Kaune vyko Lietuvos sporto mokyklų trenerių susitikimas

Gegužės 17 d. Lietuvos tinklinio federacijos iniciatyva vyko Lietuvos sporto mokyklų ir klubų tinklinio trenerių susirinkimas, kurio metu buvo svarstomi šiai dienai iškilę svarbiausi salės ir paplūdimio tinklinio čempionatų vykdymo klausimai, išklausytos sporto mokyklų trenerių nuomonės dėl čempionato nuostatų, čempionato vykdymo ir kt. aktualiais klausimais, priimti aktualūs sprendimai prieš pradedant ruoštis kitų metų jaunių, jaunimo ir vaikų salės tinklinio sezonui. Apie tai, kas buvo svarstoma susirinkime ir kokie sprendimai buvo priimami galima susipažinti trenerių susitikimo protokole (http://www.ltf.lt/images/pdf/SUSIRINKIMAS.pdf)    

 

Buvo pristatytas klausimas dėl įvairaus amžiaus grupių Lietuvos jaunimo dalyvavimo tarptautiniuose turnyruose bei čempionatuose ir aptarti rinktinių formavimo principai ir dalyvavimo EEVZA ar Europos čempionatuose sąlygos. 

Ieškodama įvairių būdų padėti įvairaus amžiaus grupių jaunimui dalyvauti tarptautiniuose turnyruose bei čempionatuose, Lietuvos tinklinio federacija šiais metais pirmą kartą kaip projektą organizuoja Lietuvos vaikinų U-17 rinktinės vykimą į EEVZA (Rytų Europos zoninės tinklinio asociacijos) U-17 jaunių čempionatą, kuris vyks šių metų birželio 20-25 dienomis Ukrainos mieste Čerkasuose. 

Ieškodama finansinių galimybių Lietuvos jaunių rinktinei dalyvauti tarptautinėse varžybose, pasitarusi su sporto mokyklų vadovais ir treneriais, pasitelkdama kitų federacijų praktiką, Federacija pasiūlė solidaraus visų šalių (tiek LTF, tiek sporto mokyklų, tiek rinktinės narių tėvų) biudžeto suformavimo modelį. Tad viena pagrindinių rinktinės dalyvavimo EEVZA čempionate sąlygų yra bendras visų suinteresuotų šalių suformuotas biudžetas, kuris būtų solidariai iš LTF, sporto mokyklų ir atrinktų rinktinės narių tėvų indėlių. Pabandyti pritaikyti tokį modelį sutiko ir sporto mokyklų atstovai, ir treneriai ir atrinktų kandidatų tėvai.

Šiais metais šiame projekte rinktinės formavimas buvo pavestas 2016-2017 metų Lietuvos jaunučių čempionų Šiaulių sporto mokyklos "Dubysa” komandos treneriui G.Pušnovui.

Dar vienas iš aktualesnių ir svarstytinų klausimų buvo iškeltas dalyvavimo Lietuvos U-18 paplūdimio tinklinio čempionate klausimas. Svarstant šį klausimą, buvo atkreiptas dėmesys į kelis pagrindinius aspektus:

Pagal 2017 m. Lietuvos jaunimo U-18 paplūdimio tinklinio čempionato nuostatus, čempionate gali dalyvauti miesto, rajono sporto mokyklos ar sporto klubai bei privatūs klubai, treniruojantys vaikus paplūdimio tinklinį ištisus metus uždarose paplūdimio tinklinio arenose. Čempionato nuostatų neatskiriama sudedamoji dalis yra patvirta paraiškos forma, kurioje yra nurodyta, kad paraišką dalyvauti čempionate teikia sporto mokykla/sporto klubas/privatus klubas. T.y. būtent jie deleguoja savo žaidėjus atstovauti savo sporto mokyklą/sporto klubą ar privatų klubą. Informacijos apie deleguojamą žaidėją tikrumą patvirtina organizacijos vadovo parašas ir antspaudas (čempionato nuostatus ir paraiškos formą galima rasti www.ltf.lt skiltyje “Dokumenta” ir “Formos atsisiųsti”). Lietuvos tinklinio federacija nesprendžia klausimo, kurie žaidėjai gali/ negali atstovauti tam tikrą sporto mokyklą/sporto klubą, šį klausimą sprendžia savo žaidėjus į čempionatą deleguojančios sporto mokyklos ar sporto klubai ir savo sprendimą pateikia Lietuvos tinklinio federacijai nurodytu terminu pateikdami nustatytą paraiškos formą, pasirašytą trenerio, mokyklos/klubo vadovo ir užantspauduotą.

Toks galinčių dalyvauti čempionate žaidėjų apibrėžimas kyla iš čempionato tikslų ir uždavinių, nurodytų antrame 2017 m. Lietuvos jaunių U-18 paplūdimio tinklinio čempionato nuostatų skyriuje, kur (1) nustatoma, kad U-18 paplūdimio tinklinio čempionato tikslas yra išsiaiškinti Lietuvos jaunių (U-18) paplūdimio tinklinio čempionus ir prizininkus, t.y. išsiaiškinti stipriausias Lietuvos sporto mokyklų/sporto klubų/privačių klubų komandas; (2) atrinkti Lietuvos paplūdimio tinklinio rinktinių kandidatus (-es), galinčius (-ias) atstovauti Lietuvą Europos U-18 čempionatuose, t.y. Lietuvos sporto mokyklų/ sporto klubų/ privačių klubų žaidėjai gali būti atrinkti kandidatais į Lietuvos jaunių paplūdimio tinklinio rinktinę.

Su kitais svarstytais klausimais galima susipažinti susirinkimo protokole Trenerių susitikimo protokole (http://www.ltf.lt/images/pdf/SUSIRINKIMAS.pdf)