2024-04-26 Paplūdimio tinklinis

Abi Lietuvos paplūdimio tinklinio poros žengė į „Challenge“ turnyro Kinijoje atkrintamąsias varžybas

Kinijoje prasidėjusį „Beach Pro Tour Challenge“ serijos paplūdimio tinklinio turnyrą sėkmingai pradėjo abi Lietuvos poros, kovojančios dėl svarbių olimpinės atrankos reitingo taškų.

Moterų turnyro E grupės pusfinalyje lietuvės Monika Paulikienė ir Ainė Raupelytė po atkaklios kovos 2-1 (18:21, 21:14, 15:12) įveikė japones Akiko Hasegawą ir Miki Ishii. Tai buvo jau penktoji šių duetų tarpusavio akistata per pastarąjį pusmetį ir visus penkis susitikimus laimėjo Lietuvos paplūdimio tinklininkės.

Užsitikrinusios vietą aštuntfinalyje, lietuvės vėliau rungtynėse dėl pirmos pozicijos grupėje 0-2 (19:21, 15:21) pralaimėjo šveicarėms Esmee Bobner ir Zoe Verge-Depre. Su pastarosiomis M. Paulikienė ir A. Raupelytė žaidė jau šeštą sykį. Kol kas šios šveicarės nėra palankios – lietuvės jas įveikė vieną sykį.

Aštuntfinalyje Lietuvos duetas žais su trečią reitingą turinčiomis kanadietėmis Heather Bansley ir Sophie Bukovec.

Vyrų turnyre sėkmingai startavo olimpinių vilčių vis dar nelaidojantys Patrikas Stankevičius ir Audrius Knašas. Jie D grupės pusfinalyje 2-0 (23:21, 21:13) įveikė aukštesnį reitingą turinčius australus Marką Nicolaidį ir Izacą Carracherį.

Grupės finale lietuviai dėl sveikatos sumetimų atsisakė žaisti su prancūzais Youssefu Krou ir Arnaud Gauthier-Ratu.

Aštuntfinalyje šeštadienį P. Stankevičius ir A. Knašas žais su brazilais Pedro Solbergu ir Gustavo Carvalhaesu. Su šiais brazilais mūsiškiai žaidė prieš 10 dienų „Elite16“ serijos turnyre Meksikoje ir tuomet pergalę 2-0 (21:18, 21:19) šventė brazilai.

Bendrą turnyro Kinijoje prizų fondą sudaro 150 tūkst. JAV dolerių.