Auksą Šiaulių miestui dovanojo jaunučių vaikinų tinklinio komanda

Šiaulių mieste visą savaitgalį kunkuliavo aistros ne tik Šiaulių arenoje, bet ir "SM Dubysos" sporto mokykloje, kur vyko 2017 m. Lietuvos jaunučių (iki 16 metų) berniukų čempionato finalai.

Čia tarpusavyje varžėsi keturios pajėgiausios jaunučių berniukų komandos iš Šiaulių, Vilniaus, Kauno ir Marijampolės.

Visą sezoną link finalų žengusi ir nepralaimėjusi nei vieno seto favoritais laikyta Šiaulių jaunučių komanda, treniruojama trenerio Genadijaus Pušnovo, pateisino lūkesčius ir išliko pirmaujančia komanda, nepralaimėjusia nei vieno seto ir tris pergales iškovojusi rezultatais 3-0.

Netikėtumą pateikė Vilniaus-1 komanda, vadovaujama trenerio  Deniso Matuševo, kuri reguliariajame sezone atsiliko nuo Kauno ekipos, tačiau finaluose nuo pat penktadienio vakaro demonstravo savo charakterį ir atkaklioje ir dramatiškoje penkių setų kovoje 3-2 (29:27, 25:15, 30:32; 23:25, 16:14) įveikė Kauno klubą. Šeštadienį vilniečiai 3-1 (26:24, 25:16, 24:26, 25:15) nugalėjo Marijampolę. Tačiau, kaip ir tikėtasi, šiauliečių jiems vis tik nepavyko įveikti. Šiaulių komanda 3-0 (25:9, 25:13, 25:23) įveikė vilniečius ir padovanojo auksinę pergalę savo miestui.

Video: https://youtu.be/TGnZgOytom0

Pergale besidžiaugiantis šiauliečių treneris Genadijus Pušnovas išliko santūrus: "Čia namuose esame tikrai stipri komanda, tačiau, kad pamatytume tikrą savo pajėgumą, tobulėtume ir užaugintume rimtą pamainą suaugusiųjų komandai, reikia išvažiuoti ir į užsienį, dalyvauti čempionatuose su kaimyninių šalių komandomis, nes tik tada pamatai, koks yra tavo tikrasis lygis ir kiek toli tu esi pažengęs".

Kauno komanda 3-0 (25:22, 25:21, 25:23) nugalėjo marijampoliečius ir iškovojo bronzos medalius.

Nesustoti ties tuo, kas pasiekta, augti, tobulėti ir neprarasti jaunatviško entuziazmo jaunimui palinkėjo ir Lietuvos tinklinio federacijos prezidentas Darius Čerka ir Jaunių komisijos pirmininkė Dangė Gilienė.

2017 m. Jaunučių berniukų finalinių varžybų rikiuotė:

1 vieta - Šiauliai
2 vieta - Vilnius
3 vieta - Kaunas
4 vieta - Marijampolė.

Geriausiais žaidėjais tarp jaunučių buvo pripažinti Lukas Pranys (Šiauliai), Darius Olechnovič (Vilnius), Mindaugas Vizgirda (Marijampolė) ir Rokas Markauskas (Kaunas).

Lietuvos vyrų ir moterų čempionato metu atminimo prizais už indėlį į jaunųjų tinklininkų ugdymą buvo apdovanoti 2016 metų trenerių konkurso prizininkai: merginų grupėje - I v. Asta Jansonienė, II v. Vijola Montvilienė, III v. Jūra Gricienė; vaikinų grupėje:  I v. Jolita Kontvainienė, II v.  Vasilijus Burakinskis, III v. Genadijus Pušnovas.

Apdovanojimus prizininkams įteikė komisijos garbės narys, legendinis treneris ir tinklinio puoselėtojas Vytautas Jankus.