2022-08-16 Paplūdimio tinklinis

Europos paplūdimio tinklinio čempionate – lietuvių nesėkmės po trijų setų mūšių

Europos paplūdimio tinklinio čempionate Miunchene (Vokietija) antradienį startavo dvi Lietuvos moterų komandos.

Pirmosios kovą pradėjo Ieva Dumbauskaitė ir Gerda Grudzinskaitė. Jos E grupės pusfinalyje metė rimtą iššūkį netoli pasaulio reitingo viršūnės esančioms olandėms Katjai Stam ir Raisai Schoon.

Po sudėtingo pirmo seto įsižaidusios lietuvės antrajame sete sugebėjo pranokti varžoves 21:18 ir viskas sprendėsi lemiamame sete. Trečiasis setas prasidėjo atkakliai, bet tuomet olandės pelnė kelis taškus iš eilės ir laimėjo setą 15:10, o mačą – 2-1 (21:11, 18:21, 15:10).

Trečiadienį lietuvių lauks kova dėl trečios vietos grupėje bei kelialapio į atkrintamąsias varžybas su ukrainietėmis Valentyna Davidova ir Diana Lunina.

Ukrainietės grupės pusfinalyje 0-2 (14:21, 11:21) nusileido šveicarėms Zoe Verge-Depre ir Esmee Bobner.

Nesėkmę patyrė ir Erikos Kliokmanaitės bei Monikos Paulikienės duetas. Lietuvos čempionės D grupės pusfinalyje po atkaklios kovos 1-2 (21:19, 18:21, 10:15) pralaimėjo ispanėms Paulai Soria ir Sofiai Gonzalez.

Visuose setuose žaidimo eiga buvo panaši. Ispanės pirmavo didesnę dalį, o lietuvės nuolat vijose varžoves. Pirmojo seto pabaigoje Lietuvos paplūdimio tinklininkės sugebėjo perimti iniciatyvą, o antrajame ir trečiajame to padaryti nepavyko.

Trečiadienį ryte dėl trečiosios vietos grupėje ir paskutinio kelialapio į atkrintamąsias varžybas lietuvės žais su vokietėmis – po traumos atsigaunančia olimpine čempione Kira Walkenhorst ir Louisa Lippmann.

Vokietijos komanda pusfinalyje 0-2 (19:21, 9:21) nusileido šveicarėms Ninai Brunner ir Tanjai Huberli.

Europos čempionate varžosi po 32 vyrų ir moterų komandas.