2019-11-04 LTF

Kuo gyvename: Lietuvos tinklinio aktualijos

Lietuvos Tautiniam Olimpiniam Komitetui pateikti 2020 m. Tokijo olimpinėms žaidynėms rengiamų sportininkų, olimpinės rinktinės kandidatų ir vasaros sporto šakų olimpinės pamainos sportininkų, 2019/2020 metų sezono sąrašai

Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (toliau – LTOK) pateikė Lietuvos tinklinio federacijai (toliau – LTF) raštą, prašydamas pateikti 2019/2020 m. LTF paplūdimio tinklinio olimpinės rinktinės kadidatų ir pamainos sportininkų sąrašą, kuris atitiktų LTOK pateiktą 2020 m. Tokijo olimpinėms žaidynėms rengiamų sportininkų – olimpinės rinktinės kandidatų ir vasaros sporto šakų olimpinės pamainos sportininkų 2019/2020 m. sezono atrankos kriterijų aprašą (toliau – LTOK 2020 m. atrankos kriterijai).

LTF VK, vadovaudamasi LTF VK 2019 m. kovo mėn. 15 d. nutarimu Nr. 92 patvirtintu “Paplūdimio tinklinio suaugusiųjų amžiaus grupių rinktinių sudarymo ir atstovavimo rinktinei principų ir finansavimo tvarka” bei LTOK 2020 m. atrankos kriterijais, patvirtino LTF paplūdimio tinklinio vyr. trenerio T. Donėlos sudarytą LTF 2019/2020 m. paplūdimio tinklinio olimpinės rinktinės kadidatų ir pamainos sportininkų sąrašą teikti LTOK.  Galutinį sąrašą tvirtina LTOK, vadovaudamasis LTOK nustatytais kriterijais ir tvarka.

Po praėjusio paplūdimio tinklinio sezono Lietuvos tinklinio federacija iniciavo susitikimus su rinktinių kandidatais ir vyr. treneriu, siekiant pamatyti ir įsivertinti praėjusį sezoną, sužinoti sportininkų savų rezultatų įsivertinimą,  požiūrį ir siekius, išsiaiškinti trūkumus ir įvertinti, ką reikėtų keisti planuojant ateinantį sezoną.

VK nutarimą Nr. 110 „Dėl Olimpinės rinktinės kandidatų“ galima rasti www.ltf.lt dokumentų skiltyje.

Sudaryti išplėstiniai Europos čempionato atrankos etape kviečiamų dalyvauti jaunučių rinktinių sąrašai

Spalio 25-27 dienomis Šiauliuose įvyko tradicinis tarptautinis renginys “Baltic Cup 2019”, kuriame dalyvavo keturių amžiaus grupių sportininkai iš Latvijos, Estijos, Lietuvos ir Baltarusijos. Po šio turnyro vyriausieji jaunučių rinktinių treneriai J. Kontvainienė ir J. Adomaitis Lietuvos tinklinio federacijai pateikė išplėstinius sąrašus U-18 vaikinų ir U-17 merginų, kurie kviečiami dalyvauti pirmajame 2020 m. Europos U-18 (vaikinų)/U-17 (merginų) tinklinio čempionato atrankos etape, kuris vyks Latvijoje (berniukams) ir Gruzijoje (mergaitėms) lapkričio mėnesio pabaigoje.

Apie tai, kaip Lietuvos komandoms sekėsi “Baltic Cup” turnyre, kviečiame skaityti Lietuvos tinklinio federacijos puslapyje: https://ltf.lt/baltijos-tinklinio-taureje-lietuvos-vaikinu-pergale-pries-estus/

Išplėstinius sąrašus galima rasti čia:  https://ltf.lt/rinktines/

Keisis 2020 m. TOP SPORT Lietuvos tinklinio čempionato finalų vykdymas

Sezono pradžioje įvyko susitikimas su 2020 m. Lietuvos TOP SPORT tinklinio čempionate dalyvaujančiomis komandomis. Susitikimo metu buvo aptarti šių metų čempionato ir jo finalo vykdymas, teikti pasiūlymai keisti finalinių varžybų vykdymą ir aptarti kiti čempionato klausimai. Įvertinus 2020 m. Lietuvos TOP SPORT moterų ir vyrų tinklinio čempionate dalyvaujančių klubų gautus pasiūlymus, nuomones, balsavimus ir LTF įsipareigojimus rėmėjams dėl čempionato sklaidos ir pozicionavimo viešojoje erdvėje, buvo nuspręsta šių metų čempionato finalinį etapą vykdyti tokiu principu:

dėl 1-2 vietų finalinis etapas moterų ir vyrų komandoms bus vykdomas vienoje sporto salėje, arenoje ar kt. , pagal iš anksto suderintą ir patvirtintą LTF tvarkaraštį. Rezultatui esant 1:1 bus žaidžiamas auksinis setas iki 15 taškų;

dėl 3-4 vietų vyrų ir moterų komandos žais namų-išvykos principu iš 2 rungtynių (vyrų ir moterų komandos žais atskirai, savosiose namų salėsė pagal iš anksto suderintą ir patvirtintą LTF tvarkaraštį. Rezultatui esant 1:1 bus žaidžiamas auksinis setas iki 15 taškų. Finalinės rungtynės dėl 3-4 vietų bus žaidžiamos likus savaitei iki finalinio etapo dėl 1-2 vietų.

Komanda, užėmusi 3-ąją vietą čempionate ir 4-osios vietos atstovai bus pakviesti į apdovanojimų ceremoniją, kuri vyks iš karto po finalinių rungtynių dėl 1-2 vietų.

Supažindiname su naujuoju 2020 m. TOP SPORT Lietuvos vyrų ir moterų tinklinio čempionato, 2019 m. LTF vyrų didžiosios taurės varžybų ir 2020 m. Baltijos moterų tinklinio lygos vyriausiuoju teisėju

Šių metų sezono pradžioje metais Teisėjų kolegijos teikimu ir Vykdomojo komiteto tvirtinimu, 2019-2020 m. TOP SPORT Lietuvos tinklinio čempionato, 2019 m. LTF vyrų Didžiosios taurės varžybų ir 2020 m. Baltijos moterų tinklinio lygos vyriausiuoju teisėju paskirtas – Sergėj  Rodin.

“Man malonu šį sezoną pradėti su naujais iššūkiais ir darbais. Viena iš mano, kaip vyriausiojo teisėjo užduočių šį sezoną bus ne tik pasistengti užtikrinti sklandų teisėjų darbą LTF varžybose ir Baltijos lygoje, bet kartu su Lietuvos tinkinio federacija pasistengti pritraukti daugiau naujų žmonių teisėjauti, ypač jaunimo. Ypatingai lauksime tų, kurių gyvenime tinklinis užima vieną svarbiausių vietų ir kurie dega entuziazmu šioje srityje. Tokiems žmonėms mes stengsimės sudaryti sąlygas teisėjauti, tobulėti ir pasisemti kuo daugiau patirties. Tačiau savaime aišku, kad to bus neįmanoma padaryti be iniciatyvos ir bendradarbivimo iš sporto moklyklų ir tinklinio klubų. Juk kad pasiekti didesnių rezultatų, reikia pradėti nuo mažų žingsnelių. Todėl labai kviečiu visus, kurie domisi teisėjavimu ir norėtų kartu dirbti vienoje komandoje, nepabijoti kreiptis į mane arba Lietuvos tinklinio federacijos atstovus ir mes tikrai kartu padėsime žengti pirmuosius ir tolimesnius žingsnius”.

Tuo pačiu smagu pranešti, kad šių metų gruodžio mėnesį Sergėj Rodin dalyvaus CEV Europos kandidatų į tarptautinius teisėjus kursusuose, po kurių taps kandidatu tarptautinei teisėjų kategorijai gauti.

Linkime Sergėjui sėkmės šiame sezone!

Ruošiamės Lietuvos tinklinio 90-ties metų jubiliejaus šventei

Švęsdami Lietuvos tinklinio istorijos 90-ties metų jubiliejų, ruošiamės tinklinio šventei, kurios metu bus pasveikinti ir pagerbti Lietuvos tinkliniui savo ilgamečiu darbu nusipelnę asmenys, tarp kurių bus organizatoriai, teisėjai, žaidėjai ir treneriai. Visos Lietuvos savivaldybių sporto centrai buvo kviečiami teikti jų savivaldybėse nusipelniusių tinklinio sporto šakos puoselėtojų sąrašus. Iš savivaldybių pateiktų asmenų sąrašų šiam renginiui organizuoti sudaryta darbo grupė patvirtino į šventę kviečiamų asmenų sąrašą. Šie žmonės bus pakviesti į renginį, kuris vyks lapkričio 29 d. Vilniuje. Jo metu šventės dalyviai bus pasveikinti ir kviečiami kartu prisiminti pirmuosius Lietuvos tinklinio žingsnius, pirmuosius iššūkius, svarbiausius įvykius, smagiausias ir skaudžiausias patirtis, vystant tinklinio sporto šaką ir pasidalinti savo prisiminimais ir įspūdžiais iš geriausių tinklinio laikų.

Štai tokios Lietuvos tinklinio pastarųjų dienų aktualijos.