Lietuvos vyrų ir moterų tinklinio čempionatas

 Lietuvos vyrų ir moterų tinklinio čempionatų finalai!

 

2014.04.07 d.

Lietuvos vyrų tinklinio čempionais tapo Šiaulių "Elga-Master Idea-SM Dubysa", sekmadienį antrosiose finalo serijos rungtynėse nugalėję praėjusių metų čempionus Kelmės "Antivį - Etovį" 3:0 (25:17, 25:21, 25:21). Pirmąsias rungtynes šeštadienį Šiaulių komanda laimėjo 3:2 (23:25, 25:17, 17:25, 25:21, 15:8).

Jonavos "Achema-KKSC" apgynė Lietuvos čempionių vardą antrosiose finalo serijos iki dviejų pergalių rungtynėse įveikę Kauno Heksą 3:1 (25:11, 25:15, 22:25, 25:10). Aistringai Kauno sirgalių palaikomoms "Heksos" tinklininkėms pavyko laimėti trečiąjį setą, tačiau ketvirtajame sete į aikštelę išleista pagrindinė "Achemos" sudėtis nepailiko varžovėms jokių vilčių.
"Achemai-KKSC" šis sezonas buvo ypač sėkmingas - komanda dominavo ne tik Lietuvos, bet ir Baltijos moterų tinklinio čempionate. Prieš metus Baltijos lygoje likusios aštuntos, šiemet jonavietės iškovojo bronzos medalius.
Į didįjį finalą praėjusių metų Lietuvos čempionės pateko pusfinalyje nesulaukę rimtesnio pasipriešinimo iš Lietuvos sporto universiteto komandos (2:0). Kauno "Heksa" pusfinalyje kur kas sunkiau laimėjo prieš praėjusių metų vicečempiones Vilniaus "SM Taurą VTC" 2:1 ir tokiu būdu atsirevanšavo vilnietėms, pernai pusfinalyje eliminavusioms "Heksą" iš tolimesnės kovos dėl aukso medalių.
Trečiąją vietą iškovojo Vilniaus "Flamingo Volley-SM Tauras " tinklininkai, ir antrosiose rungtynėse nesunkiai įveikę Marijampolės "ŽSM-Statybos ritmas" ekipą  3:0 (25:20, 25:17, 25:21). Priminsime, kad pirmosios finalo serijos rungtynės šeštadienį taip pat pasibaigė vilniečių pergale 3:0 (25:15, 25:19, 25:22).
Reguliarųjį sezoną "Flamingo Volley" baigė treti, pusfinalyje susitiko su čempionų titulą ginančiais Kelmės "Antivio-Etovio" tinklininkais ir skaudžiai jiems pralaimėjo visas trejas pusfinalio serijos rungtynes. Marijampolės ekipa į Lietuvos čempionato finalinį etapą pateko  iš B lygos, atrankinėse varžybose įveikę A lygos komandą Raseinių "Raseiniai-Norvelita" 3:0, 2:3, "auksinis setas"  - 15:13. Pusfinalyje "ŽSM-Statybos ritmas" nusileido šių metų reguliariojo sezono lyderiams Šiaulių "Elga-Master Idea-SM Dubysa" 3:0.
Moterų finalo rungtynėse pergalę šventė praėjusių metų vicečempionės Vilniaus "SM Tauras-VTC" tinklininkės, antrąsias finalo serijos rungtynes prieš Lietuvos sporto universiteto komandą laimėjusios rezultatu 3:0 (25:23, 25:20, 25:14). Pirmosiose rungtynėse šeštadienį vilnietės taip pat nepatyrė rimtesnio pasipriešinimo ir nugalėjo LSU 3:0 (25:20, 25:10, 25:15).

Geriausieji

Naudingiausiu sezono žaidėju tapo Martynas Kolodavičius, Šiaulių "Elga-Master Idea-SM Dubysa" puolėjas. Naudingiausia žaidėja - Jonavos "Achemos-KKSC" jungiančioji Raimonda Strelkauskaitė.

Taip pat buvo paskelbti ir geriausi savo pozicijų žaidėjai:

Jungiančioji - Raimonda Strelkauskaitė (Jonavos "Achema-KKSC")

Puolėja - Viltė Makauskaitė (Jonavos "Achema-KKSC")

Libero - Inga Vainilavičiūtė (Jonavos "Achema-KKSC")

Užtvaros statytoja - Jevgenija Šipkova (Jonavos "Achema-KKSC")

Jungiantysis - Olegas Čebialis (Šiaulių "Elga-Master Idea-SM Dubysa")

Puolėjas – Martynas Kolodavičius (Šiaulių "Elga-Master Idea-SM Dubysa")

Libero – Gilbertas Kerpė (Kelmės “Antivis-Etovis”)

Užtvaros statytojas – Audrius Aleknavičius (Šiaulių "Elga-Master Idea-SM Dubysa") 

2014.04.05 d.

21:10 val.

Lietuvos vyrų tinklinio čempionato finalo rungtynėse Šiaulių "Elga-Master Idea-SM Dubysa" nugalėjo Kelmės "Antivį-Etovį" 3:2. 

Kelmės komandai rungtynių pradžia klostėsi neįtikėtinai nesėkmingai - per apšilimą traumą gavo pagrindinis jungiantysis, naudingiausias praėjusių metų finalų žaidėjas Mantvydas Šuklys. Pirmosiomis rungtynių minutėmis iš rikiuotės iškrito ir komandos kapitonas Donatas Parnarauskas. Nepaisant tokių nuostolių, kelmiškiai įrodė, kad ne veltui yra vadinami kovingiausia Lietuvos komanda - lyg nieko nebūtų įvykę, laimėjo pirmąjį setą 25:23. Jau beveik tapo tradicija, kad Šiaulių ir Kelmės komandų susitikimai trunka 5 setus, ne išimtis buvo ir finalas. Lemiamą penktąjį setą tvarkingiau sužaidę šiauliečiai jį laimėjo 8:15, o visas rungtynes - 3:2.

Primename, kad Šiaulių komandoje nežaidžia per pusfinalio rungtynes su marijampoliečiais traumą gavęs vienas pagrindinių žaidėjų Arūnas Kirsnys. 

Į finalą praėjusių metų čempionato nugalėtojai "Antivis-Etovis" pateko pusfinalyje 3:0 įveikę daugkartinius Lietuvos čempionus Vilniaus "Flamingo Volley-SM Tauras" komandą. Šiaulių "Elga-Master Idea-SM Dubysa" pusfinalyje 3:0 nugalėjo B lygos laimėtojus Marijampolės "ŽSM-Statybos ritmas".

18:30val.

Lietuvos moterų tinklinio čempionato finalo serijos rungtynėse dėl 1 vietos Jonavos "Achema-KKSC" nugalėjo Kauno "Heksą" 3:0 (25:20, 25:20, 25:14).
"Achemos-KKSC" komanda  į finalą pateko pusfinalyje įveikusi Lietuvos sporto universiteto ekipą 2:0. "Heksa" pusfinalyje po labai atkaklios kovos nugalėjo praėjusių metų Lietuvos vicečempiones Vilniaus "SM Taurą - VTC" 2:1.

16:37 val.

Lietuvos vyrų tinklinio čempionato finalo serijos iki dviejų pergalių rungtynėse dėl 3 vietos Vilniaus "Flamingo Volley - SM Tauras" įveikė Marijampolės "ŽSM-Statybos ritmas" 3:0 (25:15, 25:19, 25:22).  Trečiajame sete Marijampolės komanda pirmavo 8:1 ir turėjo progą sušvelninti rezultatą, tačiau jos neišnaudojo.
Pusfinalyje praėjusių metų vicečempionai "Flamingo Volley" pralaimėjo Kelmės "Antivio-Etovio" komandai 3:0. Tokiu pačiu rezultatu marijampoliečius pusfinalyje įveikė ir reguliariojo sezono lyderiai Šiaulių "Elga-Master Idea-SM Dubysa".

14:13 val.

Lietuvos moterų čempionato mažojo finalo rungtynėse Vilniaus "SM Tauras VTC" įveikė Lietuvos sporto universitetą 3:0 (25:20, 25:10, 25:15). Finalo serijoje bus žaidžiama iki dviejų pergalių, antrosios rungtynės vyks rytoj, sekmadienį 11 val.
Praėjusiais metais "SM Tauras VTC" tapo vicečempionėmis, o šiemet pusfinalyje pralaimėjusios Kauno "Heksai" 2:1, kovoja dėl bronzos medalių.

2014.04.03 d.

Šį savaitgalį (balandžio 5-6 d.) Kauno sporto halėje vyks Lietuvos vyrų ir moterų tinklinio čempionato finalai. Kovoje dėl aukso medalių praėjusių metų nugalėtojai Kelmės „Antivis-Etovis“ susitiks su amžinais priešininkais Šiaulių „Elga-Master Idea-SM Dubysa“. Jonavos „Achemos-KKSC“ tinklininkės bandys apginti čempionių titulą rungtynėse su Kauno „Heksa“.

Finalinėse varžybose ypač laukiama geriausių Lietuvos jungiančiųjų žaidėjų – kelmiškio Mantvydo Šuklio ir vilniečio Olego Čebialio mikrodvikova. Jaunasis „Antivio-Etovio“ lyderis praėjusiame sezone neturėjo lygių ir tapo naudingiausiu finalo žaidėju bei geriausiu sezono jungiančiuoju. Tuo metu O. Čebialis skynė laurus Suomijoje, laimėjo antrąjį pagal pajėgumą čempionatą ir buvo geriausias komandoje. Sporto šakoje, kurioje kamuolių skirstytojo vaidmuo kur kas svarbesnis nei įžaidėjo krepšinyje ar vidurio saugo futbole, jungiantysis neretai visas pergalės gijas laiko savo pirštuose. Šiais metais atkurtoje Lietuvos vyrų tinklinio rinktinėje du tinklinio genijai bus komandos draugai, tačiau savaitgalį jų laukia žūtbūtinis mūšis tarpusavyje.

Patirtis prieš kovingumą

Mikrodvikovoje tarp M. Šuklio ir O. Čebialio, abiejų komandų treneriai akcentuoja pastarojo patirtį. „Olegas yra aukšto meistriškumo ir intelekto sportinkas, mūsų komandoje atsiskleidęs ir kaip puikus pedagogas. Tinklininkas turi didelę tarptautinių varžybų patirtį, jam sekasi pakelti net ir netiksliai priimtus kamuolius į trečią zoną, kas įrodo žaidėjo brandą,“ – vertina Šiaulių „Elga-Master Idea-SM Tauras“ treneris Aivaras Strockis, sugebėjęs prisivilioti Suomijoje penkerius metus praleidusį trisdešimtmetį žaidėją.

Čempionų iš Kelmės treneris Ramūnas Barauskis pritaria oponentui: „Šį sezoną šiauliečiai demonstruoja itin brandų žaidimą. Jie ir anksčiau pasižymėjo geru fiziniu pasiruošimu, šoklumu, tačiau jaunimas kartais tiesiog nesužaisdavo. Šiemet spragos buvo užtaisytos pasikviečiant Olegą Čebialį. Juk geras jungiantysis – pusė komandos. Kova tarp jo ir Mantvydo turėtų būti įspūdinga - nuo to, kokius jie priims taktinius sprendimus, priklauso ir rungtynių eiga. O. Čebialis turi didesnę patirtį, racionaliai priima sprendimus, o M. Šuklys yra greitas ir kovingas. Jis moka uždegti komandą, o emocinis nusiteikimas yra vienas pagrindinių mūsų ekipos kozirių. Mantvydas taip pat labai universalus, neveltui praėjusiais metais tapo Lietuvos čempionu tiek salėje, tiek paplūdimyje.“

Du svarbiausi finalo spektaklio dalyviai, į kuriuos kryps trenerių komandos draugų ir sirgalių akys, pasiruošę svarbiausiems sezono mačams. „Man nereikia niekam nieko įrodinėti, aš tiesiog žaisiu savo žaidimą. Perspektyvus jaunimas tegu parodo, kad gali būti geriausias, o ne tik perspektyvus,“ – ragina O. Čebialis. Šešeriais metais jaunesnis M. Šuklys nelinkęs nusileisti: „Olegas labai patyręs, tačiau aš atsversiu tai jaunatviškumu ir kovingumu.  Finalas parodys, kuris iš mūsų yra geresnis.“

Slapti čempionų sumanymai

Šiaulių „Elga-Master Idea-SM Dubysa“ yra reguliariojo sezono lyderiai bei LTF Didžiosios vyrų taurės laimėtojai. Sezono metu jie su Kelmės komanda buvo susitikę keturis kartus, iš jų 3 kartus laimėjo šiauliečiai (3:0, 3:1, 3:1), vieną kartą - kelmiškiai (3:2). Nors iki šiol persvarą turėjo šiauliečiai, tačiau jėgų pusiausvyra pasikeitė. Komandų treneriai akcentuoja skirtingus savo ir varžovų privalumus.

Šiaulių „Elga-Master Idea-SM Dubysa“ treneris Aivaras Strockis.

„Kelmės ekipos privalumas yra jų patirtis. Mūsų komanda vis dar yra labai jauna, o kartais būna, kad jaunystė lemiamomis akimirkomis pakiša koją. Pagalvokite, juk vienam pagrindinių mūsų lyderių Arnui Rumševičiui vos 18 metų ! Argi galime patirtimi lygintis su Donatu Parnarausku, kitais Kelmės lyderiais?

Varžovų komanda yra gerai sukomplektuota, o mes turime bėdų su sudėtimi.  Trečiosiose pusfinalio rungtynėse sunkią traumą gavo Arūnas Kirsnys, taip pat dar neaišku, ar iki finalo atsigaus Martynas Kolodavičius, kuris šiuo metu yra medikų priežiūroje. Nepaisant to, antradienį Rygoje žaidėme draugiškas rungtynes su Latvijos jaunimo rinktine. Net ir be savo traumuotų tinklininkų rinktinę nesunkiai įveikėme 4:1, turėjome puikią progą išbandyti ir kitus komandos narius“.

Kelmės „Antivio – Etovio“ treneris Ramūnas Barauskis:

„Varžovų didžiausias privalumas yra fizinė jėga, greitis, šoklumas. Taip pat susižaidimas - jie yra rimčiausiai besitreniruojanti komanda Lietuvoje. Mūsų ekipa yra vyresnė, labiau patyrusi, be galo kovinga ir užsidegusi. Be to, esame priešininkams paruošę keletą slaptų sumanymų, todėl lengvos kovos tikrai nebus.“

Dėl bronzos medalių varžysis daugkartiniai šalies čempionai, praėjusių metų didžiojo finalo dalyviai Vilniaus „Flamingo Volley-SM Tauras“ ir B lygos nugalėtojai Marijampolės „ŽSM-Statybos Ritmas“.

Moterų grupėje didžiajame finale sezono lyderės Jonavos „Achema-KKSC“  susitiks su Kauno „Heksa“, o mažajame – Vilniaus „SM Tauras VTC“ su Lietuvos sporto universiteto komanda.

Finalų serijoje bus žaidžiama iki dviejų pergalių. Esant lygiam tarpusiavio susitikimų rezultatui (1:1), iškart po antrųjų rungtynių bus žaidžiamas „auksinis“ setas.

Rungtynių tvarkaraštis:

Balandžio 5 d. (šeštadienis):

13.00 Lietuvos sporto universitetas –  Vilniaus “SM Tauras VTC”

Dėl III vietos

15.00 Vilniaus “Flamingo Volley-SM Tauras” – Marijampolės “ŽSM-Statybos Ritmas“

Dėl III vietos

17.00 Kauno “Heksa” – Jonavos “Achema-KKSC”

Dėl I vietos

19.00 Kelmės „Antivis-Etovis“ – Šiaulių „Elga-Master Idea-SM Dubysa”

Dėl I vietos 

Balandžio 6 d. (sekmadienis)

11.00 Vilniaus “SM Tauras VTC”  - Lietuvos sporto universitetas

Dėl III vietos

13.00 Marijampolės “ŽSM-Statybos Ritmas“ -  Vilniaus “Flamingo Volley-SM Tauras”

Dėl III vietos

15.00 Jonavos “Achema-KKSC” - Kauno “Heksa”

Dėl I vietos

17.00 Šiaulių „Elga-Master Idea-SM Dubysa” - Kelmės „Antivis -Etovis“

Dėl I vietos

19:00 Apdovanojimai