Ruošiamasi salės tinklinio sezono pradžiai

Rudeniui įsibėgėjant, Lietuvos tinklinio federacijoje tęsiasi intensyvūs pasiruošimo 2017 - 2018 m. salės tinklinio sezonui darbai. Praėjusios savaitės pabaigoje vyko LTF inicijuotas susitikimas su Lietuvos vyrų ir moterų tinklinio klubų vadovais dėl naujojo salės tinklinio sezono ir 2017-2018 m. Lietuvos vyrų ir moterų tinklinio čempionato nuostatų. Susitikime dalyvavo klubai iš Vilniaus, Kauno, Raseinių, Šiaulių, Druskininkų, Alytaus, Klaipėdos ir kt.

 

Lietuvos tinklinio federacija klubų vadovams pateikė 2017 – 2018 m. Lietuvos vyrų ir moterų čempionato nuostatų projektus. Buvo svarstomi klausimai dėl Baltijos lygoje dalyvaujančių komandų įsijungimo į Lietuvos čempionatą momento, čempionato vykdymo sistema, žaidėjų perėjimų, čempionato finalinių varžybų organizavimo klausimai, Taurių varžybų organizavimo klausimai, teisėjų atlygio ir kt. klausimai.

Vienas iš daugiausiai diskusijų sukėlęs klausimas – 2017 - 2018 m. Lietuvos čempionato vykdymo sistema. Naujajame sezone Lietuvos čempionate nebeliks A ir B pogrupių – šie anksčiau buvę pogrupiai bus sujungti į vieną ir visos komandos tamps lygiavertėmis varžovėmis.

“Toks pokytis atsiranda dėl kelių priežasčių. Visų pirma, mūsų siekis Lietuvos tinklinio čempionatą padaryti stiprų ir patrauklų, su visiems aiškia vykdymo sistema. Patraukliu gali tapti stiprius klubus turintis čempionatas, kurio dalyviai siekia ne tiesiog pasižaisti tarpusavyje dėl smagumo, o yra sau išsikėlę aiškius tikslus, turi ambicijų, kurio metu demonstruojamas didelio meistriškumo sportininkų žaidimas ir kuris pritraukia žiūrovus. Čempionatas, pritraukiantis didelį žiūrovų skaičių, tampa įdomesniu rėmėjams. Be to, tokį sprendimą lėmė ir praėjusiųjų metų praktika, kuomet B pogrupio komandos sužaidusios pagrindines varžybas čempionate, nebenorėdavo žaisti dėl žemesnių vietų su likusiomis komandomis. Todėl, išanalizavę ir įvertinę buvusią padėtį  bei manydami, kad Lietuvos tinklinio čempionato tikslas yra išsiaiškinti stipriausias Lietuvos komandas ir tinklinio gerbėjams demonstruoti didelio meistriškumo sportininkų varžybas, VK tvirtinti siūlysime būtent šį nuostatų projektą” – savo įžvalgomis apie ateinančius metus dalijosi LTF generalinis sekretorius Andrius Gaidys.

“Be to, siekdami, kad Lietuvos čempionatas taptų patrauklesniu, keičiame ir Baltijos lygoje žaidžiančių komandų dalyvavimo šiame čempionate sąlygas. Su komandų vadovais buvo susitarta, kad šiais metais Baltijos lygos komandos į Lietuvos tinklinio čempionatą įsijungs ne, kaip buvo įprasta, nuo pusfinalių, o nuo atrintamųjų varžybų. Nors tai bus didesnis krūvis Baltijos lygogoje dalyvaujančioms vyrų komandoms, tačiau, LTF ir daugumos komandų vadovų nuomone, tai bus teisinga kitų komandų atžvilgiu, o varžybos bus įdomesnės rėmėjams ir žiūrovams. “

“Neužmirštos lieka ir komandos, kurios laiko save ne tokiomis pajėgiomis, kad prisijungtų prie Lietuvos tinklinio čempionato. Šiais metais niekur nedingsta Lietuvos Taurių varžybos, kuriose dalyvauti ir išmėginti savo jėgas turi galimybę visos pageidaujančios komandos.

Reikėtų paminėti, kad rengiant čempionato nuostatų projektą, buvo atsižvelgta ir į tai, kad šiuo metu labai aktyvi ir pakankamai stipri yra ir mėgėjų lygų veikla. Todėl norime nuraminti komandas, anksčiau žaidusias B pogrupyje ir nuogąstaujančias, kad joms nebeliks galimybių žaisti - šiuo metu yra tikrai nemažai sąlygų ir pasirinkimo atrasti savo nišą ir dalyvauti skirtingose varžybose“ – LTF nuostatų siūlymą aiškino generalinis sekretorius.

“Šiais metais nebus organizuojama Supertaurė, kadangi Vilniaus klubas “Flamingo Volley” šį sezoną nedalyvaus Lietuvos tinklinio čempionate”.

Dar vienas svarbesnių pakeitimų, kuris buvo svarstytas su vadovais - finalinių čempionato varžybų organizavimas. LTF pasiūlė finalines varžybas dėl aukso ir bronzos vykdyti atskirai: dėl aukso – sporto arenoje, o dėl bronzos - vienos iš komandų (esančios aukštesnėje pozicijoje) namuose.  Ši mintis kilo siekiant, kad varžybos būtų kuo įdomesnės žiūrovui: iš praktikos žinoma, kad išlaikyti žiūrovą visą dieną ar net dvi dienas arenoje yra labai sudėtinga, be to, didesnio susidomėjimo visuomet sulaukia kovos dėl aukso, o susitikimų dėl trečių vietų lankomumas mažas (ypač moterų grupėje), todėl buvo manoma, kad pačios sporto šakos lankomumo ir žiūrimumo labui, kovos dėl bronzos būtų įdomesnės ir patrauklesnės žaidžiančių komandų namų salėse, suteikiant galimybę savo mieste suorganizuoti tikrą  tinklinio šventę. Ši idėja vis tik nesutapo su daugelio vyrų komandų vadovų nuomone, kurių teigimu, sportininkų atžvilgiu varžybos arenoje jiems yra labai svarbios ir laukiamos, visą sezoną dėl to komandos kovoja ir jiems tai yra tam tikra paskata siekti aukštesnių tikslų. Todėl atsižvelgusi į daugelio nuomonę, LTF links VK siūlyti praėjusių metų varžybų organizavimo būdą – t.y. palikti finalinių varžybų organizavimą nepakeistą, kuomet vienoje arenoje bus žaidžiama ir dėl bronzos, ir dėl aukso.

Čempionato vykdymo sistema yra aiškesnė ir paprastesnė su moterų komandomis. Čia daug esminių pakeitimų nebus – viskas vyks įprasta tvarka, todėl didesnių diskusijų nekilo. 

“Kol kas nėra žinoma, kiek komandų dalyvaus Lietuvos tinklinio čempionate, tačiau buvo nuspręsta dėl komandinių paraiškų pateikimo datos – tada ir bus matyti, kaip atrodys Lietuvos tinklinio čempionatas šiemet. Kol kas mes žinome tik tiek, kad Baltijos lygoje žais dvi vyrų ir trys moterų komandos (kaip tai buvo ir anksčiau), o kiek komandų dalyvaus šiais metais Lietuvos čempionate sužinosime rugsėjo pabaigoje, komandoms pateikus paraiškas” – nenori įvykiams už akių užbėgti LTF generalinis sekretorius.

Buvo svarstomas ir teisėjų atlygio klausimas. Buvo siūloma tiek moterų, tiek vyrų varžybose sulyginti teisėjų atlygį bei jį padidinti nacionalinės kategorijos teisėjams. 

Visi apsvarstyti klausimai ir siūlymai bei nuostatų projektas šią savaitę bus pateiktas tvirtinti LTF Vykdomajam komitetui, po čempionatų nuostatų patvirtinimo bus skelbiama komandų registracija.