2022-01-08 Paplūdimio tinklinis

G. Grudzinskaitės ir vokietės duetas – „King of the Court“ turnyro finale

Lietuvės Gerdos Grudzinskaitės ir vokietės Chantal Laboureur duetas pateko į Dohoje (Kataras) vykstančio netradicinio, bet prestižinio paplūdimio tinklinio turnyro „King of the Court“ finalą.

Penktadienį vykusio B pusfinalio pirmajame etape G. Grudzinskaitė ir Ch. Laboureur surinko 12 taškų ir užėmė antrąją vietą tarp 5 komandų. Antrajame etape lietuvės su vokiete vėl pelnė 12 taškų ir dar sykį buvo antros. Trečiajame etape lietuvės ir vokietės duetas su 11 taškų vėl užėmė antrąją poziciją, kuri garantavo vietą finale.

Trečiajame etape nugalėjo ir taip pat vietą finale pelnė prancūzės Alexia Richard ir Lezana Placette (15 tšk.). B pusfinalyje tiek pirmajame, tiek antrajame etapuose pirmavusios čekės Barbora Hermannova ir Marie-Sara Štochlova (4 tšk.) trečiajame etape liko trečios ir dėl vietos finale turės kautis atkrintamosiose varžybose.

Primename, kad G. Grudzinskaitė turnyre turėjo startuoti su Ieva Dumbauskaite, bet pastaroji dėl teigiamo COVID-19 testo buvo priversta izoliuotis. Dėl tos pačios priežasties iširo ir dar keletas porų, todėl likusios žaidėjos buvo suskirstytos į naujus duetus.

Vietas finale taip pat pelnė stipriausios dvi A pusfinalio komandos – latvė Anastasija Kravčenoka ir australė Phoebe Bell bei vokietės Sarah Schneider ir Sandra Ittlinger.

Likusi finalo pora paaiškės po papildomo atkrintamojo etapo.

„King of the Court“ varžybos vyksta netradiciniu formatu. Komandos yra suskirstomos į grupes ir jos žaidžia pasikeisdamos. Pora, laimėjusi tašką, lieka aikštėje, o pralaimėjusias pakeičia kita pora. Taip komandos rotuojasi kol baigiasi laikas.

Bendrą „King of the Court“ finalinio turnyro prizų fondą sudaro 325 tūkst. JAV dolerių.