2021-08-11 Paplūdimio tinklinis

Dėl Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionato apdovanojimų varžysis beveik 60 komandų

Šį savaitgalį Klaipėdos antrosios Melnragės paplūdimyje vyks atviras TOP SPORT Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionatas. Turnyre dalyvaus net 35 vyrų ir 24 moterų komandos.

Čempionate išvysime beveik visus geriausius šalies paplūdimio tinklininkus, todėl nusimato atkaklios ir nenuspėjamos kovos.

Merginų turnyre Lietuvos čempionių vardus gins Ieva Dumbauskaitė ir Gerda Grudzinskaitė. Jos atstovauja turnyrą organizuojančiam „Klaipėdos pliažo tinklinio klubui“, todėl jausis kaip namuose.

„Su Gerda stengiamės sau nesusikurti papildomo spaudimo, todėl stengiamės į Lietuvos čempionatą žiūrėti kaip į bet kurias kitas varžybas. Žinoma, tai yra svarbus turnyras, nes visgi tai yra mūsų šalies čempionatas ir jame norisi sužaisti kuo geriau, tačiau stengiamės neapsikrauti mintimis apie pergalę ar kitus dalykus. Tiesiog eisime žaisti, o kaip viskas baigsis, pamatysime“, – sakė I. Dumbauskaitė.

Lietuvos pirmenybės šįkart vyks prie Baltijos jūros. Nors čia paplūdimio tinklinis traukia poilsiautojų dėmesį, tačiau žaidimo sąlygos būna nenuspėjamos.

„Aikštelėse prie jūros visada būna pakankamai klampus smėlis, todėl yra sunkiau bėgti ir šokti. Taip pat prie jūros būna vėjas, todėl įsivaizduoju, kad sąlygos bus pakankamai sudėtingos. Dėl to į pajūrį vykstame šiek tiek anksčiau, kad vietoje galėtume pasitreniruoti, – kalbėjo I. Dumbauskaitė. – Visada smagu, kad varžybos vyksta mano gimtajame mieste, kur viskas gerai pažįstama“.

Moterų turnyre dalyvaus ir praėjusių metų vicečempionės Vytenė Vitkauskaitė ir Karolė Virbickaitė, taip pat šiame sezone solidų žaidimą demonstruojančios Monika Paulikienė bei Urtė Andriukaitytė.

Favoritėms iššūkį gali mesti ir dar keletas komandų, taip pat turnyre dalyvaus Lietuvos jaunimo ir jaunių čempionatų nugalėtojos ir prizininkės.

„Čempionatas bus tikrai įdomus, nes tarp merginų yra mažiausiai šešios pajėgios poros, kurios pretenduos į pusfinalį. Nusimato daug įdomių kovų“, – pabrėžė sportininkė.

Gausiame vyrų komandų sąraše galima išvysti ir žaidėjus iš Rusijos, Latvijos ir Danijos. Geriausią reitingą turi praėjusių metų Lietuvos vicečempionai Artūras Vasiljevas ir Robertas Juchnevičius. Pernai čempionu su Patriku Stankevičiumi tapęs Audrius Knašas turėjo išvykti į naujam salės tinklinio sezonui besiruošiantį Austrijos klubą ir paplūdimio pirmenybėse nedalyvaus.

Tiesa, P. Stankevičius Klaipėdoje žais poroje su vienu pajėgiausių Lietuvos paplūdimio tinklininkų Arnu Rumševičiumi, todėl jie taip pat taikysis į aukščiausią poziciją.

15 porų dėl vietos pagrindiniame turnyre varžysis kvalifikacijoje.

„Manau, kad šiais metais daug kas priklausys nuo oro sąlygų. Daug ką lems tai, kaip kiekvienai komandai pavyks susitvarkyti su vėju, klampiu smėliu ir galbūt lietumi. Kas tu su tuo geriausiai susidoros, tas ir laimės“, – sakė I. Dumbauskaitė.

Lietuvos tinklinio federacija (LTF) džiaugiasi, kad „Klaipėdos pliažo tinklinio klubas“ parodė iniciatyvą surengti Lietuvos čempionatą, svetingai priima dalyvius ir, nepriklausomai nuo oro, sukurs šventę prie Baltijos jūros. Prizininkų laukia ir gausus prizų lietus.

TOP SPORT atviras Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionatas prasidės penktadienį, kai nuo 14 val. vyks vyrų kvalifikacinės varžybos. Pagrindinio turnyro rungtynės šeštadienį ir sekmadienį prasidės 9 val.