2021-05-26 Paplūdimio tinklinis

Kovingumą pademonstravusios I. Dumbauskaitė ir G. Grudzinskaitė Sočyje iškopė į pagrindines varžybas

Net trys Lietuvos poros trečiadienį startavo Sočyje (Rusija) prasidėjusiame FIVB keturių žvaigždučių serijos paplūdimio tinklinio turnyre. Viena iš jų – Ieva Dumbauskaitė ir Gerda Grudzinskaitė – kvalifikacijoje iškovojo dvi pergales ir pateko į pagrindines varžybas.

Pirmajame atrankos rate mūsiškės 2-0 (21:19, 24:22) nugalėjo norveges Emilie Olimstad ir Ingrid Lunde.

Antrajame rate laukė sudėtinga akistata su ispanėmis Paula Soria Gutierrez ir Maria Marquez de Acuna. Po permainingos ir dramatiškos kovos I. Dumbauskaitė ir G. Grudzinskaitė šventė pergalę 2-1 (10:21, 21:15, 16:14).

Pirmajame sete Lietuvos paplūdimio tinklininkės neturėjo jokių vilčių, bet jau antrajame pademonstravo, kad gali žaisti ir po galingos seto pabaigos išlygino rezultatą. Dramatiškame trečiajame sete viskas sprendėsi paskutinėmis akimirkomis. Po I. Dumbauskaitės padavimo kamuolys kliudė tinklą ir ispanės su juo nesusitvarkė. Taip lietuvės iškovojo bilietą į pagrindinį etapą.

Video: (nuo 4:20.00): https://www.youtube.com/watch?v=Aj6SBpMYlGU

Grupės etapas prasidės ketvirtadienį.

Kitos dvi Lietuvos komandos pralaimėjo pirmuosius mačus.

Danielė Kvedaraitė ir Ieva Vasiliauskaitė 0-2 (20:22, 13:21) pralaimėjo rusėms Anastasijai Frolovai ir Mariai Voroninai, o Vytenės Vitkauskaitės ir Karolės Virbickaitės duetas 0-2 (14:21, 16:21) pralaimėjo brazilėms Tainai Bigi ir Victoriai Pereirai Tosta.

Moterų turnyro Sočyje prizų fondą sudaro 150 tūkst. JAV dolerių.