2020-09-13 Paplūdimio tinklinis

Dvi Lietuvos poros kovos dėl FIVB turnyro Vilniuje medalių

Šeštadienį Vilniuje vykstančiame Tarptautinės tinklinio federacijos (FIVB) vienos žvaigždutės serijos turnyre paaiškėjo pusfinalių dalyviai. Dėl turnyro apdovanojimų sekmadienį kausis dvi Lietuvos poros.

Vyrų varžybose į ketvirtfinalį prasibrovė geriausią reitingą tarp lietuvių turintys Artūras Vasiljevas ir Robertas Juchnevičius. Jie šeštadienį ryte vykusiame susitikime dėl pirmosios vietos A grupėje 2-0 (21:15, 21:18) nugalėjo latvius Arnį Relinš ir Ardį Bedritis. Iškart patekę į ketvirtfinalį mūsiškiai kovoje dėl vietos pusfinalyje 2-0 (21:14, 21:12) pranoko tautiečius Liną Petravičių ir Matą Navicką.

„Jaučiamės pakankamai gerai, kad kovotume dėl medalių. Prie savų žiūrovų privalome kažką parodyti. Pagal reitingą tarp favoritų turi būti estai, su kuriais vasarą žaidėme porą sykių ir pasidalinome po pergalę. Dar yra pajėgūs italai, kurie ruošiasi Europos jaunimo čempionatui. Bet kokiu atveju, mes esame pajėgūs kautis dėl aukščiausių vietų“, – kalbėjo A. Vasiljevas.

Lietuvos paplūdimio tinklininkai tik šeštadienį pradėjo turnyrą ir pirmą sykį lipo ant atnaujinto smėlio aikštyne prie Baltojo tilto. Lietuviai įsitikinę, kad Vilniuje yra idealios sąlygos organizuoti aukšto lygio turnyrus.

„Smėlis yra tikrai geras, švelnesnis ir palankesnis mums negu buvo prieš tai. Tiek aikštynas, tiek organizacija yra puikūs. Mes dažnai važinėjame po turnyrus užsienyje ir labai nedaug kur galima rasti tokių gražių aikštynų kaip Vilniuje. Norėtųsi, kad čia ateityje vyktų kuo daugiau aukšto lygio renginių“, – sutartinai kalbėjo R. Juchnevičius ir A. Vasiljevas.

Pusfinalyje R. Juchnevičius ir A. Vasiljevas žais su italais Tobia Marchetto ir Alberto Di Silvestre.

Į pusfinalį nepavyko prasibrauti Patriko Stankevičiaus bei Manto Donėlos duetui. Jis ketvirtfinalyje 0-2 (18:21, 22:24) nusileido estams Timo Lohmusui ir Dimitrijui Korotkovui.

Merginų turnyro pusfinalyje žais Ieva Dumbauskaitė ir Karolė Virbickaitė. Jos ketvirtfinalyje po atkaklios kovos 2-1 (22:24, 21:14, 15:9) įveikė latves Kristinę Briedę ir Kristą Paeglę.

„Rungtynių pradžioje per daug norėjome laimėti. Kai yra per daug emocijų, tai jas kartu sunku svarbiausiais momentais priimti teisingus sprendimus. Kai antrajame sete atsilikome 8-10, tai pasakėme sau, kad arba dabar, arba traukiamės iš turnyro ir baigiame sezoną. O mes labai norime dar pažaisti, nes su Karole sekasi visai neblogai. Netrūksta klaidų, bet tai yra normalu. Noras dar pažaisti Vilniuje, prie savų žiūrovų buvo pats didžiausias stimulas“, – kalbėjo I. Dumbauskaitė.

I. Dumbauskaitė taip pat pasidžiaugė, kad su Karole pavyksta susižaisti vis geriau.

„Lyginant su penktadieniu, tai dabar daug geriau vieną kitą jaučiame, matome, ką viena ar kita gali. Pavyzdžiui man jau aiškiau kaip patogiau jai atlikti perdavimą ir pan. Rytoj laukia trečia diena kartu, tai manau, kad bus dar geriau. Pusfinalyje varžovių nebijome. Jeigu pavyks gerai sužaisti, galime žygiuoti dar toliau“, – pridūrė I. Dumbauskaitė.

Pusfinalyje lietuvės susitiks su kita Latvijos pora Marta Ozolina ir Luize Skrastina.

Aukščiausią reitingą turnyre turėjusios Lietuvos atstovės Vytenė Vitkauskaitė ir Urtė Andriukaitytė aštuntfinalyje 2-0 (21:13, 21:19) pranoko tautietes Karoliną Šantarytę ir Dianą Kancerevyčienę, bet ketvirtfinalyje 0-2 (12:21, 18:21) neatsilaikė prieš itales Claudią Scampoli ir Margheritą Bianchin. C. Scampoli yra 2018 metų jaunimo olimpinių žaidynių vicečempionė.

Sekmadienį Vilniuje vyks lemiamos kovos. 10 val. prasidės pusfinaliai. 14 val. vyks moterų mažasis finalas, 15 val. – vyrų. Didysis moterų finalas vyks 16 val., o vyrų – 17 val.

FIVB/CEV turnyro Vilniuje prizų fondą sudaro 10 tūkst. eurų.