2022-08-12 Paplūdimio tinklinis

Į Europos paplūdimio tinklinio čempionatą Lietuvos poros vyksta neslėpdamos ambicijų

Pirmą kartą istorijoje Europos paplūdimio tinklinio čempionate varžysis dvi Lietuvos moterų poros. Rugpjūčio 15-20 dienomis Miunchene (Vokietija) vykstančiose Senojo žemyno pirmenybėse Lietuvos garbę gins Erika Kliokmanaitė ir Monika Paulikienė bei Ieva Dumbauskaitė ir Gerda Grudzinskaitė.

Kad šios dvi poros yra stipriausios Lietuvoje, buvo galima pamatyti Vilniuje vykusiame TOP SPORT Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionato finaliniame etape, kurio finale būtent ir susitiko šios dvi komandos, o pergalę po dramatiškos trijų setų kovos iškovojo E. Kliokmanaitė ir M. Paulikienė.

Dvi iš šių tinklininkių – Ieva Dumbauskaitė ir Monika Paulikienė, būdamos poroje, jau yra dalyvavusios Europos pirmenybėse. E. Kliokmanaitei ir G. Grudzinskaitei tai bus nauja patirtis.

Reta savaitė kartu

Prieš sezoną nusprendusios pabandyti sudalyvauti viename ar kitame turnyre, E. Kliokmanaitė ir M. Paulikienė iškart ėmė skinti pergales ir titulus. Staigiai papilnėjęs pasaulio reitingo taškų kraitis leido dalyvauti daugelyje profesionalų turnyrų, o sėkmingai pasirodymai juose greitai išpildė vieną iš tikslų – dalyvavimą Europos čempionate.

Buvusi viena geriausių Lietuvos salės tinklininkių E. Kliokmanaitė gyvena Ispanijoje, o ne kartą geriausia šalies paplūdimio tinklininke pripažinta M. Paulikienė – Vilniuje. Nepaisant to, trumpi susibūrimai prieš turnyrus ar keletas treniruočių tarp jų, pridėjus didžiulį norą ir atsidavimą, leido didinti ambicijas.

Po Lietuvos čempionato ši pora liko Vilniuje ir prieš Europos pirmenybes gerą savaitę dirbs kartu.

„Dirbame ties gynyba, perdavimais ir kitais dalykais, kurių per varžybas neišpildome visu 100 proc. Labiausiai trūksta tarpusavio supratimo tarp bloko ir gynybos, todėl tą bandome spręsti, – kalbėjo tinklininkės. – Žiemą esame sportavusios kartu dvi savaites, bet tai buvo seniai. Varžybose pamatysime, ar jaučiasi geresnis susižaidimas. Neretai būna taip, kad per jas jautiesi visai kitaip negu ruošeisi.“

D grupės pusfinalyje rugpjūčio 16 dieną E. Kliokmanaitė ir M. Paulikienė žais su ispanėmis Paulia Soria ir Sofia Gonzalez, kurias jau yra vieną sykį nugalėjusios. Lietuvės išskyrė ispanišką charakterį ir kovingumą, bet prisipažįsta, kad visos galimybės laimėti yra jų pačių rankose.

„Žinoma, kad skiriame daug dėmesio būsimoms varžovėms. Pati jas pažįstu asmeniškai ir esu prieš jas žaidusi ne vieną kartą. Tai yra gynybinė komanda, kur nėra vienos tikros blokuotojos. P. Soria visada eina blokuoti, nors yra gynėja. Suprantama, kad jos dažnai atsitraukinės nuo bloko. Būtent tinkamą žaidimą prieš jas ir stengiamės atidirbinėti treniruotėse“, – pasakojo E. Kliokmanaitė.

Kitame grupės pusfinalyje šveicarės Tanja Huberli ir Nina Brunner žais su po traumos sugrįžtančia olimpine prizininke vokiete Kira Walkenhorst bei nauja jos porininke Louisa Lippmann.

M. Paulikienė sako, kad didelio jaudulio prieš Europos pirmenybes nėra, nes įvairiuose pasaulio turo turnyruose varžovių lygis yra panašus. E. Kliokmanaitė jai antrina – prieš Europos čempionatą atsirado daug dėmesio, daug palaikymo, todėl jau norisi greičiau pasinerti į čempionato sūkurį.

„Pas mane jauduliukas yra, bet kol kas kontroliuojamas. Tas sveikas azartas“, – šypsojosi E. Kliokmanaitė.

Europos čempionatas yra ne tik puiki galimybė kovoti su stipriausiomis Senojo žemyno sportininkėmis, bet ir proga Lietuvos tinkliniui sulaukti didesnio dėmesio iš visuomenės bei valdžios institucijų. Valstybė šiuo metu vertina pasiekimus tik Europos ir pasaulio čempionatuose.

M. Paulikienė ir E. Kliokmanaitė sutartinai pabrėžia, kad šiuo čempionatu šios komandos žygis nenutrūks. Jos jau dabar planuoja ruoštis naujam sezonui ir siekti dar aukštesnių tikslų.

„Žinoma, kad rezultatai Europos čempionate gali palengvinti pasiruošimą ateities kovoms. Taip pat ir su rėmėjais. Kiekviena pergalė yra labai svarbi, nes prisideda prie žinomumo. Visgi, kad ir kaip besusiklostytų Europos čempionatas, mes sustoti neketiname“, – pabrėžė Lietuvos čempionės,

Tikslai – mesti iššūkį pasaulinėms žvaigždėms ir išeiti iš grupės

Lietuvos vicečempionės I. Dumbauskaitė ir G. Grudzinskaitė, pasibaigus Europos čempionato kvalifikaciniam laikotarpiui, dalyvių sąraše buvo pirmos už brūkšnio. Visgi dažniausiai per likusius porą mėnesių kažkas iš porų išsibraukia iš turnyro, todėl viltis buvo gana didelė. Galiausiai taip ir buvo – lietuvės gavo vietą Europos pirmenybėse.

„Europos čempionatas yra ypatingos varžybos, nes toks turnyras vyksta vieną kartą sezone. Mes su Gerda labai ilgai stengėmės į jį patekti. Labai džiaugiamės, kad tai pagaliau pavyko“, – sakė I. Dumbauskaitė.

Tinklininkė neslepia, kad į Miuncheną vyksta toli gražu ne pasimėgauti miestu.

„Keliame tikslą išeiti iš grupės, o jei tas pavyktų, toliau jau viso gali būti. Važiuojame kovoti ir savo varžovėms nieko už dyką neatiduosime“, – sakė tinklininkė.

E grupėje Šveicarijos porą pakeitusios I. Dumbauskaitė ir G. Grudzinskaitė jau pirmoje akistatoje turės didelį iššūkį. Lietuvės grupės pusfinalyje rugpjūčio 16 dieną žais su neseniai pasaulio reitingo lyderėmis buvusiomis, o dabar antrąją vietą užimančiomis tituluotomis olandėmis Raisa Schoon ir Katja Stam.

„Su šia Nyderlandų pora dar nesame žaidusios, o jų rungtynes esu mačiusi daugybę kartų. Mūsų laukia visi įmanomi iššūkiai – labai aukšta užtvara, labai talentinga gynėja, puikiai skaitanti žaidimą. Jos stiprios ir puolime, ir gynyboje, – pasakojo I. Dumbauskaitė. – Dar kartą žiūrėsime jų rungtynes, kalbėsime su treneriu, pasiruošime žaidimo planą. Jeigu labai gerai sužaistume, o kai kuriose situacijose nusišypsotų sėkmė, tai tikrai galime joms nenusileisti.“

I. Dumbauskaitė sako, jog Europoje yra 8-10 komandų, kurios šiek tiek išsiskiria savo pajėgumu. Bent jau ant popieriaus, pagal reitingą. R. Schoon ir K. Stam, be abejonės, patenka į šį sąrašą. Lietuvė mano, kad šios Nyderlandų paplūdimio tinklininkės turi galimybių kautis dėl medalių.

Tuo tarpu kitos komandos jau yra panašesnio pajėgumo. Kitame E grupės pusfinalyje žais ukrainietės Valentyna Davidova ir Diana Lunina bei šveicarės Esmee Bobner ir Zoe Verge-Depre.

„Miunchene žais 32 stipriausios Europos komandos. Išskyrus elitines komandas, visos kitos yra panašaus pajėgumo ir nei su viena pora nebūtų nei lengviau, nei sunkiau. Viskas priklausys nuo to, kaip kas sužais tą dieną“, – pabrėžė I. Dumbauskaitė.

Skirtingai nei E. Kliokmanaitė ir M. Paulikienė, I. Dumbauskaitė su G. Grudzinskaite paskutinę savaitę skyrė ne tik treniruotėmis, bet ir varžyboms. Jos dalyvauja „Pro Beach Tour Futures“ serijos turnyre Vengrijoje.

„Su Gerda atkreipėme dėmesį, kad mums yra geriau, kai esame varžybų ritme. Būnant Lietuvoje vis tiek jaučiasi namų sąlygos, taip pat dar dirbu trenere. Išvykus į užsienį, tau yra tik treniruotės ir tik varžybos. Priešvaržybinis stresas, didesnis ar mažesnis, bus ir Vengrijoje. Mes įsivaizduojame, kad taip, galbūt bus šiek tiek daugiau nuovargio, bet būsime varžybų ritme. Po Europos čempionato pamatysime, ar tai buvo teisingas sprendimas“, – teigė I. Dumbauskaitė.