2019-12-31 LTF

Laimingų 2020-ųjų kartu su Lietuvos tinkliniu!

Palydėdami besibaigiančius 2019-uosius metus kviečiame prisiminti ir pasidžiaugti prabėgusiais šviesiausiais šių metų momentais!

Į 2019-tuosius įžengėme su Lietuvos tinklininkių Rugilės Grudzinskaitės/Gerdos Grudzinskaitės ir Daivos Anuškevičiūtės pergale pirmajame istorijoje Europos sniego tinklinio ture Maskvoje. Merginos šiame ture su trenksmu ir bronzos medaliais užbaigė 2018-uosius metus!

Gerda Grudzinskaitė/Rugilė Grudzinskaitė/Daiva Anuškevičiūtė

2019-tuosius metus pradėjome kartu su Lietuvos Tautiniu Olimpiniu Komitetu ir Lteam komanda Olimpiniame Žiemos festivalyje Druskininkuose, kur vyko II-asis Lietuvos sniego tinklinio čempionatas –  Affidea „LT SnowVolley Open“. Net 50 tinklinio aistruolių išbandė savo mylimą sporto šaką ant pėdas gaivinančio sniego ir kartu su LTeam Talismanais šoko pergalės šokį! 

Įkvėptos savo tautiečių pergalių ant sniego,  jėgas sniego tinklinyje pademonstravo kitos tinklinio sporto klubo „Auksma“ sportininkės Birutė Aleknavičiūtė/ Vlada Oganauskienė/ Sveta Bekiš – Šturo. Merginos trečiajame Europos sniego tinklinio ture Gruzijoje (Bakuriani) iškovojo bronzos medalius. 

Baltijos moterų tinklinio lygoje ryškiai sužibėjo Alytaus „Prekyba – Parama“ tinklininkės, iškovojusios Baltijos lygos čempionato auksą! 

Džiaugiamės mūsų draugų pergalėmis ir pasiekimais! Lietuvos vyrų sėdimojo tinklinio rinktinė vasario mėnėsį Kroatijoje iškovojo kelialapį į Europos sėdimojo tinklinio čempionatą ir po ilgos pertraukos sugrįžo į elitinį Europos sėdimojo tinklinio divizioną! 

Pavasarį finišavo pirmasis Lietuvos Uždarų patalpų paplūdimio tinklinio čempionatas, kuriame dalyvavo merginų ir vaikinų komandos iki 15-kos ir iki 18-kos metų amžiaus grupėse iš Kauno, Vilniaus, Klaipėdos ir Šiaulių uždarų paplūdimio tinklinio klubų.

Vasarą tapome vienu laipteliu arčiau Olimpinės svajonės! Lietuvos paplūdimio tinklinio suaugusiųjų rinktinės iškovojo kelialapius į II-ąjį Olimpinės atrankos etapą CEV Kontinentinėje Taurėje! Savo kelionę Olimpinės svajonės link mūsų sportininkai pratęs 2020 m. gegužės mėnesį. #RoadToTokyo

2019 m. Lietuvos paplūdimio tinklinio rinktinė (suaugusiųjų, merginos): Vytenė Vitkauskaitė/ Urtė Andriukaitytė/ Irina Zobnina/ Ieva Dumbauskaitė
2019 m. Lietuvos paplūdimio tinklinio rinktinė (suaugusiųjų, vaikinai): Lukas Každailis/Arnas Rumševičius/ Artūr Vasiljev/ Robert Juchnevič

Lietuvos tinklinis įgija savo autentiškus medalius, kuriais didžiuojasi kiekvienas juo iškovojęs sportininkas!

Lietuvos moksleivių tinklinis pamažu įgauna „naują veidą“ ir suburia savo atskirą koordinavimo komandą. Lietuvos jaunimo tinklinio čempionate įdiegtas e-protokolas, kurio pagalba galima stebėti moksleivių tinklinio varžybų eigą realiuoju laiku!

Liepos mėnesį 2019 m. Lietuvos Kultūros sostine paskelbtame Rokiškyje vyko EEVZA (Rytų Europos tinklinio zoninės asociacijos) vyrų tinklinio turas, kuriame Lietuvos vyrų komandos iškovojo net du medalius. Linas Petrvičius/Edvinas Vaškelis iškovojo aukso medalį, o Patrikas Stankevičius/ Audrius Knašas pasiėmė etapo bronzą.

Lietuvos tinklinio federacija atnaujino savo „namus“: mūsų internetinė svetainė tapo inovatyvesnė, informatyvesnė, patrauklesnė ir jaukesnė savo vartotojams!

Mezgamų draugiškų santykių su kaimyninėmis federacijomis dėka suteikėme galimybę tobulėti mūsų tinklinio ekspertams! Bendradarbiavimo dėka Lietuvos treneris Saulius Matikonis sėmėsi žinių iš Estijos „Tartu“ tinklinio klubo. Trenerio tikslas buvo sužinoti apie tam tikras komandos rengimo gudrybes: kaip komanda taktiškai ruošiasi rungtynėms, kaip analizuoja varžovus, į ką daugiausiai atkreipia dėmesio rungtynių metu, kaip rungtynių metu vyskta statistikos analizė ir kaip ji “gyvai” pateikiama žaidėjams. 

LTOK būstinėje tradiciškai buvo pagerbti sportui ir olimpizmui nusipelnę asmenys. LTOK antrojo laipsnio ženklas „Už nuopelnus“ iš D. Gudzinevičiūtės rankų buvo įteiktas Jolitai Virbickienei – ilgametei tinklinio trenerei, kurios auklėtinės yra daugkartinės Lietuvos čempionės. 

Taip pat LTOK prezidentė medalį „Už nuopelnus olimpizmui“ įteikė Kauno sporto mokyklos „Startas“ trenerei Jolitai Kontvainienei – buvusiai ilgametei paplūdimio tinklinio žaidėjai, Lietuvos čempionei ir Lietuvos rinktinės narei.  Trenerė J. Kontvainienė parengė visą būrį Lietuvos jaunimo, jaunių ir jaunučių čempionų. 

Šiaulių Vijolių sporto gimnazijoje spalio mėnesio pabaigoje sugūžėjo 200 jaunųjų tinklininkų iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Baltarusijos  – Lietuvoje praūžė 2019 m. Baltijos tinklinio Taurė (Baltic Cup 2019). 
Jame keturiose amžiaus grupėse (merginos: iki 15 m. ir iki 17 m.; vaikinai: iki 16 ir iki 18 m.) dalyvavo po 4 komandas. 

Šiame turnyre Lietuvos berniukų  iki 15 m. rinktinė užėmė trečiąją vietą (tren. J. Adomaitis, D. Matuševas)

Merginų iki 17 m. komanda iš Vilniaus užėmė 3-iąją vietą (tren. Asta Jansonienė, R. Šalkuvienė).  

Vaikinų iki 18 m. komanda užėmė trečiąją vietą (tren. A. Barauskis, A. Aleknavičius).

Tikrą džiaugsmą Lietuvos tinklinio bendruomenei šiais metais suteikė Lietuvos jaunių (iki 18 m.) vaikinų rinktinė, kuri Europos tinklinio jaunių čempionato atrankoje Latvijoje užėmė 6-tąją vietą ir išplėšė kelialapį į II-ąją Europos jaunių čempionato atranką, kuri vyks 2020 metų balandžio-gegužės mėnesiais!
I-ojoje atrankoje dalyvavo 8 šalių rinktinės: Rusijos, Latvijos, Lietuvos, Lenkijos, Ukrainos, Estijos, Gruzijos ir Baltarusijos rinktinės.

Lietuvos merginų iki 17 m. rinktinė I-aje Europos jaunių tinklinio čempionato atrankos etape užėmė septintąją vietą ir savo kovą dėl patekimo į Europos čempionatą baigė.  Iš viso merginų  atrankoje dėl patekimo į Europos jaunių čempionatą kovojo 9 šalys: Lietuva, Latvija, Estija, Baltarusija, Ukraina, Rusija, Lenkija, Gruzija ir Azerbaidžanas.

Į paskutinįjį metų mėnesį įžengėme švęsdami Lietuvos 90-ties metų tinklinio jubiliejų! 

Specialiai šia proga į Lietuvą atvyko Europos tinklinio konfederacijos (CEV) prezidentas Aleksandaras Boričičius, viceprezidentas Luboras Halanda bei Rytų Europos zoninės tinklinio asociacijos (EEVZA) viceprezidentas Michailo Melnikas.
CEV prezidentui buvo įteiktas LTOK apdovanojimas – olimpinė žvaigždė – už nuopelnus olimpizmui, o Lietuvos tinklinio federacijai – „Citius.Altius.Fortius“.
Šventinio renginio metu LTF prezidentas kartu su svečiais teikė padėkas ir apdovanojimus ilgamečiams tinklinio puoselėtojams už jų indėlį vystant ir plėtojant tinklinio sporto šaką Lietuvoje.
A. Boričičius ir D. Čerka už viso gyvenimo nuopelnus apdovanojo Vytautą Jankų ir Vladimirą Artomonovą. 

Darbo metus baigiame džiugia žinia…

Lietuvos nacionalinės kategorijos teisėjas Sergėj Rodin, siekdamas savo tikslų teisėjo veikloje, dalyvavo pirmuosiuose Europos tinklinio konfederacijos (CEV) tarptautinių teisėjų kandidatų kursuose, sėkmingai išlaikė egzaminus ir tapo kandidatu į tarptautinius teisėjus! Tai reiškia, kad Lietuvai atsivėrė galimybė savo gretose turėti dar vieną tarptautinį teisėją! Linkime sėkmės Sergėjui ir nesustoti jo užsibrėžtame kelyje!

…ir nuoširdžiomis padėkomis ir linkėjimais!

2019-tieji metai pralėkė neapsakomai greitai, norime padėkoti tiems, kurie buvo šalia ir palaikė mūsų sportininkus jų nelengvame, vingiuotame kelyje!

Dėkojame „Baltijos Amerikos Klinika“ už Jūsų buvimą šalia ir nuolatinę pagalbą mūsų sportininkams, siekiant savo užsibrėžtų tikslų! 

TOP SPORT  – ačiū, kad esate neabejingi tinkliniui ! 

Dėkojame mūsų ilgamečiams draugams – estetinės medicinos klinikai „Grožio akademija“ ! Smagu, kai draugystė trunka ilgus metus! 

Taip pat dėkojame visiems, esantiems kartu su tinkliniu, ir linkime, kad ateinantys metai Jums būtų kupini smagių iššūkių, asmeninių pergalių, savo tikslų pasiekimo ir bendrystės jausmo! 

#KartuMesMylimeTinklinį