Lietuvos Tautiniame olimpiniame komitete patvirtinti 2020 m. Tokijo Olimpinėms žaidynėms rengiamų sportininkų - olimpinės rinktinės kandidatų sąrašai

Lapkričio 16 d. vykusiame Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) išvažiuojamajame išplėstiniame posėdyje, buvo pristatyti ir patvirtinti 2020 m. Tokijo olimpinėms žaidynėms rengiamų sportininkų - olimpinės rinktinės kandidatų bei vasaros sporto šakų olimpinės pamainos sportininkų 2017-2018 m. sezono sąrašai.

Į 2017-2018 m. sezono olimpinės rinktinės kandidatų sąrašą įtraukti 157 sportininkai iš 18 sporto šakų, tarp kurių pateko 4 tinklininkai, o tarp 141 olimpinės pamainos sportininkų sąrašo - 6.

LTOK Ekspertų komisija parengė kriterijus, kuriuos privalėjo atitikti į šiuos sąrašus pretenduojantys patekti sportininkai. Lietuvos tinklinio federacijai buvo pateiktas kvietimas teikti kandidatus į šiuos sąrašus, atsižvelgiant į  nustatytus kriterijus, t.y. pagal sportininkų pasiekimus 2016 – 2018 m. olimpinėse rungtyse pasaulio ir Europos čempionatuose bei į sportininkų perspektyvas dalyvauti 2020 m. Tokijo olimpinėse žaidynėse. LTOK Vykdomasis komitetas įvertinęs Lietuvos tinklinio federacijos pateiktas kandidatūras, į Olimpinės rinktinės kandidatų sąrašą patvirtino:  Ievą Dumbauskaitę, Moniką Povilaitytę, Luką Každailį ir Arną Rumševičių.

Pagal nustatytus LTOK Ekspertų kriterijus, atsižvelgiant į sportininkų pasiektus rezultatus bei galimybes (amžių ir kt.) iškovoti teisę dalyvauti 2024-2028 m. Olimpinėse žaidynėse, buvo patvirtintos LTF teiktos olimpinės pamainos kandidatūros: pagal užimtas aukščiausias pozicijas Europos čempionatuose buvo patvirtintos Urtės Andriukaitytės ir Irinos Zobninos kandidatūros, Patriko Stankevičiaus ir Aurimo Mazūro kandidatūros (2016 – 2018 m. Europos jaunimo čempionatuose savo amžiaus grupėje užėmę 5-ąsias vietas) ir kaip talentingos sportininkės, Europos jaunimo čempionatuose olimpinėse rungtyse aukštas pozicijas užėmusios ne pagal savo amžių, buvo patvirtintos Ievos Vasiliauskaitės ir Gerdos Grudzinskaitės pora, kurios būdamos septyniolikos metų Europos U-22 čempionate užėmė devintąją vietą ir buvo LTOK įvertintos kaip talentingos ir perspektyvios sportininkės.   

LTOK kandidatų į Olimpines rinktines ir pamainos sąrašai yra teikiami LTOK  kasmet.