2022-06-17 Salės tinklinis

Istorinis įvykis: Ozo gimnazijos tinklininkai pirmą sykį dalyvaus pasaulio mokyklų čempionate Brazilijoje

Ozo gimnazijos vaikinų tinklinio komanda išskrido į tolimąją Braziliją, kur birželio 19 dieną prasidės Tarptautinės moksleivių sporto federacijos (ISF) organizuojamas pasaulio mokyklų tinklinio čempionatas.

Tinklininkai iš Lietuvos tokiame čempionate dalyvaus pirmą kartą istorijoje.

Šalia Paragvajaus sienos esančiame Foz do Iguacu mieste varžysis 19 vaikinų ir 17 merginų komandų iš viso pasaulio. Vaikinų turnyre, be Ozo gimnazijos komandos, dalyvaus mokyklos iš Afganistano, Brazilijos, Kinijos, Čilės, Prancūzijos, Graikijos, Izraelio, Serbijos, Kipro, Indijos, Nyderlandų, Nigerijos, Taivano ir Turkijos.

Ozo gimnazijoje sportuojantys tinklininkai turi puikias sąlygas suderinti sportą ir mokslus. Čia suteikiamos visos galimybės gyventi, maitintis, sportuoti du kartus į dieną bei mokytis. Galimybė keliauti po tokius turnyrus – dar vienas papildomas stimulas profesionalų karjeros siekiančiam jaunimui.

Ozo gimnazijos vaikinų komandą treniruojantis Kęstutis Galdikas prisipažįsta, kad čia sportuojantys jaunuoliai progresuoja išties labai sparčiai.

„Labai geras pavyzdys yra su mūsų gimnazijos merginomis. Jos per metus iš Lietuvos jaunių rinktinės atsarginių žaidėjų tapo vienomis lyderių, o Vilniaus moterų komandoje vos patekdavo į startinę sudėtį, o dabar yra vienos geriausių žaidėjų. Kaip bemąstytum, 9-10 treniruočių per savaitę yra daugiau nei 3-4, o kuo daugiau treniruojiesi, tuo labiau tobulėji. Tą sako ir kiti treneriai“, – kalbėjo K. Galdikas.

Pastebima, kad sporto gimnazijose besimokančių tinklininkų fizinės galimybės bei žaidybinė patirtis yra žymiai didesni, o tas būtent labai priklauso nuo didesnio varžybų skaičiaus.

„Pradėjus bendradarbiavimą su Lietuvos moksleivių sporto asociacija, atsivėrė galimybė dalyvauti  projekte „Op!“. Šiame projekte dalyvauja įvairių sporto šakų moksleiviai ir labai smagu, kad Ozo gimnazijos tinklininkai vyksta į Braziliją. Dėl to dirbame, stengiamės ir treniruojamės, galbūt ateityje turėsime ir daugiau galimybių nuvykti į tarptautinius turnyrus“, – pabrėžė K. Galdikas.

Ozo gimnazijos vaikinų komanda sudaro Lietuvos jaunių rinktinės pagrindą. Pasak trenerio, šis čempionatas Brazilijoje leis pamatyti, kaip jo auklėtiniai patobulėjo per metus, pasitikrinti savo jėgas su kitų šalių moksleiviais.

„Norėtųsi, kad Ozo gimnazija tinklininkams būtų tarpinė stotelė prieš tęsiant karjerą suaugusių sporte arba prieš išvykstant sportuoti į universitetą, turintį tinklinio komandą. Brazilijoje bus puiki proga pasirodyti ir galbūt sulaukti Anglijos bei JAV universitetų dėmesio“, – pasakojo treneris.

Planuojama, kad po dvejų metų vyksiančiame kitame pasaulio mokyklų tinklinio čempionate, kuris vyks Jungtiniuose Arabų Emyratuose arba Katare, vyks Ozo gimnazijos merginų komanda. Jos šią vasarą varžysis dideliame moksleivių turnyre Kroatijoje.

„Džiaugiamės Ozo gimnazijos ir trenerių iniciatyvumu išvežant komandą į tokio rango varžybas. Jaunimui tai yra labai didelė patirtis, ypač kalbant apie perspektyvas pereinant į profesionalų ar universitetinį lygmenį. Lietuvos tinklinio federacijos prioritetai ir yra sporto gimnazijos. Dėl to LTF didžiausią dėmesį skiria Ozo ir Šiaulių sporto gimnazijoms“, – sakė LTF viceprezidentas Andrius Gaidys.

Lietuvos moksleivių sporto asociacijos projektas „Op!“ bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas.