Nelengvi sprendimai Lietuvos tinklinio federacijoje

Birželio 21 d. vykstančių tarptautinių varžybų sukūryje Lietuvos tinklinio federacijai teko priimti nelengvą sprendimą. 2017-06-21 Lietuvos tinklinio federacijos Vykdomojo komiteto posėdžio metu buvo svarstytas klausimas dėl Lietuvos U-21 rinktinės dalyvavimo Pasaulio čempionate, buvo nuspręsta išbraukti Lietuvos paplūdimio tinklinio rinktinės narius Patriką Stankevičių/Matą Navicką iš U-21 Pasaulio čempionato dalyvių sąrašų. 

 

Toks Vykdomojo komiteto sprendimas buvo sąlygotas kelių veiksnių.

2017 m. gegužės mėn. laimėjusi atrankas Patriko Stankevičiaus ir Mato Navicko pora buvo atrinkta į Lietuvos paplūdimio U-21 ir U-22 tinklinio rinktines ir įgijo teisę atstovauti Lietuvai U-22 Europos paplūdimio tinklinio čempionate Badene ir U-21 Pasaulio paplūdimio tinklinio čempionate Kinijoje.

Ruošiantis Europos čempionatui kilo abejonė dėl rinktinės pasiruošimo dalyvauti tarptautinėse varžybose. Rinktinės nariai Matas Navickas ir Patrikas Stankevičius dalyvavo dvejose tarptautinėse varžybose atskirtose porose, t.y. nežaidė drauge, o žaidė su skirtingais partneriais (Gilbertu Kerpe ir Aurimu Mazūru). Stebėjome tarptautinį turą Latvijoje, kuris buvo skirtas sportininkų parengimui Europos čempionatui, jame žaidė ne rinktinės nariai, bet treneris Gilbertas Kerpė su žaidėju Patriku Stankevičiumi, o Matas Navickas su žaidėju Aurimu Mazūru. Matėme, kad žaidimo metu priešininkai, žaisdami prieš Gilberto Kerpės/Patriko Stankevičiaus porą žaidžia per Gilbertą Kerpę, o žaisdami prieš Mato Navicko/Aurimo Mazūro porą žaidžia per Aurimą Mazūrą. Žaisdami atskirai Matas ir Patrikas ne tik nesitreniruoja kaip komanda, bet “treniruojasi” visai ne rinktinės žaidėjai, o žaidėjai, per kuriuos vyksta žaidimas ir kurie rinktinei nepriklauso. Tuo tarpu žaidėjai, kuriems reikia treniruotis – nesitreniruoja.

Pasaulio U21 čempionatas vyks jau liepos 11-17 dienomis. Žinome, kad  2017.06.23-24 tarptautiniame turnyre Lenkijoje ir 2017.07.07-08 EEVZA Rokiškyje yra užregistruotos komandos: Gilbertas Kerpė su Patriku Stankevičiumi ir Matas Navickas su Aurimu Mazūru.

Po Europos U-22 čempionato, kuris vyko birželio mėn. 15 – 18 d. Badene, buvo sušauktas susirinkimas, kuriame dalyvavo Patrikas Stankevičius, Matas Navickas, juos treniruojantis Gilbertas Kerpė, Lietuvos paplūdimio tinklinio vyr. treneris Tadas Donėla ir Lietuvos tinklinio vice prezidentas paplūdimio tinkliniui Marius Vasiliauskas. Šiame susirinkime buvo paaiškinta, kad nacionalinė rinktinė, atstovaujanti savo šaliai pasaulio U21 čempionate už Lietuvos tinklinio federacijos lėšas, turi ruoštis šioms tarptautinėms varžyboms kartu kaip komanda. Todėl buvo pasakyta, kad norint dalyvauti Pasaulio čempionate, rinktinės žaidėjai pasiruošimo varžybose turi žaisti kartu. Jeigu jie žaisti kartu nenori, mes tai suprasime kaip nenorą būti šioje komandoje ir nenorą dalyvauti Pasaulio čempionate.

Po susirinkimo mes pamatėme, kad komandos ir toliau registruojasi ir dalyvauja tarptautiniuose turuose ir varžybose ne kartu kaip rinktinės nariai, o kaip individualūs žaidėjai su skirtingais partneriais. Atsižvelgę į šias aplinkybes ir gavę iš Patriko Stankevičiaus atsakymą, kad jis nesutinka visuose turnyruose dalyvauti su savo partneriu Matu Navicku, ir matydami visai kitas tendencijas, mes vertiname šio sportininko išsakytas nuostatas, kaip atsisakymą dalyvauti U-21 Pasaulio čempionate ir siekti bendrų tikslų.

Lietuvos tinklinio federacija atkreipia dėmesį, kad Lietuvos tinklinio rinktinės yra formuojamos ir dalyvaujama Pasaulio ir Europos čempionatuose atsižvelgiant į Lietuvos tinklinio federacijai keliamus tikslus, už kurių pasiekimą ar nepasiekimą Lietuvos tinklinio federacija yra atskaitinga Lietuvos Kūno kultūros ir sporto departamentui ir nuo kurio priklauso Lietuvos tinklinio rinktinių ateities finansavimas.