"Satellite" serijos paplūdimio tinklinio turnyro kvalifikacijoje - naudingos pamokos lietuvėms

Penktadienį Lietuvos sostinės centre prasidėjo Europos moterų paplūdimio tinklinio čempionato "Satellite" serijos turnyro etapas. Pirmąją dieną vyko atrankos varžybos, kuriose savo jėgas išmėgino ir dvi Lietuvos komandos.

Pirmąjį atrankos barjerą sėkmingai įveikė jaunosios Ieva Vasiliauskaitė ir Gerda Grudzinskaitė. Jos po atkaklios kovos 2-1 (21:19, 20:22, 15:13) įveikė austres Viktoria Mair bei Marileną Preiml. Tuo tarpu kita Lietuvos pora Vytenė Vitkauskaitė ir Karolė Virbickaitė 0-2 (19:21, 16:21) turėjo pripažinti olandžių Emi van Driel ir Raisos Schoon pranašumą.

Lemiamame, antrajame, atrankos rate I. Vasiliauskaite ir G. Grudzinskaitei staigmenos pateikti nepavyko. Jos per 27 min. 0-2 (16:21, 10:21) nusileido gerokai labiau patyrusioms Vokietijos tinklininkėms Katarinai Schillerwein ir Cinjai Tillmann.

Po mačo mūsiškės džiaugėsi turėjusios galimybę išmėginti jėgas tokio aukšto lygio suaugusių turnyre.

"Manau, kad pasiektas rezultatas atspinti mūsų pajėgumą. Galėjome su vokietėmis parodyti kur kad geresnį žaidimą, tačiau visa tai yra patirtis ir šis turnyras mums bus į naudą, - sakė I. Vasiliauskaitė. - Kiekvienos varžybos parodo tavo silpnąsias vietas ir šiose varžybose pamatėme, kad reikia daug dirbti su psichologija, su technika. Taip pat tokios varžybos leidžia sumažinti varžybinį jaudulį. Kuo daugiau tokių turnyrų, tuo geriau seksis ateityje".

Tinklininkės prisipažino, kad abi gerai jaučia viena kitą ir norėtų toliau tęsti karjerą kartu.

"Esu be galo laiminga, kad turėjau progą sudalyvauti tokiame turnyre. Viskas mums yra prieš akis, todėl dirbsime toliau ir sieksime vis geresnių rezultatų", - pabrėžė buvusio Lietuvos futbolo rinktinės žaidėjo Žydrūno Grudzinsko dukra G. Grudzinskaitė.

Šios tinklininkės šiais metais mėgins patekti į Europos jaunimo (iki 20 metų) čempionatą bei dalyvaus kituose turnyruose Lietuvoje ir užsienyje.

Tuo tarpu rytoj Vilniuje prasidėsiančiose pagrindinėse varžybose dalyvaus trys Lietuvos poros - ką tik iš prestižinio turnyro Lenkijoje grįžusios Ieva Dumbauskaitė ir Monika Povilaitytė, taip pat praėjusių metų turnyro vicečempionės Urtė Andriukaitytė ir Irina Zobnina bei Agnieškos Paškevič ir Jekaterinos Kovalskajos duetas.

Burtai lėmė, kad pirmajame rate I. Dumbauskaitė ir M. Povilaitytė žais būtent su A. Paškevič ir J. Kovalskaja. Tuo tarpu U. Andriukaitytės ir I. Zobninos duetas susitiks su čekėmis Karolina Rehackova ir Magdalena Dostalova.