Tarptautinė tinklinio federacija informuoja apie “Užtvaros lietimo” taisyklės pakeitimo paplūdimio tinklinyje bandomąjį laikotarpį

Ne paslaptis, kad siekdama, kuo labiau sudominti žiūrovą ir tokiu  būdu populiarinti tinklinio sporto šaką, Tarptautinė tinklinio federacija (FIVB) pastaruoju metu atlieka įvairius pobūdžio tinklinio taisyklių pakeitimų bandymus. Apie vieną iš paskutiniųjų pokyčių informuoja visas nacionalines federacijas oficialiu raštu.

FIVB atkreipia dėmesį, kad nuo šių metų spalio mėn. iki  2018 m. vasario mėn. 25 d. bus bandomas paplūdimio tinklinio taisyklės “Užtvaros lietimas” pakeitimas. Šiuo laikotarpiu keisis užtvarų lietimų skaičiavimo taisyklė: nuo spalio mėnesio kamuolio lietimas užtvaros metu nebus skaičiuojamas kaip komandinis lietimas. Palietusi kamuolį užtvaros metu, komanda turės teisę atlikti dar tris lietimus, grąžinant kamuolį į priešininko pusę.

Šios taisyklės pakeitimo tikslas yra išbandyti, ar pakeista užtvaros lietimų skaičiavimo taisyklė pritaps paplūdimio tinklinyje, ar ji pailgins kovos dėl kamuolio po užtvaros lietimų atkarpas, kurios ypač domina žiūrovą, ar toks pokytis paskatins didesnį žiūrovų susidomėjimą ir įsitraukimą į žaidimą, ar ji padidins žaidimo patrauklumą žiūrovams, ar šios taisyklės pakeitimas turės įtakos salės ir paplūdimio tinklinio taisyklių harmonizavimui.

Siekdama surinkti mokslinius duomenis, FIVB Paplūdimio tinklinio komisija, šios taisyklės taikymą pradės nuo š.m. spalio iki 2018 m. vasario 25 d. per 2018 m. FIVB paplūdimio tinklinio pasaulinio turo sezoną. Tad šis pakeitimas ypač aktualus sportininkams, besirengiantiems šio bandymo metu dalyvauti tarptautiniuose turnyruose, kuriuose jau bus taikoma ši taisyklė.

Gauti rezultatai bus lyginami su ankstesnių metų tyrimų rezultatais, ir šis rodiklis padės pasverti visus “už ir prieš” tokiam taisyklės pakeitimui.

Išsamiau galima pasiskaityti čia.