Sporto mokyklų auklėtinių palaikymo šūksniai nuspalvino tradicinį "Kauno rudens" turnyrą

Lietingomis spalio 27 - 28 dienomis Kauno SM "Startas" ir "Rio arenos" aikštelės aidėjo nuo sporto mokyklų auklėtinių palaikymo šūksnių. Dvi dienas Kaune vyko  kasmetinis vaikų (gim. 2004 m. ir jaunesnių) tinklinio turnyras “Kauno ruduo”.

Šio turnyro iniciatorius, ilgametis, net 46 metus su berniukų grupėmis dirbęs  Kauno sporto mokyklos treneris Vytautas Kirkliauskas.

"Anksčiau nebuvo galimybių dalyvauti turnyruose užsienyje, kadangi tam trūko lėšų, o vaikų amžiuje, mokant technikos ir taktikos pagrindų, dalyvavimas turnyruose yra labai svarbu,"- pasakoja V.Kirkliauskas.

Į pirmąjį turnyrą, kuris įvyko 2010 m V.Kirkliauskas pakvietė Daugpilio (LV), Kaliningrado (RU), Alytaus ir Kauno berniukų komandas. Pirmą vietą tada iškovojpo Daugpilio tinklininkai.

Tuo metu tinklinio padalinio vadovu buvo Rimgaudas Ungurys. Po turnyro vykusiame susirinkime buvo nuspręsta turnyrą pavadinti “Kauno ruduo” ir kitais metais pakviesti ir mergaičių komandas.

2011 m. turnyre “Kauno ruduo” dalyvavo 6 mergaičių ir 4 berniukų komandos. Pirmąsias vietas iškovojo Kauno mergaičių ir Valga (Estija) berniukų komandos.

Gausiausiai dalyvių buvo 2015 m. – dėl apdovanojimų kovojo net 12 mergaičių ir 6 berniukų komandos.

Šiais metais turnyre dalyvavo 2 Rygos, Daugpilio, Kaliningrado, Gardino, Vilniaus ir 3, Kauno mergaičių komandos bei Kaliningrado, Gardino, Vilniaus, Šalčininkų ir 2 Kauno berniukų komandos.

Pergalėmis džiaugėsi komandos iš Gardino, Daugpilio, Kauno, Vilniaus ir Šalčininkų.
 
Mergaičių grupėje prizines vietas iškovojo:
1. Gardino "Sapiegos" sporto mokykla 
2. Daugpilio sporto mokykla
3. Kauno "Startas" mokykla (tr. J. Kontvainienė)
 
Berniukų grupėje nugalėtojais tapo:
1.Vilnius SM "Tauras" (tr. D. Matuševas)
2. Gardino "Sapiegos" sporto mokykla
3. Šalcininkų sporto mokyklos komanda (tr. A. Venckevič).