2021-01-07 Salės tinklinis

„Amber-Arlanga“ ir „Sūduva“ stoja į kovą dėl pirmojo sezono trofėjaus

Jau šį šeštadienį Gargžduose keturios komandos stos į kovą Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) Didžiosios vyrų taurės finaluose. Buvo planuota, kad finalinės varžybos bus surengtos gruodžio viduryje, bet dėl koronaviruso plitimo jos buvo perkeltos į sausio 9-ąją.

Dėl LTF Didžiosios taurės 17 val. kausis Gargždų „Amber-Arlanga“ ir Marijampolės „Sūduva“. Prieš tai – 13 val. – vyks mačas dėl trečiosios vietos tarp Šiaulių „Elgos-Master Idea-SC Dubysos“ ir Panevėžio SC ekipų.

„Amber-Arlanga“ gins LTF Didžiąją taurę ir bus laikoma finalo favorite, tačiau neabejojama, kad marijampoliečiai taip pat turės savo kozirių. O ten, kur viskas sprendžiasi iš vienerių rungtynių, gali nutikti visko.

Papildoma intriga – kurios komandos geriau pasiruošė per šį sudėtingą laikotarpį. Nemaža dalis Gargždų ekipos žaidėjų prasirgo koronavirusu, todėl treniruočių ciklas buvo sutrikdytas.

„Prieš šventes žaidėjus palaipsniui įvedinėjome į treniruočių procesą, tarp švenčių daugiau dėmesio skyrėme fiziniam rengimui, o po švenčių jau visas dėmesys skiriamas tinklinio elementų tobulinimui. Pagrinde akcentuojame „side-out“ fazę, tai yra kamuolio priėmimas-perdavimas-puolimas. Tai atidirbinėdami automatiškai tobuliname ir padavimą“, – pasakojo „Amber-Arlangos“ treneris Saulius Matikonis.

Gargždų ekipos kapitonas Dmytro Šlominas nekantrauja grįžti į aikštelę ir vėl mėgautis žaidimu.

„Visi labai pasiilgome varžybų, todėl tikrai norime žaisti. Po švenčių komanda sportuoja su nauja energija, todėl tikimės, kad pavyks laimėti taurę ir geromis nuotaikomis ruoštis grįžimui į Baltijos lygą“, – teigė D. Šlominas.

„Sūduvos“ treneris Romas Sujeta prisipažįsta, kad šis periodas buvo sudėtingas visoms komandoms, dėl to geriausio savo žaidimo veikiausiai nepavyks parodyti niekam. Nepaisant to, „Sūduvos“ strategas įsitikinęs, kad Gargždų ekipa lieka aiškia favorite, o marijampoliečiai mėgins savo kovingumu mes jai iššūkį.

„Prieš naujus metus jau buvome susistygavę ir planavome žaisti kaip buvo numatyta – gruodį. Varžybų nukėlimas mums kainuos gana brangiai. Nors datos nukėlimas turbūt niekam nepadėjo. Šiuo metu treniruojamės, bet situacija – pošventinė. Jeigu suspėsime greitai įsivažiuoti, tai finale kažką parodysime. Esame nusiteikę kovingai. Jaučiame pareigą gerai pasirodyti finale“, – kalbėjo R. Sujeta.

Marijampolės ekipoje taip pat buvo užfiksuoti koronaviruso atvejai, nemaža dalis žaidėjų turėjo izoliuotis. Bet šiuo metu jau visi yra grįžę į rikiuotę, todėl sudėtis bus optimali.

„Amber-Arlanga“ bet kokiu atveju bus favoritė. Tą galima spręsti iš komplektacijos. Dabartinė situacija kiek nuleidžia šių varžybų lygį, todėl tai kiek suvienodina komandų galimybes“, – pridūrė R. Sujeta.

„Nežinau kaip pastarąsias savaites dirbo Marijampolės klubas, bet žaisdami Lietuvoje, mes daugiausiai dėmesio skiriame savo žaidimo gerinimui. Mūsų komandoje gera energija, motyvacija žaisti per mėnesį be rungtynių taip pat sustiprėjo ir visi norime laimėti taurę“, – sakė S. Matikonis.

Pusfinalyje „Amber-Arlanga“ pranoko „Elgos-Master Idea-SC Dubysos“ ekipą, o „Sūduva“ įrodė pranašumą prieš TOP SPORT Pirmoje lygoje rungtyniaujančią Panevėžio SC komandą. Finalines LTD Didžiosios taurės turnyro rungtynes galima bus stebėti Lietuvos tinklinio federacijos „Facebook“ puslapyje.