Lietuvos tinklinio federacijos aktualijos

Jaunimo rinktinės kviečiamos dalyvauti vaikinų U-18 jaunimo čempionate ir U-17 merginų EEVZA čempionatuose

Lapkričio pradžioje gavus informaciją iš Europos Rytų tinklinio zoninės asociacijos (EEVZA) dėl jaunimo čempionato vykdymo ir įvertinus rinktinių pasirodymą “Baltic Cup 2017”, sporto mokyklų ir klubų atstovams buvo išsiųsti kvietimai dalyvauti EEVZA vaikinų U-18 jaunimo čempionate Baltarusijoje, Minske, ir U-17 merginų čempionate Tbilisyje, Gruzijoje, kurie vyks lapkričio 22 – 27 d. Vykti į čempionatus buvo pakviesti Lietuvos jaunių komandų sportininkai.  Šiuo metu laukiama daugiau informacijos iš pakviestų asmenų ir jų sporto mokyklų dėl dalyvavimo čempionatuose.

Vykdomojo komiteto aktualijos

LTF Vykdomasis komitetas sprendė klausimus dėl kandidatų į moterų ir vyrų paplūdimio tinklinio rinktines sąrašų, naujų narių į LTF priėmimo, naujos 2017 – 2018 m. Lietuvos moterų ir vyrų tinklinio čempionatų nuostatų 4.2 ir 4.3 p. redakcijos patvirtinimo, klausimus dėl Lietuvos jaunių sporto ir vilčių žaidynių vykdymo bei 2018 m. Lietuvos sniego tinklinio čempionato organizavimo.   

Patvirtintas paplūdimio tinklinio rinktinės kandidatų sąrašas

LTF trenerių tarybos siūlymu buvo patvirtintas 2018 m. kandidatų į moterų ir vyrų paplūdimio tinklinio rinktinę sąrašas. Kandidatėmis į moterų paplūdimio tinklinio rinktinę pagal pateiktus siūlymus buvo patvirtintos: Ieva Dumbauskaitė, Monika Povilaitytė, Irina Zobnina ir Urtė Andriukaitytė. Kandidatais į vyrų paplūdimio tinklinio rinktinę patvirtinti: Arnas Rumševičius, Lukas Každailis, Artūr Vasiljev, Edvinas Vaškelis ir Robertas Juchnevič.

Dėl Lietuvos jaunių ir vilčių žaidynių tinklinio varžybų organizavimo ir vykdymo

Lietuvos tinklinio federaciją pasiekė raštas iš Vilniaus sporto mokyklos ,,Tauras“ dėl Lietuvos jaunių ir vilčių žaidynių tinklinio varžybų organizavimo ir vykdymo, kuriame buvo išsakytos pastabos dėl žaidynių organizavimo bei iškeltos abejonės dėl kai kurių komandų tarpusavio rungtynių įvykio fakto. Atsižvelgiant į Vilniaus sporto mokyklos “Tauras” rašte pateiktas pastabas, išsiaiškinus aplinkybes ir gavus patvirtinimus iš šalių apie įvykusias rungtynes, VK priėmė sprendimą, jog ateityje, siekiant, kad nei vienai šaliai nekiltų abejonių dėl tinkamo varžybų vykdymo, bus griežtai laikomasi rungtynių tvarkaraščio. Iškilus būtinybei komandos prašymas pakeisti varžybų tvarkaraštį turi būti pateiktas raštu, kuriame turi būti aiškiai išdėstyti prašymo motyvai ir aplinkybės. Sprendimą dėl tvarkaraščių pakeitimo priima varžybų vyr. teisėjas.

Patvirtinta nauja 2017 – 2018 m. Lietuvos moterų ir vyrų tinklinio čempionato nuostatų 4.2. ir 4.3. punktų  redakcija

Pradėjus vykdyti Lietuvos tinklinio čempionatą, buvo gautos pastabos dėl 4.2 (LMTČ) ir 4.3 (LVTČ) punktų – legionierių registracijos ir dalyvavimo varžybose. Buvo pastebėtas neatitikimas, kuomet komanda gali registruoti į rungtynes ne daugiau kaip 4 legionierius, tačiau neminima, kiek iš jų gali vienu metu būti žaidimo aikštelėje. Įvertinus gautas pastabas buvo pasiūlyta ir patvirtinta nauja nuostatų redakcija, kuri patikslina minimus punktus ir leidžia vienoje komandoje (klube) registruoti ne daugiau kaip 6 (šešis) legionierius, o rungtynių metu, vienu metu tinklinio aikštelėje leidžia žaisti ne daugiau kaip 4 (keturiems (-ioms)) legionieriams (-ėms) vienoje komandoje.

Pirmą kartą Lietuvos istorijoje numatoma vykdyti Lietuvos sniego tinklinio čempionatą

Lietuvos tinklinio federacija, būdama Pasaulio tinklinio federacijos (FIVB) ir Europos tinklinio konfederacijos (CEV) dalimi, buvo informuota, kad nuo 2018 m. FIVB kartu su CEV skirs ypatingą dėmesį tinklinio šakos – Sniego tinklinio populiarinimui bei dės visas įmanomas pastangas, kad ši sporto šaka taptų Žiemos olimpinių žaidynių dalimi. Jau ne vienerius metus Europoje vyksta sniego tinklinio turnyrai, tačiau jau nuo 2018 m. CEV organizuos ir vykdys Europos sniego tinklinio čempionatą, kuriame sportininkai kaups reitingo taškus, kaip tai yra daroma šiuo metu paplūdimio tinklinyje. Taip pat, šiuo tikslu buvo patvirtintos ir 2018 m. Sniego tinklinio taisyklės.

Daugiau informacijos apie 2018 m. Sniego tinklinio čempionatą galima rasti: http://www.cev.lu/News.aspx?NewsID=26069

CEV kreipėsi į visas nacionalines federacijas siūlydama joms dalyvauti 2018 m. Europos sniego tinklinio čempionato etapuose ir finaliniame etape, kuris vyks Wagrain mieste (Austrijoje) – simboliškai, tame pačiame mieste, kur vyko pirmasis sniego tinklinio turnyras. Vienas iš nacionalinių komandų atrankos kriterijų - nacionalinio čempionato organizavimas ir vykdymas: 2018 m. Europos sniego tinklinio čempionato finaliniame etape galės dalyvauti nacionalinio čempionato aukso medalių laimėtojai. Todėl, siekiant patekti į 2018 m. Europos sniego tinklinio čempionatą, padėti nacionalinėms komandoms rinkti reitingo taškus ir, kaip FIVB narei, prisidėti prie bendros pasaulio tinklinio vystomos politikos, buvo nuspręsta organizuoti ir vykdyti 2018 m. Lietuvos sniego tinklinio čempionatą pagal CEV pateiktus reikalavimus.

Dvi organizacijos tampa Lietuvos tinklinio federacijos narėmis

Vadovaudamasis LTF VK 2017 m. 10 mėn. 16 d. nutarimu Nr. 62, LTF generalinis sekretorius kreipėsi į asociaciją ,,Pajūrio Tinklinis” dėl asociacijos trumpos veiklos aprašymo ir asociacijos narių sąrašo. Susipažinus ir įvertinus pateiktą asociacijos informaciją, VK sprendimu asociacija “Pajūrio tinklinis” buvo primta į LTF narius.

LTF gavo LTF nario VšĮ ,,Įmonių sporto lyga” prašymą panaikinti organizacijos narystę jai nustojus vykdyti tinklinio veiklą ir vietoj jos priimti į LTF narius naują organizaciją VšĮ ,,Sporto žaidmai”, kuri užsiims tinklinio veiklos vykdymu vietoj VšĮ “Įmonių sporto lyga”. VšĮ ,,Įmonių sporto lyga” prašymas buvo tenkintas ir į LTF narius priimta VšĮ ,,Sporto žaidmai”.

Su oficialiu nutarimo dokumentu galima susipažinti: http://www.ltf.lt/images/pdf/LTF_VK_nutarimas_63A.pdf .