Azoty-ZAKSA“ 3-0 (25:22, 25:20, 32:30) įrodė pranašumą prieš „Trentino“ (Italija) ekipą.

Pirmajame sete vyko lygi kova ir tik pabaigoje „Azoty-ZAKSA“ tinklininkai pagaliau apsigynė nuo varžovų atakos bei pelnė du taškus iš eilės. Antrajame sete Lenkijos ekipos pranašumas jau buvo akivaizdesnis ir didelės dramos jame nebuvo.

Trečiasis setas jau priminė tikrą finalo atmosferą. Abi komandos demonstravo puikų žaidimą ir nugalėtojai paaiškėjo perkopus 30 taškų ribą. Galiausiai pergalingą tašką pelnė „Azoty-ZAKSA“ tinklininkai, apgynę Čempionų lygos trofėjų.

Naudingiausiu finalo žaidėju pripažintas Kamilas Semeniukas. Jis pelnė 27 taškus. Italijos komandoje rezultatyviausiai žaidė bulgaras Matejus Kaziyskis (16 tšk.).

Šios komandos žaidė ir praėjusių metų Čempionų lygos finale. Tuomet Lenkijos ekipa šventė pergalę 3-1.

„Azoty-ZAKSA“ tapo ketvirtuoju klubu, sugebėjusiu apginti Čempionų lygos titulą. Trentino klubas tą yra padaręs tris sykius iš eilės )2009-2011 metais). Jis Čempionų lygos finale žaidė šeštą sykį.

Penktas „Vakifbank“ triumfas

Moterų Čempionų lygos finale Stambulo „Vakifbank“ (Turkija) klubas 3-1 (25:22, 25:21, 23:25, 25:21) įveikė praėjusių metų čempionę Koneljano „A. Carraro Imoco“ (Italija) ekipą.

Pirmajame sete nuolat pirmavo turkės, bet Italijos ekipa neleido joms atsikvėpti ir vis išlygindavo rezultatą. Visgi lygus rezultatas paskutinį sykį buvo 20:20. Tuomet „Vakifbank“ ekipa sužaidė tiksliau ir laimėjo setą.

Antrajame sete turkės pasinaudojo italių klaidomis priėmime bei padavime ir dar labiau priartėjo prie titulo. Visgi Paolo Egonu vedama „Imoco“ ekipa trečiajame sete grąžino intrigą ir sušvelnino atsilikimą.

Tačiau tai buvo tik papildomas dirgiklis Turkijos komandai. Ketvirtajame sete ji nebekartojo padarytų klaidų, pagerino gynybą ir laimėjo lemtingą setą.

Nugalėtojoms 23 taškus pelnė geriausia finalo žaidėja pripažinta Gabriela Braga Guimaraes. Italijos komandoje net 39 taškus surinko P. Egonu.

„Vakifbank“ ekipa Čempionų lygoje triumfavo penktą sykį, o finale žaidė net aštuntą. Tai yra šio turnyro rekordai. Keturis kartus turnyre yra triumfavusi Bergamo „Volley“ (Italija) komanda. Beje, visuose aštuoniuose finaluose Stambulo ekipai vadovavo Giovanni Guidetti.

„A. Carraro Imoco“ komanda Čempionų lygos finale žaidė ketvirtą sykį. Vienintelį trofėjų ji iškovojo 2021 metais, kuomet finale 3-2 palaužė

Čempionų lygos nugalėtojams atiteko 500 tūkst. eurų, o finalininkams – 250 tūkst. eurų.