XXVII A. Karkausko taurės turnyras

Spalio 27-28 d. Lietuvos sporto universitete vyks tradicinis XXVII A. Karkausko Taurės tinklinio turnyras. Tačiau ar visi žinome, kas yra žmogus, kurio vardu rengiamos taurės varžybos net nuo 1991 m.?

Augustinas Karkauskas (g. 1992 - 1989) knygoje "Lietuvos tinklinis" yra laikomas Lietuvos "tinklinio tėvu". Jis yra nusipelnęs Lietuvos treneris (1968 m.), sąjunginės kategorijos teisėjas (1956 m.), kuris išugdė nemažai puikių tinklininkų, iš kurių viena žymiausių tinklininkė - Liudmila Meščeriakova - Buldakova, kuri būdama pirmojo kurso studentė tapo pasaulio čempione. Taip pat A. Karkauskas dažnai teisėjaudavo Lietuvos bei SSRS rungtynėse.

1956 - 1979 m. Augustinas Karkauskas vadovavo Lietuvos moterų, vyrų ir jaunių rinktinėms, jas rengė pačioms atsakingiausioms varžyboms, o vėliau - klubų komandoms, kurios nuolat tapdavo šalies čempionėmis. Savo treniravimo laikotarpiu jis parašė penkias knygas ir daugybę straipsnių apie tinklinio techniką ir taktiką.

Nuo 1956-ųjų savo pedagoginę veiklą jis siejo su darbu Kūno kultūros institute, kur studentams stengdavosi atskleisti įvairių tinklinio subtilybių ir iš savo auklėtinių nemažai reikalaudavo.

Ne viena trenerio A. Karkausko  vadovaujama komanda tapo Lietuvos čempione.  Savo mėgstamą sporto šaką "tinklinio tėvas" ypač stengėsi populiarinti spaudoje. Jis išleido  vadovėlį "Tinklinis" (1955 m.), skirtą treneriams, sportininkams, visuomenei. Buvo studijų "Sportininkų žaidimų mokymas" (1971 m.), "Sportininių žaidimų treniruotė" (1975 m.), "Sportiniai žaidimai" (1975, 1979 m. ) bendraautorius.

Pagerbdami Augustino Karkausko atminimą, kauniečiai nuo 1991 m. kasmet rengia jo atminimo moterų turnyrą. Šiais metais prie šio turnyro prisijungs ir vyrų komandos.

Daugiau informacijos apie 2017 m. spalio 27 - 28 d. XXVII A. Karkausko Taurės turnyro eigą galima rasti: http://bit.ly/2xs5x81.

Informacijos šaltinis: "Lietuvos tinklinis", aut. M. Marcinkevičiūtė, P. Tamošauskas.